Pixy web - úvodní strana

Webdesign Praxe

Práce

V současné době je mou prací vše kolem Internetu ve vydavatelství Ringier ČR, a. s. To obnáší především online tituly vydavatelství - hotový je zatím Blesk.CZ (a bude se ještě předělávat k větší slávě W3C) a Reflex.cz; další tituly se připravují (se starými verzemi ABC a Televize nemám vážně nic společného :). Na svědomí mám také firemní prezentaci Ringier.CZ.

Články

Již nějakou dobu se - tu s větším tu s menším úsilím - snažím pochopit a vstřebat nové způsoby tvorby webů podle evangelia W3C. Došel jsem až tak daleko, že jsem si přečetl kompletní specifikace CSS, HTML, částečně i Javascriptu, ECMA, DOM a jiných šíleností - a to dokonce v originále! K tomu jsem sebral zbytky své drzosti a snažím se tyhle divočiny i své zkušenosti s jejich aplikováním do praxe tlumočit jiným. Pole působnosti mi poskytuje především server Grafika.CZ, resp. její webdesignérská odnož Webtip.CZ.

Najdete zde některé tipy k přechodu na práci s CSS, kompletní specifikaci CSS v češtině s komentáři, ukázkami a pokusy o jistý polopatičtější výklad (jakkoli se úplným polopatismům vyhýbám a texty směřují spíše čtenářům, kteří vědí, která bije). Nejnověji pak také nový seriál věnovaný DHTML.

CSS a tabulky - 1. a 2. díl
Dvoudílný článek věnovaný problémům a různým fintám při přechodu na design pomocí CSS
Praktická příručka CSS
Devatenáctidílný seriál - již zmíněná kompletní specifikace CSS. Poslední část tvoří velká tabulka všech vlastností CSS.
Tabulka kompatibility CSS
Obrovská tabulka s přehledem úrovně podpory různých funckí CSS v nejpoužívanějších prohlížečích
Tabulka kompatibility prohlížečů
Další obří tabulka, pro změnu zobrazující podporu základních funkcí (Java, JS, CSS, rámy, tabulky atd.) v prohlížečích
Úplný přehled WWW prohlížečů
Snaha o co nejúplnější seznam všech existujících prohlížečů pro všechny existující platformy. Najdete zde na 200 prohlížečů s přehledem jejich základních funkcí (u majoritních prohlížečů je popis podrobnější) a také odkazy na stažení všech, i historických verzí techto prohlížečů.
Bod Zlomu webdesignu
Další evangelizační článek na téma přechodu k CSS, tentokráte na Lupě.
DHTML pro každého
Zatím nejnovější seriál přibližující možnosti dynamického HTML. V průběhu seriálu bude postupně vznikat univerzální knihovna DHTML funkcí.

DHTML Lib -

Když mě přestalo bavit psát neustále stejné věci stále a stále dokola, rozhodl jsem se napsat si knihovnu DHTML funkcí. A protože by to možná mohlo zajímat i někoho dalšího, překonal jsem svou vrozenou lenost, opatřil jsem ji komentářem a zveřejnil ji. Postupně tuto knihovnu vylepšuji a přidávám další funkce - vývoj je popsán v historii.

Popis, informace a download