TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Grammy v ČT 2


[1] Vložil(a): Láďa Rejpal [web], 2004-02-16, 00:09 Solo | MuteČtenáři: ---

Asi jsem "mimo misu", ale ja myslel, ze v Andelech se zpiva na zivo... Nebo ze bych si to pletl se Slavikem? :))

Jen me mrzi ze ten prenos neuvidim, jsem v praci az do dvou do rana :{

[2] Vložil(a): Tom, 2004-02-16, 00:21 Solo | MuteČtenáři: ---

Supr, jen mi trochu vadilo prechylovani jmen pri komentarich.

[3] Vložil(a): Míra, 2004-02-16, 02:20 Solo | MuteČtenáři: ---

Je zajímavý, jak dělají přenosy jako Grammy, Globy atd. na německých TV...bez překladu a bez kometařů...Jsme opravdu tak hloupý národ, že potřebujeme překlady a komentáře místo toho, abychom se učili řeč a dělali si na věc vlastní názor nebo je to záměr ČT dělat z lidí tupe stádo, které...proč by mělo znát cizí jazyk a přemýšlet, když mu všechno vysvětlí a přeloží v ČT...bude jen platit. Při opakování už i stříhali do programu. Opravdu báječná TV ta naše česká veřejnoprávní.

[4] Vložil(a): Michal Kašpárek [web], 2004-02-16, 03:20 Solo | MuteČtenáři: ---

[3]: Jak se dá udělat z lidí tupé stádo překladem a komentářem?

To mají české televize vysílat filmy v původním znění, bez titulků a bez minutového úvodu Alexandra Hemaly? Nedoplňovat sportovní přenosy komentářem? A místo půlhodinových večerních zpráv vysílat celodenní přenosy z webkamer po celém světě (na některé z nich se určitě stane něco mimořádného -- tak ať to má divák přímo a bez zkreslení)?

Všechna mainstreamová média "fungují" na principu nejmenšího společného jmenovatele. Pokud máte opravdu tak úžasný rozhled, že dokážete sledovat COKOLIV bez překladu a komentáře (angličtina není jediný světový jazyk, nezapomínejte na to; těch je minimálně pět), přepněte na německou televizi (nebo španělský satelit).

Pro ty diváky, kteří neumí anglicky natolik, aby si mohli vychutnat slovní hříčky oceněných "hiphopas", vykonala ČT "lokalizovanou Grammy" skvělou službu.

Kvalita vysílání veřejnoprávní televize nebo vytváření virtuální reality chytrým sestříháváním/vystříháváním zpráv je zas jiná pohádka. Mistři světa, kteří by chtěli žvýkat i tak dávno předžvýkané mediální produkty svými vlastními mléčnými zuby, mě ale vždycky dokážou rozčílit.

[5] Vložil(a): Roj [web], 2004-02-16, 11:25 Solo | MuteČtenáři: ---

[4] Nektere nase televise by opravdu nemely doplnovat sportovni prenosy komentarem :-)
Nahodou se nejedna o televisi verejnopravni.
Jinak pro [3] doporucuji precist tohle a zapnout funkci rozum(), jestli ji ma implementovanou.
http://www.louc.cz/04/1180211.html

[6] Vložil(a): Míra, 2004-02-16, 13:57 Solo | MuteČtenáři: ---

[3] Opravdu si myslíte, že je správný kupovat Grammy, kterou můžete vidět na satelitu a zároveň rušit pořady Aport, Folkmotivy, Na kloboučku, jazz, koncerty vážné hudby, Noc s Andělem atd. Je opravdu nutný dělat překlad vět typu "Děkuji Bohu, mamince a nahravací společnosti". IMHO Překlady jsou dobrý např. k nějakým dokumentům a odborným věcem, ale ke Grammy a podobným pořadům, kde se zpívá, tančí je to zbytečný, nebo ne? ad. filmy v TV myslím, že je dobré vysílání v Dualu se skrytými titulky a každý si může vybrat (např. M.A.S.H. v originálu s titulky je perfektní) tam neni co řešit, ale Grammy proč?

