TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Tak takhle vypadají dobré stránky! Fak jo?


[1] Vložil(a): Zerryk, 2004-02-18, 19:10 Solo | MuteČtenáři: ---

Na té stránce ČT, víte někdo, k čemu je tag <NOINDEX> ?

[2] Vložil(a): dave g, 2004-02-18, 19:18 Solo | MuteČtenáři: ---

Přesně takový tag bych potřeboval jako sůl, abych oznámil robotovi, kterou část stránky indexovat a kterou ne.

V ČT byli zřejmě rychlejší než na w3.org

[3] Vložil(a): Arthur Dent [web], 2004-02-18, 19:32 Solo | MuteČtenáři: ---

Si jako vé nepochopil vo co gou, né? Se hoď do pohody, vé, jako, takovejch vychytanejch sajtů sjíždím denně hafo, vé, a ňákej starej ropák, co neví furt do čeho by rejpal, mi do toho nemá co kecat, né? Rád bych viděl něco cos dělal ty, vé, to bue pěkná trapárna...

(Sorry, ale jak jsem psal ten svůj článek, ne, viď, tak jsem chytil jako ty kúl vyjadřovací móresy, ne, a řek jsem si, že jako do toho komentáře tady pudu, ne...)

[4] Vložil(a): Jaromir Kuzma, 2004-02-18, 19:42 Solo | MuteČtenáři: ---

Tak som sa kukol na ten pokec na tom televiznom webe. To je katastrofa. Tento rok budem mat 30 rokov. Az dodnes som sa citil strasne mlady. Ale prave som si precital prispevky od mladsich rocnikov. To som aj ja bol zamladi taky divny??? To ti ludia nemaju na praci nic ine, len kukat na nejaku stupiditu v telke a este sa o tom aj vykecavat???
Ja to balim. Idem domov a idem si na hrudnik prikladat hlinu. Ono to sice nepomoze, ale clovek si aspon zvykne. :-)

[5] Vložil(a): Jozef Izso [web], 2004-02-18, 19:43 Solo | MuteČtenáři: ---

<noindex> nebol navrhnutý s významom "neindexovať stránku" (na to je súbor /robots.txt), ale v HTML 1 slúžil na vyznačenie, že stránka nie je indexovou stránkou (alebo hlavnou stránkou webu). Myslím, že už v HTML 2 bol odstránený.

[6] Vložil(a): nebko [web], 2004-02-18, 20:21 Solo | MuteČtenáři: ---

Nevím Pixy, jestli si slyšel i větu, která následovala o několik chvil později, možná už o jiné stránce. Nepamatuji si to úplně doslovně, ale bylo to zhruba takhle: "Tak z těchto stránek udělaných ve Flashi by se mohlo hodně programátorů učit, jak udělat pořádný web". To mě opravdu rozesmálo:-)

OT: Jinak Pomeranč je celkem príma pořad, rozhodně jediný, který mě, jakožto mladíka oslovuje. Není sice dokonalý, ale rozhodně jsem za něj rád...

[7] Vložil(a): Freya [web], 2004-02-18, 20:35 Solo | MuteČtenáři: ---

Pomeranč jsem viděla jednou a znova už to sledovat nehodlám. Nějak měl tenhle "kůl" pořad neoslovuje. Asi jsem na to ve svých sedmnácti už moc stará... ;-)

[8] Vložil(a): pixy [web], 2004-02-18, 20:41 Solo | MuteČtenáři: ---

Ale jo, Pomeranč není nejhorší pořad, co televize vysílají a kromě spousty blbostí a hovadin (dneska taky ještě mj. třeba glorifikovali taggery, co sprejujou vlaky, soupravy metra a baráky ze 17. století. Jakej je to supr lajfstajl...) se tam taky dá semo tamo objevit - spíš vyposlechnout než uvidět - leccos zajímavého.

[9] Vložil(a): Míra, 2004-02-18, 21:19 Solo | MuteČtenáři: ---

Už několikrát jsem se pořadu Pomeranč zastával v různých diskuzích, protože si myslím, že o takové pořady pro mladé se má ČT pokoušet, ale po takových nesmyslech, začínám stále více nabývat pocit, že Pomeranč je narychlo splácanej pořad a další trafika pro Břetislava Rychlíka.

