TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Den bez aut a hlava skopová


[1] Vložil(a): Zerryk, 2003-09-09, 18:42 Solo | MuteČtenáři: ---

pro dva lidi v autě s průměrnou spotřebou se vlak nevyplatí...

Milý Pixy, zkus k ceně individuelně-gumokolní jízdy započíst i cenu onoho samohybu plus servis atd, pak už to srovnání nevyjde tak výhodně.

[2] Vložil(a): pixy, 2003-09-09, 19:32 Solo | MuteČtenáři: ---

Zerryk> Chtel bych videt nekoho, kdo - kdyz uz to auto jednou ma - do nakladu na cetu pocita i jeho amortizaci.

Kdyz se rozhoduju dlouhodobe - napr. budu jezdit do prace denne vlakem, nebo si koupim auto? - tak tam se amortizace, naklady na udrzbu, pojisteni atd. zapocitat musi. Ale kdyz se rozhoduju kratkodobe - pojedeme s detmi k babicce autem nebo vlakem? - tak kazdy zvazuje pouze okamzite naklady.

[3] Vložil(a): Adam Javůrek [web], 2003-09-09, 22:21 Solo | MuteČtenáři: ---

Já doufám, že na Den bez aut budou nějaké slevy na dopravě, když už jsou partnerem akce ČD. Možná si to ale nechají až na Den železnice (taky někdy v září). MHD by snad měla být zdarma, ale jist si vůbec nejsem.

[4] Vložil(a): the [web], 2003-09-09, 23:54 Solo | MuteČtenáři: ---

pixy> prece si svobodny clovek, tak proc si nechat nekym prikazovat kdy nemas a kdyz muzes jezdit autem. udelej si den bez auta jindy a klidne si jich udelej i vic...

[5] Vložil(a): vrabcak, 2003-09-11, 19:23 Solo | MuteČtenáři: ---

No vidíš, a já bych si naopak dovolenou s autem nedokázal představit. Podle mě je řízení auta práce jako každá jiná a bohužel ji spousta lidí musí dělat i nad rámec svého popisu práce u zaměstnavatele. Ale abych si touhle prací kazil ještě dovolenou....

Jinak souhlasím, že zvolit pátek je dost nešťstné, protože ti nepoučitelní jezdí celý týden, jen v pátek se k nim připojují navíc ti, kteří opravdu potřebují něco rozměrného odvézt. Těžko se pak přesvědčují instituce, aby antiautomobilistickou kampaň nějak podpořily (třeba zákazem vjezdu do centra).

Navíc v pátek méně lidí sleduje televizi, takže má akce menší publicitu :-)

Stejně si myslím, že přesvědčit lidi, aby méně používali auto dokáže až spravedlivé ekonomické ohodnocení toho, co se svým autem vyprodukují (nebo spíše znehodnotí).

[6] Vložil(a): pixy, 2003-09-11, 19:43 Solo | MuteČtenáři: ---

vrabcak> Na cestování po Slovensku mi připadá auto jako nejvhodnější nástroj.

[7] Vložil(a): Jan Vaněk jr., 2003-09-17, 13:54 Solo | MuteČtenáři: ---

Ještě je EVROPSKÝ Den bez aut v pondělí 22.


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]