[7] Vložil(a): Míra, 2004-02-16, 14:16 Solo | MuteČtenáři: ---

[5] Už jsem to na Louči četl. Díky, ale já nechci povinně platit koncesionářský poplatek ČT na pořady typu Nevahej a toč, Meduza, Hodina pravdy, Hrona, Nemocnice atd. Proč z toho neudělat rovnou daň, kterou dostanou různá ministerstva a ty pak grantama rozdělí na pořady. Z ČT udělat příspěvkovou organizaci, která by přijímala dobrovolné daňově odpočitatelné příspěvky od občanů a organizací na různé programy... já sám bych třeba rád přispěl na Šumná města atd.

[8] Vložil(a): Michal Kašpárek [web], 2004-02-16, 14:34 Solo | MuteČtenáři: ---

[6]: Tak nevím: vadí vám to, že ČT Grammy vysílala, anebo překládala a komentovala? Na několika místech si solidně protiřečíte.

Dual je určitě super věc. Škoda, že u nás ČT pořád vysílá mono (to pak Janečkovy hesla "do dvou let dolby sorround" potěší).

[9] Vložil(a): Roman [web], 2004-02-16, 14:51 Solo | MuteČtenáři: ---

[8]My sme mali DUO (kde bolo) pokial sme nepresli na kabel... so much about kablovkas.

Grammy bola skvela. Najviac sa mi pacil zaber na Quentina tarrantina po tom ako odohrala svoj song 2 clenna americka kapela, ktorej nazov som uz zabudol. Takze toto teraz leti na MTV a VIVE? ;-)

[10] Vložil(a): Roj [web], 2004-02-16, 15:20 Solo | MuteČtenáři: ---

[8] Fakt? Kde?, co ja vim, tak vsude CT vysila stereo/duo. Ale vsude jsem to nezkousel, tak by me to zajimalo.
[9] Zkus zmenit normu.
Ja jsem si par dni korespondoval a volal s UPC (Praha), ze mi prestalo jit stereo skoro vsude. Nikdo mi nebyl schopen odpovedet. Tak jsem zacal zkoumat, jake kanaly jdou a jake nejdou. Vsim jsem si, ze "jdou" ty, ktere jsem pridaval jako posledni.
I zkoumal jsem, v jake norme se ten zvuk nadetekoval. Lisilo se to (na mem TV je volba asi 8 zvukovych norem) tak jsem vsechno predelal podle tech novych stanic a ejhle! VSECHNO je stereo! :-)
Pritom na UPC ani nevedeli, ze zmenili normu, nikde na jejich webu o tom neni ani kvak. Na tom jejich webu se ani nedostanete k tabulce, na jake frekvenci co jede. Strasny.
Ale za ten internet jim odpustim cokoliv :-)

[11] Vložil(a): Roj [web], 2004-02-16, 15:24 Solo | MuteČtenáři: ---

[7] Klasicka zamena priciny a nasledku. Myslis si, ze kdyz CT seberes penize, bude program lepsi?
A titulky pro hluche bys taky zrusil? Vzdyt u filmu jde o to, ten zvuk SLYSET (dle tebe zasadne nedabovany) :-)

[12] Vložil(a): Míra, 2004-02-16, 15:54 Solo | MuteČtenáři: ---

[8] Omlovám se, nejvíc mi asi vadí moje dyslexie a dysgrafie...A dále, že ČT ruší kvůli penězům pořady viz. [6] a pak koupí Grammy, která se dá sledovat na satelitu a dělá k němu podle mne zbytečný překlad pro pár jedinců co to sledují od 2h do 5h v noci. Napsal jsem to v příspěvku [3] asi moc natvrdo čímž jsem chtěl rozjet trošku diskuzi...a za ní děkuji.

[13] Vložil(a): Michal Kašpárek [web], 2004-02-16, 16:04 Solo | MuteČtenáři: ---

[10]: Brno. Nevím ale který vysílač přesně.