[10] Vložil(a): Yuhů [web], 2004-02-18, 21:29 Solo | MuteČtenáři: ---

Asi se budu opakovat, ale neodpustím si dotaz: proč tu televizi vůbec máš, Pixy? Je tam vůbec někdy něco, co stojí za vidění? A i kdyby bylo (jako třeba prý byl tematický pořad na MontyPythony), nedal by se ten čas strávit lépe?

Ten dotaz samozřejmě platí i ostatním diskutérům. Jenom doplním, že za podstatnou část mého životního štěstí může právě to, že televizi nemám.

[11] Vložil(a): pixy [web], 2004-02-18, 21:58 Solo | MuteČtenáři: ---

Yuhů> To, že si občas dovolím kritizovat nějaký pořad, neznamená, že to šmahem hážu do jednoho koše. A navíc mám televizi často puštěnou, ale dělám při tom ještě něco - většina pořadů mi nepřipadá informačně natolik bohatá, abych si mohl dovolit plýtvat časem jen na jejich sledování. Takže při tom dělám něco jiného (třeba teď sleduju docela zajímavý pořad o Janu Werichovi a při tom čtu a píšu komentáře na blozích) - ale tak, abych to mohl bez problémů na chvíli .......... přerušit, když stojí za to chvíli věnovat se více té televizi (rádiu, vyprávění mé ženy atd.)

A rovněž doplním, že si nemyslím, že bych bez televize byl šťastnější. Tím ovšem nechci tvrdit, že S NÍ šťastnější jsem - jen tím říkám, že (na rozdíl od tebe) má přítomnost televizního přístroje na mé štěstí zanedbatelný vliv.

A pardon, zapomněl jsem odpovědět na otázku. Nuže, televizi mám proto, že se na ní občas chci koukat. Proto, že tam občas dávají něco, co považuji za shlédnutíhodné. Že televizní zprávy mi připadají informačně bohatší než noviny (které si naopak nekupuji). Že kdybych měl vidět všechny filmy, divadelní představení a hudební produkce, které chci vidět, strávil bych půl života v kině/divadle/na představení, ještě víc na cestách do a z kina/divadla/představení a v souvislosti s tím přišel na finančně na buben.

[12] Vložil(a): Japan [web], 2004-02-18, 22:14 Solo | MuteČtenáři: ---

Díval jsem se na Pomeranč, někdy dva pořady nazpátek. Dělali tam "recenze" na weby kapel... Nejvíc mě dostali ohodnocením webu Linking Park (sorry, fakt netušim jak se to píše, a adresu - raději - nemám :_D), cituji: "Web Linkingparku je výborny už proto, že nás na úvodní stránce uvítá videem... a na jejich vebu se ukazuje síla PROGRAMOVACÍHO JAZYKU Flash". Jistě se jim to mluví, když sedí na deseti megové lince.
Lehce je mi z nich špatně, protože označit za dobrý web ěílenost, která je jenom ve Flashy, má odhadem asi 10 MB, je prostě k pláči.

[13] Vložil(a): Pavel Kout [web], 2004-02-18, 22:33 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy, musel jsem tvůj spot přečíst lepší polovičce, která mne označila za notoricky nespokojeného, protože jsem u toho nadával úplně stejně :-)

[10] Náhodou, Dušane - teď dávali pořad o Werichovi a ten určitě stál za podívání...

[14] Vložil(a): pixy [web], 2004-02-18, 22:33 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [12] > Přesně tak. Ten minulý Pomeranč jsem viděl a taky mě to VELMI dojalo. Ale tehdy jsem to ještě vydržel - dnes mě jen dorazili. Ale ten Linkin Park byl první impuls, to je fakt :/

[15] Vložil(a): Michal Kubeček, 2004-02-18, 23:04 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [10]: třeba včera si u mne ČT šplhla, když jsem si na poslední chvíli všiml, že dávají první díl seriálového zpracování Zaklínače (podle Sapkowskiho). Docela pěkné, jen mi přišlo, že tvůrci předem zavrhli myšlenku, že by se na seriál mohl dívat někdo, kdo nečetl knížky. Takový člověk by musel zděšeně uprchnout nepozději po patnácti minutách.

