TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Programové schema ČT na rok 2004: Škrt. Škrt. Škrt.


[1] Vložil(a): Arthur Dent [web], 2003-11-20, 01:53 Solo | MuteČtenáři: ---

Já to čet taky... Tak nám zůstane už jen ten internet, paní Müllerová!

[2] Vložil(a): Erix, 2003-11-20, 03:54 Solo | MuteČtenáři: ---

hmmm, jsem sice ted dlouhodobe v zahranici, takze z CT muzu sledovat akorat tak zaznamy zprav na webu, ale to neznamena, ze mi tohle utahovani nevadi. Specielne jsem mel v oblibe Sumna mesta a Hledani ztraceneho casu. Sbohem kulturo na CT... :-(

[3] Vložil(a): Keddie, 2003-11-20, 04:43 Solo | MuteČtenáři: ---

Hmm, jak tak koukam na ten seznam, tak toho "verejnopravnoho" skutecne moc nezbude. Navic mi tim zrusi/omezi vetsinu oblibenych poradu. No alespon bude vice casu na jine cinnosti. Jinak koukam, ze pri volbach reditele je to stale z blata do louze a z deste pod okap...
Opravdu jedine co se na to da rict je jen *piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip*. Asi tak.

[4] Vložil(a): Pat, 2003-11-20, 07:59 Solo | MuteČtenáři: ---

No tady mate hned jeden "navrat ke komunismu" :((( Nejdriv politicka cenzura (viz "Termiti") a ted programova skladba naprosto bezvyrazna, co bylo dobre, slo pryc (treba zrovna ta "Anezka" se mi libila), co nestalo za nic zustalo, ted jeste chybi reklamni "pan Vajicko" :) a znelka "televiznich novin" a jsme zas tam kde jsme byli. A nejhorsi na tom je to ze to jeste musime platit:(( Ja proste za tenhle programovy "blivajz" (a filmy ktere vetsina lidi uz videla aspon 6x) platit nechci !!!

[5] Vložil(a): cross, 2003-11-20, 08:07 Solo | MuteČtenáři: ---

taky jsem dlouhodobě v zahraničí a o český kanál zavadím jen náhodně, ale zastal bych se sportu na ČT. neříkám, že ho ČT dělá skvěle, ale v podání jakékoliv jiné české (s malým č) televize jsou sportovní přenosy a sportovní pořady vyslovená tragédie.

zůstává samozřejmě pixyho otázka, jestli sportovní přenosy patří na veřejnoprávní obrazovku. v čechách hovoří PRO spíš neschopnost ostatních tv společností, než veřejnoprávní povaha té České TV.

co se týká ostatních úprav, škoda slov ;-]

[6] Vložil(a): kl0kan, 2003-11-20, 08:16 Solo | MuteČtenáři: ---

Kdyby nezustalo to co zustalo, rekl bych, ze to takhle delaji kvuli tomu aby mohli lobovat za zvyseni k. poplatku.
Bohuzel normalnimu stadu zustane Jsou hvězdy které nehasnou (nechapu kde se bere ten uspech) a dalsi patoky a klasickemu profilu pivo-nohy-na-stul+fotbal se taky nic nestane tak si toho vlastne nikdo nevsimne!

[7] Vložil(a): StandaT, 2003-11-20, 08:25 Solo | MuteČtenáři: ---

Další krok v druhé normalizaci. Gross už dostal přidáno, teď "chléb a hry"...

[8] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-11-20, 09:24 Solo | MuteČtenáři: ---

S těmi sportovními přenosy to rozhodně není tak, že by se neomezovaly. Přesně naopak, omezují se už dnes. Sice to v podání Pixyho není tak ostré jako v podání některých samozvaných majitelů patentu na vkus (jako třeba pan Rejžek), ale přesto mi to zapadá do oblíbeného schématu, které se mi ani trochu nelíbí. Když mne něco nezajímá, třeba dechovka, tak na to prostě nekoukám. Jenže když někoho nezajímají sportovní přenosy, nejraději by je zadupal do země a zrušil úplně. Když mne v novinách nezajímá přehled mordů, přeskočím ho. Když někoho nezajímá sport, příslušné stránky štítivě a demonstrativně vyhazuje hned vedle trafiky. Kde se ta nenávist bere?

[9] Vložil(a): Jan Angelovič, 2003-11-20, 10:31 Solo | MuteČtenáři: ---

OT: pixy: trvalé odkazy jsou směrovány tak nešťastně, že není vidět celý nadpis. Možná je to tak schválně, ale podle mě je nadpis součást článku. Nešlo by dát cílovou kotvu jinam ?

