TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Tak jo, i já se vyjádřím ke "kurzu" tvorby webových stránek na Živě


[1] Vložil(a): #lama, 2004-02-19, 18:14 Solo | MuteČtenáři: ---

Celkem brutalni, ale pravdivy a pekny popis, Simona Grimmicha znam (ne osobne), dyztak kuknete na www.javascript.webz.cz (jesli to tam este je ;))

[2] Vložil(a): Yuhů [web], 2004-02-19, 18:25 Solo | MuteČtenáři: ---

Mám-li být upřímný, tak si myslím, že za ten Word můžu já. Mám na stránkách Jak psát web o Wordu zmínku na stránce http://www.jakpsatweb.cz/jak_udelat.htm , cituji: "V nouzi se za html editor dá považovat i Word, protože také umí ukládat do html."

Protože v článku na zive.cz nacházím spoustu formulací a myšlenkových postupů, které jsou původně moje, mám za to, že autor se inspiroval i na těch slabších místech textu.

Už bych to měl přepsat, je to pět let staré.

[3] Vložil(a): Vilém Málek [web], 2004-02-19, 18:34 Solo | MuteČtenáři: ---

...Jsou mnohem starší než samotný internet, pamatují dobu psacích strojů...

Řekl bych, že tím autor mínil původní tiskařské značky pro různé vyznačování textů ;–)

[4] Vložil(a): pixy [web], 2004-02-19, 18:43 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [3] > ano, tohle vysvětlení jisté spojitosti mezi značkovacími jazyky a starou typo-/polygrafií mě napadlo při četbě následující věty (ostatně takový TeX je přímo ukázkovým příkladem takové kontinuity). Ale stále nechápu, co to má společného s psacími stroji.

[5] Vložil(a): kyli [web], 2004-02-19, 20:02 Solo | MuteČtenáři: ---

Vám povím, ještě že jsem narazil na blogery, kteří píší o tvorbě webových stránek apod., na interval a další související stránky s touto problematikou, protože když jsem začínal, tak narazit na tohle, tak se opravdu asi ničemu nepřiučím. Ale skvěle je to okomentované.
Jó pixy je znalec, bez urážky.
Přeji hezký den.

[6] Vložil(a): děd, 2004-02-19, 21:09 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [1]: Díval jsem se zběžně na zmiňované stránky p. Grimmicha a myslím, že se máme ještě na co těšit - namátkou vybírám pár citací:

"Nyní se pro webové stránky používá XHTML (rozšířené HTML), který je více standardní než HTML. Některé vlastnosti jazyka HTML nepodporuje."

"tag head - Nepovinný tag, který obsahuje informace o dokumentu. Může obsahovat tagy meta, script, link, title..."

A samozřejmě nemůže překvapit obligátní:
"Tabulky lze použít stejně jako v Excelu, ale především nabízejí velmi zajímavou cestu k jednoduchému a přehlednému designu stránek."

"Existuje ještě tag col a já se domnívám, že má úplně stejné využití jako colgroup..."

"Tag br je ignorován pokud následuje po normálním textu."

"Horší je, že menu se nezobrazí bez podpory PHP a tu většina lidí nemá, takže pokud si web stáhnou, tak budou mít potíže."

"Vygenerování (menu) pomocí JavaScriptu -
To je metoda, která se mi moc líbí."

"Tag meta v sobě uzavírá metadata - informace o stránce, které mohou zásadně změnit její vzhled."

"...číslo portu, které upřesňuje vlastnosti webu."

"Tag a nesmí obsahovat žádné formátovací tagy (b, span, i, u..)"

"Dá se předpokládat, že normální stránky HTML na rozdíl od stránek XHTML budou působit problémy. Proto je asi lepší začít přepisovat svoje stránky do XHTML."

Nevím, co dodat - materiálu na těch stránkách je spousta a asi dalo hodně práce vše sepsat - já bych se do něčeho podobného nepustil. Ale ten výsledek...