[16] Vložil(a): pixy [web], 2004-02-18, 23:30 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [15] > Díky za tu zmínku o Szapkowskim. Původně jsem uvažoval, že to napíšu do blogu, ale pak jsem si to rozmyslel.

Vidíš, já jsem zrovna z těch, co to nečetli (dokonce jsem to ještě asi před týdnem dvěma, než to tady někdo zmínil v komentářích) a navíc jsem to bohužel prošvihl (ještě to zítra opakují, tak to asi nahraju). Stojí to za to? Jaké to je? Má smysl na to vůbec vydržet koukat?

[17] Vložil(a): Jerry [web], 2004-02-19, 00:33 Solo | MuteČtenáři: ---

Televizní zpracování jsem neviděl, stejně jako Yuhů jsem televizoroprotstý, nicméně podle recenze v Hospodářských novinách to údajně naopak nebylo až tak úplně pro čtenáře, prý například úplně chybějí erotické a krvavé scény ;-)
Na každý pád - jak zaklínačskou pentalogii, tak v současné době vycházející trilogii z doby husitského Slezska a Čech (první díl se jmenuje Narrenturm) vřele doporučuji k přečtení.

[18] Vložil(a): Jerry [web], 2004-02-19, 00:37 Solo | MuteČtenáři: ---

A ta recenze je tady:
http://ihned.cz/1-10070950-13983360-005000_d-36

[19] Vložil(a): Yuhů [web], 2004-02-19, 00:49 Solo | MuteČtenáři: ---

Ok, Pixy, Pavle a Michale, vaše argumenty znějí rozumně. Možná to s tím proti-televizním extrémizmem přeháním. Moje zkušenost je asi nepřenositelná. Kdo tu bednu aspoň na týden nezkusí zamknout do skříně, ten to asi nemůže pochopit. Ale nepřináší to jenom klady, připouštím.

[20] Vložil(a): Michal Kubeček, 2004-02-19, 00:54 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [16]: mně se to líbilo. Problém ale vidím v tom, že ten první díl seriálu se věnuje výhradně Geraltovu dětství a počátku jeho výcviku na zaklínače. Trochu se bojím, že pro diváka, který netuší, kdo je Geralt a co vlastně dělá, budou některé věci těžko pochopitelné a bude mu děj připadat zmatený a nudný. Pro čtenáře bude takové shrnutí zmínek a náznaků, roztroušených po jednotlivých knihách, úplně něčím jiným.

[21] Vložil(a): Jan Angelovič, 2004-02-19, 08:03 Solo | MuteČtenáři: ---

[5] Jazyk HTLM žádný prvek NOINDEX nezná a nijkdy neznal (pokud nemám pravdu, rád se nechám poučit). Ovšem například vyhledávací soft na Atomz.com ho, čistě proprietárně, používá ve významu uvedeném v [2]

[22] Vložil(a): Filip Rožánek [web], 2004-02-19, 09:29 Solo | MuteČtenáři: ---

Nevím, jestli tě to potěší, ale určitě to nezasáhlo půlku týnejčrů. Průměrná sledovanost Pomeranče je totiž kolem 3,5 % diváků, sedících v tu dobu u televize...

[23] Vložil(a): PePPEr, 2004-02-19, 09:45 Solo | MuteČtenáři: ---

A co je prosim Vas na tom, ze web o mode nebo hudebni skupiny neni pristupny podle vsech doporuceni? Vzdyt Vy jste se z toho uplne pomatli. Tam jde predevsim o to jak to vypada a ti co to nevidi jsou autorum toho webu uplne ukradeni. Neni duvod delat ten web pristupny. Jde o efekt nez o nejake informace, vyhledavace a dalsi.

[24] Vložil(a): Roman [web], 2004-02-19, 09:53 Solo | MuteČtenáři: ---

Ono tusim skor ide o to ignorantske masmedialne masirovanie mozgov pojmami ako toto je skvelo naprogramovany "web" z toho si vsetci programatori mozu brat priklad a podobne. ;-) Holt ludia co su "in" su vacsinou dost jesitni a nevedomost sirena a podporovana mediami ich nici. A to sa tyka vsetkych profesii.