[10] Vložil(a): mudd [web], 2003-11-20, 10:47 Solo | MuteČtenáři: ---

Mne osobne je nejvic lito tech poradu, ktere jsou zamerene na historii, at uz je to Anezka nebo Hledani ztraceneho casu nebo treba Sumna mesta. Mam pocit, ze je potrebujeme.

[11] Vložil(a): řetěza [web], 2003-11-20, 11:01 Solo | MuteČtenáři: ---

a co takhle ztrojnásobit poplatek za televizi a zrušit vysílání úplně? aspoň by pan ředitel neměl tolik starostí a my bychom neměli co kritizovat. a proč ten vysoký poplatek? no vyhodit ty lidi z televize jen tak nemůže, že ano..

[12] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-20, 11:43 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [8] > Takovýhle unáhlený soud a patrně špatné pochopení mně dost mrzí. Já se rozhodně nepovažuju za nějakého diktátora vkusu a jsem v tomhle ohledu tolerance sama. A když se mi něco hodně nelíbí, tak to nanejvýš řeknu případně odejdu, ale jsem rozhodně dalek toho v tom bránit jiným, pokud mě to nijak neomezuje. Každému jeho Poděbrady, heslo mé ;)

Že se někdo rád dívá na řízeně zábavní třeskutě veselé estrády mi nijak nevadí - ale jen do okamžiku, kdy v rámci úspor jsou ve prospěch podobných pitominek, které mohou z fleku běžet na Nově či Primě, rušeny pořady jiné, které Nova zaručeně nikdy vyrábět ani vysílat nebude. Vysílání nějakého sportovního utkání, které mně zrovna nezajímá, mně také nijak neomezuje a je mi šumafuk - dokud není přesportováno (už jste zažili, kdy na jednom programu běží sport už celé odpoledne a na druhém nějaké dohráno, nebo aktuální fotbalový zápas?), ale to se už stává opravdu málokdy; ale především mi sport začne vadit, kdy jako jediná z oblastí lidské zábavy není v ČT nijak redukován, zatímco oblasti jiné (kultura, dokumenty, dramatická tvorba) jsou porubány na samou dřeň.

To jisté zbožštění sportu a jeho usazení na roveň zásadním světovým událostem je na delší povídání a samostatnou kapitolu. Ale ve své podstatě je sport JEN prostá zábava, gladiátorské hry - jenom jedna z mnoha oblastí, jimiž se lidé ve volném čase baví; na stejné úrovni jako divadlo, hudba, společenské hry nebo literatura. A ČT nemá žádné právo protežovat jednu z těchto oblastí na úkor jiných. Notabene zrovna oblast, která zajímá i ostatní, komerční televize (a pro niž dokonce existuje řada samostatných stanic) - a oblasti jiné, které jsou naopak stranou zájmu komerčních kanálů, zcela zrušit (třeba zmíněný folk a jazz).

Takže Michale, žádná nenávist. Není pravda, že některé sporty nenávidím - jen mě nezajímají a jsou mi upřímně a naprosto ukradené. Ani jedno, ani druhé mi ale nedává žádné právo brát ty sporty jiným, kteří o ně mají zájem. Ale mám zatracené právo se ozvat, když veřejnoprávní televize sport upřednostňuje na úkor jiných zájmových oblastí, kterým je povinna se věnovat úplně stejně.

Stejně jako se budu ozývat, když veřejnoprávní televize bude draze vyrábět hloupoučké pořady, které mohou směle konkurovat opusům našich komerčních stanic - zatímco minoritní žánry, kterým je jako jediná povinna se věnovat, bez náhrady zruší.

[13] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-20, 11:43 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [9] > Kotvy jsou umístěny PŘED nadpisy (dokonce ještě jeden blok nad nimi). Jestli tvůj prohlížeč zobrazí špatně nadpis, je to asi chyba prohlížeče. Moje prohlížeče to nedělají a nevidím důvod, proč by měly. ;)

[14] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-20, 11:50 Solo | MuteČtenáři: ---

Ještě k [8] > Cituji: "Když mne něco nezajímá, třeba dechovka, tak na to prostě nekoukám." --- A to je to. Pana Janečka zřejmě nezajímá dechovka, jazz ani folk, tak nejenže se na ně nekouká sám, ale zajistil, aby se na ně nekoukal vůbec nikdo.

