TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Elektrozáhada: pokračování


[1] Vložil(a): Ondra Kněžour, 2003-09-04, 20:50 Solo | MuteČtenáři: ---

Jestli jsem to dobře pochopil, tak televize i věž má dvoukolíkovou zásuvku - zkus je otočit (tj. do fáze v zásuvce bude zapojenej druhej kolík než je teď).

Pokud to nepomůže zkus odrušit zemnící smyčku v anténě pomocí kondenzátorů viz http://www.serge.cz/message.asp?id=1056288 (něco takovýho by se mohlo prodávat v elektru/domácích potřebách za pár korun, pokud se ti nechce stříhat drát a pájet kondíky :)

Eventuálně další varianta http://www.tvfreak.cz/index.php?sekce=bastl&clanek=cabc2

Neměl jsem moc času číst tvůj popis problému ani reakce, ale tohle sem zatim v navrhovaných řešeních nezahlíd, tak doufám, že nikoho kvůli nepozornosti neopakuju.

[2] Vložil(a): Marek Blaha, 2003-09-04, 23:19 Solo | MuteČtenáři: ---

2 Ondra Kněžour. To vše by mělo fungovat.

"Jestli jsem to dobře pochopil, tak televize i věž má dvoukolíkovou zásuvku - zkus je otočit (tj. do fáze v zásuvce bude zapojenej druhej kolík než je teď)."

- to se bude dělat dost blbě. Počítám že má pixy propojovací kabely s lisovanými koncovkami. To by je musel uříznout, koupit nové koncovky (nejlépe úhlové) a i tak se to bude dělat dost blbě. Výsledek bude nejspíš šílený bastl a to vše by musel udělat hned dvakrát - jak na kabelu pro TV tak pro RADIO. Elegantnější bude to spáchat přímo v účastnické zásuvce (to je ta zásuvka ve zdi). Přívod bude určitě jen jeden a také tam bude více místa než v jakémkoliv konektoru. Pokud to otočení nepomůže, kondenzátory by to měli řešit na 100% (1nF je skoro moc).

O tom, že by se prodávalo něco čím by se to dalo odrušit a bylo by to přímo pro to určené celkem pochybuji, ale nevylučuji to.

K připojení audio-out ze zvukovky do věže a zároveň do videa by pomocí nějaké té rozdvojky neměl být problém. Impedančně by to zvukovka měla unést bez problémů. Mám ale výhrady k tomu slučování signálů z TV a zvukovy do věže. Pokud máte nějaký "audioslučovač", který to umí tak proč ne. Ta rozdvojka pro tohle nejspíš nebude stavěná - její pajšl budou beztak jen dráty, žádný RC můstek nebo něco podobného. Pokud Vám to však pojede tak proč ne. Myslím, že celkem nic neriskujete. Něco podobného jsem myslím už skoušel a dopadlo to tak, že jedno zařízení přehlušilo druhé, takže jsem to vyřešil přepínačem.

P.S. Za pozdní reakci u předchozího blogu se omlouvám.

[3] Vložil(a): Marek Blaha, 2003-09-04, 23:27 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [2] Za "skoušel" a všechny ostatní hrubky se omlouvám také.

[4] Vložil(a): Ondra Kněžour, 2003-09-05, 00:38 Solo | MuteČtenáři: ---

> Marek Blaha:

Řešení jsem nevymyslel, pouze našel v jiné diskuzi, ovšem má to svojí logiku. Jde o to, že ve zdroji napájeného zařízení přivedeš fázi na druhý bod, vycházel jsem z toho, že Pixy v plánku, který nakreslil napsal, že pouze počítač je uzemněn, takže předpokládám, že ostatní zařízení mají pouze dvoukolíkový konektor (dva kolíky, žádná díra, taková ta plochá věc u rádií, televizí atd.). Ten samozřejmě otočit můžeš bez demontáže. Otočit fázi v zásuvce je dost sebevražedný, rázem jí máš na kostře a zkus si najednou šáhnout třeba na počítač a na radiátor topení :)

[5] Vložil(a): pixy, 2003-09-05, 00:58 Solo | MuteČtenáři: ---

Ondra> Jasně, já to pochopil s tím otočením zástrček. Ale už vím, že to je tou kabelovkou...

[6] Vložil(a): Jiří Štěpánek, 2004-01-05, 23:01 Solo | MuteČtenáři: ---

> "K připojení audio-out ze zvukovky do věže a zároveň do videa by pomocí nějaké té rozdvojky neměl být problém. Impedančně by to zvukovka měla unést bez problémů. Mám ale výhrady k tomu slučování signálů z TV a zvukovy do věže. Pokud máte nějaký "audioslučovač", který to umí tak proč ne. Ta rozdvojka pro tohle nejspíš nebude stavěná - její pajšl budou beztak jen dráty, žádný RC můstek nebo něco podobného. Pokud Vám to však pojede tak proč ne. Myslím, že celkem nic neriskujete. Něco podobného jsem myslím už skoušel a dopadlo to tak, že jedno zařízení přehlušilo druhé, takže jsem to vyřešil přepínačem."

No tohle jde vyřešit čistě a docela jednoduše. Dva audiosignály by se neměly slučovat jenom spojením vodičů, protože se tak vlastně zkratujou ty dva výstupy. Stačí ale na každej výstup přidat 10k odpor, pak to spojit dohromady a je to:)

out1 --- 10k R ---\
                           >----- out1+2
out2 --- 10k R ---/

[7] Vložil(a): the best u are [web], 2005-09-01, 19:12 Solo | MuteČtenáři: ---

Your blog is very interesint


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]