[25] Vložil(a): Luděk Roleček, 2004-02-19, 10:01 Solo | MuteČtenáři: ---

Add [23] (tyhle čísla komentářů jsou stejně vborná vychytývka, co? :)) - nám nevadí, že nějaký web nějaké firmy, o které jsem v životě neslyšel a ani slyšet nechci, není přístupný a je jen ve Flashi. Nám pouze vadí, že se takový web preznetuje stylem "takto má vypadat správný web, ostatní by se z něho mohli učit". Ne = takhel správný web opravdu vypadat nemá. Pokud by to uvedli slovem "takto má _podle nás_ vypadat zajímavá, stylová, odvazová a prostě i jiank cool prezentace", tak to beru a myslím, že pixy a ostatní taky. Ale "spravný web" - to asi těžko.

[26] Vložil(a): Luděk Roleček, 2004-02-19, 10:02 Solo | MuteČtenáři: ---

Omluvte překlepy - prsty se mi samým rozrušením třásly tak, že jsem ani nevěděl, co na té klávesnici mačkám :)

[27] Vložil(a): PetrVod, 2004-02-19, 10:48 Solo | MuteČtenáři: ---

No nemusíme se bát, jak udělat správný web nás teď naučí v novém seriálu na www.zive.cz :-)).
Doporučeno jen pro silné povahy :-).

[28] Vložil(a): brn, 2004-02-19, 12:04 Solo | MuteČtenáři: ---

Neco podobneho jsem take nedavno letmo zahledl v televizi, byly tam vety jako "TO jsou vyhody technologie Flash" nebo "I takhle muze vypadat internet".

[29] Vložil(a): E.T. [web], 2004-02-19, 12:33 Solo | MuteČtenáři: ---

[10] yuhuu něco na tom s tou bednou bude ja jsem docela rad ze ji mam zejmena kdyz se dejou nejaky prevraty nebo ruzny vypjaty situace typu povodne atd... ale uz dlouho uvazuju o tom ze na jeji vysadni misto nainstaluju druhy velky akvarko (na to se da totiz koukat porad) a bednu presunu nekam do kouta...

[30] Vložil(a): arcadio [web], 2004-02-19, 13:27 Solo | MuteČtenáři: ---

je až s podivem jak specialisti (jste všichni tady specialisti na web ne?) jak specialisti většinou vidí jen úzkej koridor svý specializace.

zkusme se ale zamyslet nad oborem, kde nejste specialisti (doufám). třeba barák. vyjmenujte mi nějákej barák, kterej se vám líbí a já vám řeknu s pravděpodobností na 60%, že architekti (specialisti na stavění) by ho odsoudily.

můžeme zde nastoli další otázku: má specialista určovat názor na svojí profesi/dílo/druh výrobků?

neměli by to specialisti přece jen nechat na uživatelích? nebo má specialista/specialisti v rámci svého nadhledu určovat všeobecně závazná pravidla nazírání na jeho dílo/díla?

co se tak dá vypozorovat z názoru architektru, tak architekti jakožto skupina obeznámena s nekýčovitou formou stavění má za úkol vyvarovat ostatní neobeznámené obyvatelstvo stavění kýčových/nevzhledných budov***. sdílíte tenhle názor? máte rádí hranatý domy, byť s moderním titanzinkem a dřevem na každý venkovní stěně?

***ne všichni to přiznají, ne všichni stavebníci by s tím souhlasily, ale tendence je zřejmá

lidi se pohybujou mezi bariérama, který si vytyčí. nehodlají je nikdy překročit a tak se stávají omezenými. jste i vy omezení?