[15] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-11-20, 11:52 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [12]: psal jsem, že tady to není vyhrocené do té míry, jako třeba u Rejžka nebo Brdečkové. Ale, jak už jsem upozornil, sportovní přenosy jsou dost výrazně omezovány už letos, proto to možná vypadá, že se jich další škrtání téměř nedotkne. S tím zájmem komerčních stanic to také není tak horké. Komerční stanice zajímá nanejvýš fotbal, občas hokej (to jen při MS) a hodně zřídka něco jiného (třeba Wimbledon), na Primě navíc ještě F1 a VC motocyklistů. Basketbal, volejbal, házená nebo atletika jsou zcela mimo jejich rozlišovací schopnost, o florbalu nebo triatlonu nemá smysl ztrácet řeč.

[16] Vložil(a): wolf, 2003-11-20, 11:53 Solo | MuteČtenáři: ---

Stejne nechapu ten udiv. S CT to jde z kopce uz od doby, kdy zrusili 21ku. Mozna by stalo za to prestat platit koncesionarskou dan (ted to jeste jde). Prece nebudeme porad za voly, no ne?

[17] Vložil(a): Viktor Janeba, 2003-11-20, 12:03 Solo | MuteČtenáři: ---

Sport rozhodne nerusit! Sobotni odpoledne, kdy koukam na extraligu, nam nesmi nikdo vzit! :)))
No me nejvic stve, ze porady, ktere bych rad sledoval (folkomotivy, aport, sumna mesta), davaji v silene casy, kdy bud pracuju nebo spim.

[18] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-20, 12:16 Solo | MuteČtenáři: ---

Neboj, po spuštění ČT 3 a 4 si každý sportu užije do sytosti. Bude na jedničce, dvojce i trojce (a čtyřka se určitě neubrání). Viz Janečkův projekt ;/

[19] Vložil(a): Viktor Janeba, 2003-11-20, 12:31 Solo | MuteČtenáři: ---

No, docela bych privital kanal jen pro sport... klidne i rozumne placeny (galaxii tady nejak nedostanu). Rad bych videl vice motorsportu (rallye), volejbal, hazenou a vic hokeje!

Nejhorsi je, ze mainstreamove zabavne estrady nemuzete prece masam vzit! Bleeeee.

[20] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-20, 12:48 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [19] > A co ti brání? Kabelovka (resp. UPC Direct pokud nemáš kabel) má minimálně Galaxii Sport (ale to je tak příšerná kvalita, že na to může koukat jen opravdový nadšenec), kde je převážně NHL; EuroSport se všemi hlavními sportovními událostmi (hodně fotbal, všechna důležitá podujetí i méně masové sporty - kulečník, curling atd.), 24h denně, zajímavé přenosy jsou česky komentované; a ještě DSF (německy, převážně fotbal), a FOX Sports (hlavně americký fotbal, baseball, NBA). O dalších satelitních stanicích nemluvě.

Nabídka tu je, je dostupná prakticky pro každého - takže můžeš, když chceš a máš na to (pokud vím, třeba UPC Direct přijde na cca 2000/zřízení a kolem 500/měsíčně).

[21] Vložil(a): Jan Angelovič, 2003-11-20, 13:03 Solo | MuteČtenáři: ---

[13] Ale moje to dělají. Například u tohoto spotu je v archívu kotva na textu "00.39". Mě se ten čas ale zobrazí napravo vedle nadpisu a díky značce BR zhruba v jeho prostředku. Takže horní hrana okna po prokliknutí na "Trvalý odkaz" lícuje s tím časem a z nadpisu je vidět půlka.

W2000, IE 6.0, Opera 7.22, Mozilla 1.5, Výchozí styl

[22] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-11-20, 13:09 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [21]: totéž pro Rekonstruktor, Mozilla 1.6a, ix86 Linux.

[23] Vložil(a): Vesničan, 2003-11-20, 13:34 Solo | MuteČtenáři: ---

Televize, jako organizace, fungovala, funguje a bude fungovat naprosto skvěle!
Jenom kdyby jí u toho nepřekáželi ti diváci!

[24] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-20, 13:44 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [21], [22] > Aha, tak to je fakt zvláštní chování... Obávám se ale, že s tím ale nic neudělám (nebo mě aspoň nic nenapadá). Omlouvám se - asi budete muset vždycky ten půl řádek nahoru odrolovat...

[25] Vložil(a): Viktor Janeba, 2003-11-20, 14:04 Solo | MuteČtenáři: ---

RTL a DSF mam, Galaxii nee-e (pac ke me domu kabelovka nevede a hned tak nepovede). Takze muj nejoblibenejsi sport, hokej, muzu sledovat jen opravdu okrajove.