[14] Vložil(a): Míra, 2004-02-16, 16:08 Solo | MuteČtenáři: ---

[11] Nepsal jsem o tom, aby se ČT peníze vzali, ale o tom aby se financovala jinak. Bohužel u nás, aby se něco změnilo tak se to asi musí dovest na pokraj krachu viz. Slovenská televize. A nejsem proti dabování...jsem pro to aby se co nejvíc pořadů dělalo v dualu se skrytými titulky. Ale u Grammy a podobných show nejsem přesvědčen, že je nutno je překládat.

[15] Vložil(a): Míra, 2004-02-16, 16:13 Solo | MuteČtenáři: ---

[13] Barvičova asi jede v mono, ale Kojál jede stereo, tak zkusit přeladit.

[16] Vložil(a): Michal Kašpárek [web], 2004-02-16, 17:39 Solo | MuteČtenáři: ---

[15]: dík, prubnu to.

[17] Vložil(a): Roger, 2004-02-16, 17:44 Solo | MuteČtenáři: ---

[10] CT jiz nejakou dobu vysila (minimalne) ve stereu - dokonce i mono porady. Pry je to proto, aby porad neprepinali mono/stereo, coz nektere televize hur rozdychavaji. Psali to na txt.

[18] Vložil(a): pixy [web], 2004-02-16, 18:06 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [12] > Prosím vás, a kolik lidí myslíte, že má satelit? Já třeba osobně neznám vůbec nikoho - i když semtam nějaké antény na domech vídám, tak je mi jasné, že nějací lidé to asi mají. Ale IMHO je to menšina.

A naopak, vím o docela dost lidech, které ten přenos zajímal a sledovali ho (přinejmenším si ho nahráli na video).

Nesmíte být tak soběstředný.

P. S.: Rušení pořadů na ČT mně taky vadí (a psal jsem tu o tom), ale to je trochu jiné téma...

[19] Vložil(a): Míra, 2004-02-16, 20:22 Solo | MuteČtenáři: ---

[18] Tak přesně Grammy vysílala německá Pro7, která je dostupná na kabelovéTV a kabelovku už má poměrně dost lidí. Taky bych byl rád, kdyby ČT vysílala více hudebních přenosů. Ale ruší hodně hudebních pořadů, které neni možno zhlédnout někde jinde a koupí pořad, který je s menší námahou docela dostupný jinde. To mi vadí.
Jinak na Grammy na ČT jsem se díval a musím uznat, že i když katovnuRejžka nemusím, tak byl dobře připraven a v (who is who) popu, rapu a hiphopu se vyznal a nebyl špatnej.

[20] Vložil(a): Lucka, 2004-02-16, 21:12 Solo | MuteČtenáři: ---

mně se tedy silně nelíbilo přidávání typického českého -ová za jména vystupujících umělkyň, to je to samé, jako když se někde píše "Salcburk" nebo "Řezno", z toho fakt rostu!!!
btw. jo, taky mi vyhovuje víc způsob, jakým jsou přenášeny americké ceny na německém MTV, v přímém přenosu je to originálně v angličtině a v opakování běží na obrazovce titulky, že má člověk možnost ten originál slyšet... české televize (všechny) by se mohly poučit...

[21] Vložil(a): Urbi [web], 2004-02-16, 21:29 Solo | MuteČtenáři: ---

[3][4] Ja osobne bych byl pro vic filmu a poradu v originale a s titulky. V Holandsku takhle vysilaji vsechny porady v orginale (vetsinou anglictina a NL titulky) a zkuste si srovnat, jak jsou na tom s jazykovou vybavou oproti CR.

[22] Vložil(a): Roj [web], 2004-02-16, 22:10 Solo | MuteČtenáři: ---

Miro, a proc ho asi koupila? Protoze byl zadarmo!

[23] Vložil(a): very good, 2005-08-19, 08:56 Solo | MuteČtenáři: ---

Příspěvek z IP 148.244.150.52 byl označen jako spam a smazán administrátorem.


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]