(omluva za gramatiku a pravopis, v rozrušení se to nedá stihnout kontrolovat)

[31] Vložil(a): text, 2004-02-19, 13:55 Solo | MuteČtenáři: ---

jen tak z recese: a nejsou to nahodou stranky na adrese http://www.pixy.cz, barva sedi :))))

[32] Vložil(a): PssT [web], 2004-02-19, 15:42 Solo | MuteČtenáři: ---

[30] Ja k tomuto komentari jen tolik. Myslim, ze kazdy , kdo tvori stranky, velice usilovne posloucha a pozoruje bezne uzivatele a jejim nazorum venuje nalezitou pozornost. Myslim, ze nemluvim jen za sebe , ale osobne velice nutne potrebuji kritiku, kdyz uz neco zplodim. Zaroven jsem i ja uzivatelem cizich stranek a snazim se pochopit, co mi kde vyhovuje, libi se, ci naopak rozciluje a otravuje. Nemyslim, ze by webdesigneri byli uzavreni sami do sebe, rovnez jako urcite nejsou architekti uzavreni. Vzdyt nakonec o uzitnem vysledku budou zas rozhodovat uzivatele a ne porota odborniku.
K tomuto jen naokraj pridavam jednu zkusenost. Velmi se prosazuje, aby stranky mely promennou velikost pisma. Zkousel jsem behem nekolika mesicu testovat, zda tuto vlasnost umi nekdo vyuzivat. K memu prekvapeni ani jeden ze 32 dotazovanych lidi, kteri pocitac bezne pouzivaji, vubec nemel tuseni, ze lze na strankach menit velikost pisma a o zpusobu jak to delat nemel ani tuchy. Presto je to ale dobra vec. A ja jsem to tech 32 lidi naucil :)
Mejte se :)

[33] Vložil(a): Kuba, 2004-02-19, 17:04 Solo | MuteČtenáři: ---

Nechápu proč Linkin PArk hned ze začátku odsuzovat , to co řekli byla blbost , ale pokud se zamyslíme nad tím , jestli by přilákal někoho z fanošků Linkin Park web který má vytříbený styl jako pixy.cz tím si nejsem jist. Je to stejné jako když nědo řekne o módní přehlídce že takhle by měli vypadat šaty na novou sezónu a někdo druhý řekne: ale vždyť Vám v těch šatech bude zima, bude pod nimy vše vidět a prakticky nemají jediný souměrný tvar - avšak tyto šaty se skvěle hodí např. na ples - na určitou událost. Tak jako se web Linkin PArk hodí pro svou určitou cílovou skupinu (pro skupinu svých fanoušků), asi těžko by se tam díval njaký 70ník ....

[34] Vložil(a): radek [web], 2004-02-20, 01:43 Solo | MuteČtenáři: ---

Ehm. No. Normálním lidem, ne-webdesignérům, je Flash rozhodně sympatičtější, než obarvenej text. Nicméně, ono vytvořit ten obarvenej text JE MNOHEM SNAZŠÍ. Odtud ta láska web-designérů k (x)HTML a nenávist k Flashi. Naučit se pár tagů a CSS vlastností je triviální, ale dělat DOBŘE animaci není vůbec tak snadné, chce to více nápadů, atd. A o tom to je... Špičkově udělaný web ve Flashi JE zábavnější než text... Pro masy... Zkuste se jich zeptat ;) Masy fakt mají rády Flash...

toto je psáno DOST ironicky: http://hulan.info/blog/index.php?itemid=68

[35] Vložil(a): pixy [web], 2004-02-20, 10:17 Solo | MuteČtenáři: ---

Já mám taky rád Flash. Moc rád. (a to myslím bez ironie a beze srandy).

Ale Flash není web, je to jiná technologie, která se dá jistými prostředky, neuměle a neodstatečně naroubovat do webových stránek - ale nedosahuje přitom všech jejich výhod, popírá všechny zvyklosti a zákonistosti webu, znepřístupňuje všechny funkce prohlížeče, které by uživatel pro zobrazenou stránku mohl využít, a i jinak popírá smysl webu. Prostě Flash je skvělý, ale není to web. Flash je výborná technologie existující paralelně vedle webu (a nikdo nepopírá, že jeho význam jednou převáží). Ale není to web.

[36] Vložil(a): brn, 2004-02-20, 10:27 Solo | MuteČtenáři: ---

RE [34] To je sice hezke, ale kdyz se podivam na PDAcku na FLASHOve stranky sve nejblizsi pizzerie, tak nemuzu (na tom malem displayi) precist ani jejich telefonni cislo (coz je - priznejte - u pizzerie dost problem). Nastesti telefon maji napsany v atributu title (do neho se jim ovsem jidelni listek uz nevejde).

ne-Flashovou verzi nemaji.

http://www.pizzerialafontana.cz

A k te vasi myslence, ze masy maji rady flash - no nevim, bezny uzivatel internetu ma problem uvedomit si, kde na strance je menu a jak se pouziva. Takze kdyz mu tam pridate jeste rotujici 3d krychli, tak je to tak akorat na epilepticky zachvat. A nejdou zvetsovat pismena. A nejde to poradne vytisknou. A nejde to poradne ulozit. To je web?

