TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Ještě jedna pondělní vzpruha: Husté & drsné


[1] Vložil(a): Hlupák, 2003-11-24, 13:39 Solo | MuteČtenáři: ---

Rejzek je debil... klasicky "kritik"... rozebira a kritizuje to, co sam neumi...

[2] Vložil(a): Viktor Janeba, 2003-11-24, 13:40 Solo | MuteČtenáři: ---

jezismarja kritik prece *nemusi* umet to, co kritizuje.

[3] Vložil(a): Krystufek, 2003-11-24, 14:24 Solo | MuteČtenáři: ---

Ať si kdo chce co chce říká, pěkně jsem se pobavil :-)

[1] Naopak, pan Rejžek není debil. Jenom říká, to co si myslí.

[4] Vložil(a): honza, 2003-11-24, 14:56 Solo | MuteČtenáři: ---

pravda rika co si mysli ale pokud si mysli tohle tak to svedci o tom ze je to clovek ktery ma komplex z toho ze sam nic neumi a tak chce byt zajimavy tim ze kazdeho radoby huste & drsne sjede...

to si zase myslim ja a proto to rikam... a tim zase ukazuju jaky jsem ja ;-)

[5] Vložil(a): Arkady, 2003-11-24, 15:31 Solo | MuteČtenáři: ---

jestli nahodou ti kdo rejzka kritizuji nebudou pubertaci (podle pisemneho projevu zcela urcite) jimz zkritizoval jejich prazdnou a nic nerikajici filmovou modlu
a psat ze nic neumi ci nic nedokazal asi opravdu muze jen pubertak pro nehoz uz je i Matrix I filmem pro pametniky....

[6] Vložil(a): Petr Jirak, 2003-11-24, 16:26 Solo | MuteČtenáři: ---

->[5] prispevek [4] mozna napsal pubertak, ale ti co znaji pana Rejzka osobne a nepatri k tem co se boji rici svuj nazor aby se o ne nekde neotrel tak vedi ze ten prispevek neni daleko od pravdy...
ale nic at si kazdy udela svuj vlastni usudek

nicmene to ze jste musel na prispevak [4] reagovat tak jak jste reagoval take o necem vypovida...

[7] Vložil(a): LokoN, 2003-11-24, 17:13 Solo | MuteČtenáři: ---

Chapete nekdo jak jsou ty clanky v prehledu serazeny?

[8] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-24, 17:49 Solo | MuteČtenáři: ---

Já pana Rejžka osobně neznám, tak jeho osobu nemohu (ani nehodlám) nijak hodnotit - znám pouze jeho práci coby kritika a tu mám naopak hóóódně rád.

O tom, co kritizuje totiž většinou ví hodně a snad nikdy jsem se nesetkal s tím, že vařil z vody a kritioval něco, čemu nerozumí, co neviděl, o čem nemá ánunk (což se o spoustě jiných jeho kolegů říct nedá). Jeho postřehy a pohled mi vždycky odkryje o hodně větší průzor na kritizované dílo než všechny ostatní kritiky dohromady. A to je to, co se mi na tom líbí.

Pozor - já se s jeho názory ve většině případů neztotožňuju a sám mám na věci často jiný, ši úplně opačný názor. Ale není úlohou kritka, aby měl s někým souhlasit či nesouhlasit, aby si s někým notoval, aby někomu (ani autoru ani čtenáři) podkuřoval. Jeho úkolem je sdělit svůj vlastní, pokud možno co nejfundovanější a co nejzasvěcenější názor na věc, odkrýt detaily a poukázat na souvislosti, o kterých laik nemusí mít ani tušení. Co kritik, to jiný pohled (tedy mělo by to tak být) - a různé pohledy různých kritiků doplňují mozaiku obrázku, který si o kritizované věci udělám.