[26] Vložil(a): Jan Angelovič, 2003-11-20, 14:41 Solo | MuteČtenáři: ---

[24] Kdybyste té cílové kotvy zahrnul i název kategorie...;-)

Mimochodem, se zájmem jsem si přečetl vaši "prodělávací" on-line knihu a mám jednu poznámku:

Pokud máte nějaké důkazy o tom, že konzorcium ŠKODA STEEL má, nebo v minulosti mělo, něco do činění s doménou skoda-steel.com, tak to zde prosím uveďte. V opačném případě by bylo vhodné abyste se omluvil a v knize učinil patřičnou změnu.

[27] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-20, 15:08 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [26] > Co se na Internetu dá považovat za důkaz, nebo ověřenou informaci? Linky na STEEL v menu na: http://www.skoda.cz/produkty.asp?Q853A=C16J1P1T1K60ID3050 ? Nebo tohle: http://skcr.svazkovaren.cz/cz/vyroba/index1.php?Nazev=47718587 ? Či snad tohle: http://www.iaeste.cz/katalog/katalog2001/firmy/next=80&with=87.0.html ? Nic z toho - na webu může být každá informace zfalšovaná a stoprocentně něco dokázat je opravdu těžké. Nicméně já nemám důvod nevěřit, že ŠKODA STEEL s doménou skoda-steel.com neco společného opravdu má - a už vůbec nemám potřebu si komukoli za cokoli v této souvislosti omlouvat, nebo něco měnit na svých stránkách.

[28] Vložil(a): Jan Angelovič, 2003-11-20, 18:07 Solo | MuteČtenáři: ---

[27] Děkuji za jasnou odpověď.

[29] Vložil(a): Honza Gregora, 2003-11-21, 08:32 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy: Až po přečtení tvého článku jsem si uvědomil, že Janeček ruší - snad kromě toho hokeje - VŠECHNY pořady, kvůli kterým se mi až doteď vyplácelo mít televizi... Zbývá komerční hrůza, navíc diletantsky provozovaná.

Proto volám: ZRUŠTE ČT1!!! Za menšinové pořady, hlavní náplň druhého programu, budu rád platit, komerce se musí uživit sama.
Zajímalo by mě, čím chce osvícený ředitel naplnit ty čtyři nebo kolik programů, které touží mít po digitalizaci vysílání... Většinové sporty (fotbal, hokej, olympiády) patří na komerční stanice - to, že je ty naše neumějí "udělat" je věc jiná - a totéž platí pro většinovou kulturu.

P.S. A co takové skvosty jako "Náš venkov"? Těch se, počítám, taky nezbavíme... JÁ CHCI ŠUMNÁ MĚSTA!!! A ČÁSLAVSKÝHO!!! NECHCI VLÁĎU HRONA, NECHCI HODINU PRAVDY!!! A jéje, musím brzit, nebo se vytočím ještě víc... No nic, vidím to na starý dobrý samizdat a la Originální videojournal... Janeček s námi, přátelé...

[30] Vložil(a): Honza Gregora, 2003-11-21, 09:11 Solo | MuteČtenáři: ---

Že ještě otravuju, zběžně jsem prošel páně Janečkovo "Teze..." (v tom pdf-ku) a nemůžu uvěřit tomu, že autora těchto řádků Rada zvolila do čela ČT... Věty plných neskutečných frází a nové definice pojmu "veřejnoprávní" ... "směrem k veřejnosti - tedy k lidem - a reflektovat jejich potřeby, zájmy a problémy" - to mluví o úspěšné komerční stanici, ne? - "to vše pod křídly práva - čímž naplňuje své pravé poslání - být jakýmsi etalonem na české mediální scéně" - tuhle větu jsem příliš nepochopil (šifra? nebo že by byla ČT dosud ve spárech jakýchsi podsvětních gangů?)

Z kultury podle tohoto skvostu zbývá maximálně filmový klub... Když si uvědomíte, jak kulturním člověkem zřejmě p. Janeček je (pochopíte z větné stavby jeho textu, ze slovní zásoby, z občasných pravopisných chyb, nemluvě o tom, že kde psát či nepsat čárky ten dobrý muž vůbec netuší), dojde vám, že on je jedním Z NICH, z těch, "kteří se vracejí ke své osvědčené VEPŘOVÉ SE ŠESTI" (citát z textu), z těch, již píší ve jméně Bewerly Hills "W"... K bližšímu pochopení nekomplikované osobnosti J. J. doporučuju rozhovor s ním v jednom z letošních čísel Reflexu.

Pane Janečku, nasaďte si klobouk a vraťte se ke svému lokálnímu zpravodajství z jižních Čech. To vám radí jeden z "úzké skupiny pseudoarbitrů", pro něž přestáváte vysílat. Howgh, domluvil jsem.