[37] Vložil(a): Toom, 2004-02-20, 11:14 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [35] Flash je výborná technologie existující paralelně vedle webu (a nikdo nepopírá, že jeho význam jednou převáží). Ale není to web.

To myslíš pixy opravdu vážně??? Pokud by to tak mělo být, tak potěš pámbu.

[38] Vložil(a): radek [web], 2004-02-20, 11:19 Solo | MuteČtenáři: ---

[35] ano, Pixy, Flash není web. Flash je skriptovací jazyk, který je dostupný rovněž jako plugin prohlížečů pro některé OS, a shodou okolností používá jako své médium pro transport dat TAKY http protokol.. (co jiného, že?) Nic víc. Ale toto masy nezajímá... Pro masy internet = IE, a v IE funguje Flash, takže...

[36] nikdo tu netvrdí, že pokud mám stránku ve Flashi, tak bych neměl nabídnout variantu přístupnou i v (x)html a w3c validní... ;)

[39] Vložil(a): TimeLord, 2004-02-20, 14:15 Solo | MuteČtenáři: ---

Tento web: http://www.inekafe.sk je sice zaujimavy, ale nepouzitelny .. komplet Flash .. a bez mysi :-) pixy, ak este nemas uplnu alergiu na flash, tak tu URL si chod pozriet... samozrejme treba kliknut na logo ...

[40] Vložil(a): brn, 2004-02-20, 17:46 Solo | MuteČtenáři: ---

[38] Tim masu akorat zmates. Si predstav jak by internet vypadal - kazdy web by mel na zacatku rozcestnik, kde by se psal: "Bud muzete jit tudy a uvidite nase stranky v hezkem dynamickem kabatku s 3d grafikou, hezkym ozvuceni ale zase se vam to bude dlouho nacitat nebo jdete tudy a budete mit text hezky citelny, budete ho moct zvetsovat a predstavte si, ze to muzete dokonce i vytisknout". Neco takoveho je pro normalniho uzivatele moc slozite (kazde rozhodnuti - i kdyz vyzaduje 2 sekundy - je otravne). Masy se nemaji rozhodovat, ty maji mit vsechno naservirovane se 100% funkcnosti (a treba 30% designem), ne s 80% designem a 50% funkcnosti.

Jak se na strance neco hybe, tak to rusi pri cetbe textu. Cili nevim proc by se na strance neco hybat melo.

[41] Vložil(a): oš, 2004-02-24, 17:43 Solo | MuteČtenáři: ---

" b) první web je prakticky nepoužitelná šílenost, c) druhý odkaz nefunguje (aspoň dokud z něj nesmažete tu mezeru — ale i tak jde opět o nepoužitelnou sračku, ze které hodně dlouho nepochopíte wocožegou), d) třetí web nefunguje vůbec."

Odsoudit něco takhle šmahem je stejně jednoduchy jako pro toho moderatora říct že tak vypadá opravdu dobrá webová grafika, když už jste teda napsal "Kouká na to půlka týnejčrů a pak tomu věří.", fajn kolik lidí čte váš blog a pak vám věří?
A taky prohlásit že webová presentace isseye miyakiho je sračka z který nepochopíme wocožego, je fakt na mě moc. Tak je to cílený na trošku jinej okruh lidí než jste vy a co?
.
.
.
.
.
Zajímalo by mě jaký typ flashový prezentace se vam teda libi...

[42] Vložil(a): U-Geen, 2004-03-06, 01:11 Solo | MuteČtenáři: ---

[41] Mě se líbí takový typ prezentace který nesnižuje funkčnost, tj. přesně to, co v komentáři [36] uváděl brn. Jinak jsem připojen přes GPRS :-) a tak absenci flashe vítám. To, že to je free, cool, a in, však nepopírám


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]