Bohužel některé výplody našich "kritiků" jsou si často tak podobné, že z oné mozaiky je jen torzo jednostranného úhlu pohledu. A i když je to u Rejžka někdy jen znatelná póza, díky i za ni - když nic jiného, tak proto, že on nejen že dokáže říct, že z něčeho, nad čím se unisono rozplývají sakumprdum všichni kolem, se mu zvedá žaludek, připadá mu to blbé/hnusné/trapné - ale navíc (a to především) to doplní i tím, proč si to myslí a co jej k takovým závěrům vede. A obvykle to jsou informace, které bych se jinde vůbec nedozvěděl.

Já děkuji bohu za takové extrémy, jako je pan Rejžek.

[9] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-11-24, 21:44 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [8]: jak moc toho o předmětu své kritiky ví, to se ukázalo, když si do svého pořadu Katovna pozval Martina Putnu, který toho na rozdíl do Rejžka o umění ví opravdu dost. Výsledkem bylo, že ho Martin Putna každou chvíli usvědčil z neznalosti a ještě si dokázal elegantně dělat legraci z Rejžkových póz. Těmi pózami myslím klasické Rejžkovo hodnocení, kdy cokoli se líbí více než padesáti lidem, musí být nutně brak a to, že autora naprosto nikdo nezná, je zárukou kvality.

[10] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-24, 22:23 Solo | MuteČtenáři: ---

No nevím - ale podle svých zkušeností, kdybych měl srovnávat Rejžka a Putnu, tak budu mít právě opačné závěry. Putnův záběr je možná hluboký, leč úzký - Rejžkův je možné někdy mělký, leč nesrovnatelně širší. A navíc Putny si pro jeho určité postoje a názory nemohu vážit a nevážím - ale to je jiná kapitola.

A ano - jsem zaujatý, nemusíte to rezebírat.

[11] Vložil(a): Roj [web], 2003-11-25, 03:28 Solo | MuteČtenáři: ---

Uzasny je, ze jsem se o tech Rejzkovych spotech dozvedel TADY :-) Samozrejme zarazuju do nejfrekventovanejsich bookmarx.
Se slzou v oku vzpominam na Rejzka, Doruzku, Tumu, Jehneho a celou tu bezva squadru z Melodie blahe pameti....

[12] Vložil(a): Launcher [web], 2003-11-25, 05:15 Solo | MuteČtenáři: ---

>pixy

Byl jsem velmi překvapen, ke kritikům mě sice pojí předsudky, nicméně přečetl jsem 2 recenze a vcelku se mi líbily.

Nicméně - "O tom, co kritizuje totiž většinou ví hodně" - např neví proč byl Kill Bill rozdělený na 2 části a jeho závěr plynoucí z této neznalosti je následně zcela scestný. Člověka pak zamrzí, jak málo si takový "opravdový kritik" shání o díle "opravdových informací".

Shrnuto - recenze FF pro mně vítězí nad JR na celé čáře, nicméně díky za tip =)

[13] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-25, 08:41 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [12] > Coto? To mi chcete tvrdit, že rozdělení KB na dva díly nemají na svědomí chtivice z marketingu Miramaxu? Nenechte se vysmát... Vždyť to, že Tarantino to v žádném případě nechtěl zkrátit a na rozdělení přistoupil celkem rád, je všeobecně známé - a kdyby Tarantino nechtěl, tak opravdu nechce (to už několikrát dokázal). Fakt mě zajímá, co z toho je nepravda - pak mám totiž nějaké základní neznalosti o QT a KB i já! (i když čtu pravdidelně i FFF a nemám pocit, že ten by tvrdil něco jiného).

[14] Vložil(a): Vesničan, 2003-11-25, 16:06 Solo | MuteČtenáři: ---

[8][9][10] Ti dva vědci (Rejžek, Putna), ti se mají tak rádi, že nebýt to trestným, sežerou se navzájem. V posledním období (mám na mysli časový úsek v množství měsíců) nenajdete ani u jednoho z nich jediné vystoupení, v němž by se o druhého neotřel. Že by Šaldové? Ne, Kató. "Ostatně myslím, že Kartágo musí být zničeno."


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]