TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Dvojitá radost dnešního večera: Chicago a Jarek


[1] Vložil(a): Vilém Málek [web], 2003-09-03, 07:08 Solo | MuteČtenáři: ---

To je vynikající správa, stavím se do fronty hnedle za Tebe ;-)

[2] Vložil(a): cross, 2003-09-03, 09:56 Solo | MuteČtenáři: ---

zpráva až příliš dobrá; nechce se mi věřit, že by taková deska vyšla. jestli ano, nebude asi poskládaná z páskových nahrávek z osmdesátých let, ta atmosféra už je pryč, ale rozhodně bych neváhal ani minutu.

taky si někdy říkám, jestli jsem tak starej, že pro mě nohavica znamená právě ty anděle na kůru a další pixym vyjmenované skladby.

na druhou stranu, ztracená romantika protestsongů typu pánové nahoře (i když mám za to, že originál není nohavicův) je malá daň za to, že dnes ten druhý plán už nemá tu aktuálnost.

(ale nechtěl bych tím redukovat nohavicu osmdesátých let na autora protestsongů, to ROZHODNĚ ne.)

[3] Vložil(a): Misha, 2003-09-03, 10:26 Solo | MuteČtenáři: ---

Nohavica novou dnesku opravdu slibil, v nedeli na koncerte v Hradci nad Moravici, ma vyjit v listopadu, "abychom si ji stihli vypalit do Vanoc" :). A pry tam budou tyto nove odrhovacky, ale nejen ty. Jinak hromady starych a nikdy nevydanych pisni se daji sehnat pres nejruznejsi filesharingove sluzby, prave kvuli nim jsem si to vlastne nainstaloval, podarilo se mi sehnat nekolik desitek zivych nahravek tech legendarnich koncertu, na kterych jsem nikdy nebyl.

A Pixy, Jarek by nikdy nenapsal pisnicku, ve ktere by bylo "To umi kazdej debil". Vzdycky a jedine "kazdy debil", s kratkym y na konci :)

[4] Vložil(a): James [web], 2003-09-03, 11:52 Solo | MuteČtenáři: ---

Jako hodně lidí jsem začínal na starých kazetách Divné století a V tom roce pitomém. Při vydávání dalších desek už byl jarek daleko populárnější a tak větší část zná spíše jeho poslední tvorbu.

Je to už delší čas co jsem sehnal nahrávky starých koncertů a můžu je všem doporučit. Už po páru poslechnutí jsem někde vnitřně cítil že tohle je ten Jarek a dnes 90% Jarkova poslechu činí tyto staré písně. A že se v nich sem tam objeví nějaké narážky na tehdejší režim? Koho to může dneska ještě urazit.

[5] Vložil(a): koris, 2003-09-03, 12:05 Solo | MuteČtenáři: ---

jo jo, Jarek je Buh. V patek jsem byl na jeho Ostravskem koncerte - vsichni byli durch zmokli ale skoro nikdo neodesel. Uplne me dostal, jak se radoval z toho, ze asi nejlepsi pisnicka z noveho alba se nebude hrat v radiich, protoze obsahuje "citoslovce" :-) Jen pro uplnost dodam, ze nove album se bude jmenovat Maruska a Eskymaci

[6] Vložil(a): Tokugawa [web], 2003-09-03, 12:12 Solo | MuteČtenáři: ---

Trochu mě mrzí písničky, které znám z dob dávno pradávno minulých jen tak s kytarou a teď je vydává znovu s jakýmsi pofidérním orchestrem. Mému navyklému uchu to dělá potíže...

[7] Vložil(a): Pája, 2003-09-03, 12:37 Solo | MuteČtenáři: ---

Jo, tu novou desku nahrává tady u nás v Jablonci - ani nevím, že tu máme nahrávací studio...

[8] Vložil(a): pixy, 2003-09-03, 13:36 Solo | MuteČtenáři: ---

Misha> Kupodivu to je opravdu "To umí *každej* debil". Taky mi automaticky naskakuje "To úmi káždy débil", ale ni. Slyšel jsem ho to zpívat právě takhle a i text, co jsem našel na netu obsahuje to "-ej". Divné, což?

koris> Pokud vím, tak na desce proklamativně nebude "Pane prezidente". Ne kvůli nějakým citoslovcům, ale aby se omíláním v rádiích nesmyl její náboj. To by ta deska jinak nemohla vyjít vůbec - v těch ostatních písničkách je jenom "prdelí" na tři prdele... :)

Jo a ta Maruška a Eskymáci - jestli je to pravda, tak potěš pánbůh :) Maruška je hodně prastará (Má milá rozmilá Maruška je holka fest, ona chce černocha do lůžka, prý pašák jest...) - a Pochod Eskymáků jsou novější ptákovina, ale o nic horší (Du, du, du, po ledě du, dozadu du i dopředu du). A doufám, že tam bude taky Jak šel Franta do Milionaře ;)

Všici> Kdybyste měl někdo tip, kde by se daly potkat nějaké ty nahrávky starých koncertů, byl bych vám neskonale vděčen (:-o

[9] Vložil(a): ailyn [web], 2003-09-03, 15:37 Solo | MuteČtenáři: ---

jak to tak ctu, je mi az lito toho, ze "stareho" jarka neznam. ja jsem vyrustala na trech cunicich a tesinske (dneska mam nejradeji prave darmodeje, pomalaneho andela touhy, zitra rano v pet atd.)

[10] Vložil(a): Misha, 2003-09-03, 19:53 Solo | MuteČtenáři: ---

pixy> asi tim chtel dokazat sve jazykove schopnosti a prelozil to do jazyka zapadni poloviny nasi vlasti :)

ty stare zaznamy se pokusim hodit nekam na web, az budu mit nejake volne megabajty prutoku, na nejakem dc++ jsem ale videl cloveka, co mel 2.6 GB hudby ve slozce Nohavica..


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]