[31] Vložil(a): Roj [web], 2003-11-21, 09:15 Solo | MuteČtenáři: ---

Nechci obhajovat skrty, hlavne Sumna mesta me nastvala ale:
Hvezdy, ktere nehasnou jsou pro CT prakticky zadarmo, totez Nevahej a toc.
Jazz a folk v televisi? Vy gaucaci a backorari, to nejste schopni si na to zajit? Listky se obvykle sehnat daji.
Sport je na delsi povidani. ale zaplatpambu ze nej. Sportaci v CT jsou (krome Vichnara) absolutni spicka a rusit to nejlepsi, co CT ma, by mohl jen blazen. Kdyz srovnate podil Sportu na jinych verejnopravnich TV a CT, je na tom CT vyrazne hur!
Nezapomenu na prenos ARD z Tour de France: Proste v 10:30 zacal souvisly prenos, ktery skoncil v 17:30. Bez reklam, prerusovan jen pulminutovym zpravodajstvim v celou hodinu. Pixy, to by sis asi ani nedokazal predstavit :-) Za penize ubohych nemeckych koncesionaru :-)

[32] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-21, 09:59 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [29] > Jen bych si pro jistotu dovolil upozornit - protože to možná někteří mohli pochopit špatně - že uvedené pořady budou zrušeny v tom smyslu, že se (přinejmenším) v příštím roce dvou nebudou natáčet jejich nové díly. Díly už natočené se samozřejmě budou dál vysílat z archivu. Patrně pořád dokola.

ad [30] > Jaké to nároky kladete na dělníka z chemičky s dodatečně dálkově dodělanou žurnalistikou? http://www.czech-tv.cz/ct/lide/management/jirijanecek.php - "vepřová se šesti v bewerly hills" je podle mne zcela na místě... Bohužel pro nás. :(

BTW, přiznávám, že mi Janeček byl nejsympatičtější ze všech kandidátů na ředitele a byl jsem fakt rád, že konkurs vyhrál zrovna on. Já bláhový.

[33] Vložil(a): Viktor Janeba, 2003-11-21, 17:39 Solo | MuteČtenáři: ---

"Jazz a folk v televisi? Vy gaucaci a backorari, to nejste schopni si na to zajit? Listky se obvykle sehnat daji."

Grrrrah. Listky se sice sehnat daji, ale
a) v nasem dementnim meste kultura umrela. Nejblizsi "kulturni" mesta jsou Praha a Liberec. V Praze pracuju a mam ji PLNY ZUBY, natoz abych se tam jeste zdrzoval dobrovolne po pracovni dobe. Liberec je krasny mesto, ale to mate pul hodiny tam, pul hodiny zpatky, kdyz prijedu z koncertu, je pulnoc. To samy Praha. Do techle mest jezdim jen na ultravypecene koncerty (naposledy jsem byl na folkovych Iron Maiden :))) ). Jo, jak rad bych si zase nekdy poslechl zive Krausberry, Plihala nebo Prokopa.

Navic ty porady v televizi (Aport, folkomotivy) nejsou koncipovane jako koncert, to je taky treba vzit v uvahu.

[34] Vložil(a): Roj [web], 2003-11-21, 20:04 Solo | MuteČtenáři: ---

No jo, jasne, ne kazdej si folk zahraje sam, popripade s kamosema. Ale porad je jednodussi zajet na koncert do Brna nez na hokej do Detroitu :-) A treba tako va Tour de France je _lepsi_ v televisi nez live (svym zpusobem), coz se u jazzu rozhodne rict neda!

[35] Vložil(a): Pája, 2003-11-21, 20:41 Solo | MuteČtenáři: ---

Hmm, spoustu to ho sice rušej, ale už vysílají upoutávky, že shánějí mladé moderátory (20-25 let)pro "společenský magazín pro mladé"!

[36] Vložil(a): Viktor Janeba, 2003-11-21, 21:41 Solo | MuteČtenáři: ---

Tak to ja si zase zahraju sam (a nejen folk), i s kamosema, vid, Honzo Gregoro? :). Jenze hrat si sam a poslouchat nekoho jineho je TAKY rozdil.
Jo, i hokej, formule a rally jsou "lepsi" v TV nez nazivo, ale stejne nazivo je nazivo.

[37] Vložil(a): exciting, 2005-08-19, 08:53 Solo | MuteČtenáři: ---

Příspěvek z IP 63.93.27.9 byl označen jako spam a smazán administrátorem.


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]