[7] Vložil(a): Petr Bříza, 2004-02-19, 21:45 Solo | MuteČtenáři: ---

Asi ani nemá cenu se tím článkem tolik zabývat. Ale myslím si, že autor tolik škody nenapáchal, Začátečník bude zmatený úplně z čehokoli, ale později se to prostě naučí. A živě si ostudu myslím dělá dlouho - nekvalitních článků se tam najde spousta.

Jedna drobnost - AR.asp?ARI=114958 určitě není název souboru.

Také by mě zajímalo, jak XSL slouží k popisu vzhledu webu, aniž by do toho zapojilo HTML. To bych prosil trochu rozvést :-)

[8] Vložil(a): Misha, 2004-02-19, 22:19 Solo | MuteČtenáři: ---

ale autor na tom webu jasne pise, Ze "Musíte vzít v úvahu, že vše o čem zde píši jsem nezkoušel na internetu, jen na svém počítači."

tak wo co gou ?:)

[9] Vložil(a): zdenek, 2004-02-19, 22:30 Solo | MuteČtenáři: ---

No v každém případě autor nemá absolutně dar učitele (to ostatně vyplývá i z jeho stránky), protože neumí "vypíchnout" opravdu důležité základy pro laiky. Ve svém článku skáče z myšlenky na myšlenku a nedrží vůbec nějakou pomyslnou červenou niť. Ono to taky není nic jednoduchého napsat kvalitní článek, který by začátečníkům něco dal a přitom nesklidil bouři od odborníků. Na druhou stranu, sám nevím, jestli bych v podobném článku nenapsal, že soubory májí zpravidla příponu html nebo htm. Zde se nechám klidně poučit, jak to tedy správně vysvětlit. Pixy to zkritizoval, ale sám nevysvětlil.

[10] Vložil(a): kkl2401 [web], 2004-02-20, 00:07 Solo | MuteČtenáři: ---

Boze muj. Jak pak ma clovek sirit osvetu mezi prateli, spoluzaky a spolupracovniky, kdyz si potom stovky lidi prectou neco takovehleho. :-(

[7] Nemel pixy na mysli XSLFO?

[11] Vložil(a): px30, 2004-02-20, 00:09 Solo | MuteČtenáři: ---

Tak jsem zase neco nestihl, z notepadu už máme poznámkový blok, editor co mi dává to co vidím už je FrontPage, Safari už taky není Made in Czech Rep. a tak dále a tak podobně.

[12] Vložil(a): dave g [web], 2004-02-20, 00:42 Solo | MuteČtenáři: ---

Z jineho pohledu:

Já vím, že jste tu všichni odborníci na slovo vzatí, není pro vás HTML jen hromada značek a atributu, ale mate v krvi i filozofii, která se za tím vším ukrývá. Jenže — nikdo z vás se s těmito znalostmi (cennými, viz níže) nenarodil. Kdo děláte s webem dost dlouho, vzpomeňte si — byly doby, kdy vycentrování obsahu stránky pomocí tabulky bylo považováno za bombasticky hack, kdy <p class="titulek"> predstavovalo pokrok oproti <font color="">. A v te dobe, nemeli jste pocit ze o HTML vite dost?

Vzpomente si, kdy jste objevili kouzlo frejmů — mozna jste tehdy sami vysvetlovali mene zkusenym kamaradum, jak jsou skvele. A o rok pozdeji jste temtyz kamosum mohli rict: "Ty jeste delas s frejmama? Kasli na to, to je na nic...."

Nebo prvni setkani s tabulkovym layoutem: "týýjo, to je dobrej nápad, s tím se dá udělat snad všechno!" A dnes? "To je vul, on pouziva tabulky, kdyz CSS je tu od roku 199?".

 

Zminovany clanek jsem necetl – taky proc? Kurz HTML pro zacatecniky nepotrebuju. Predpokladam ze vy take ne, ale cetli jste ho proto, abyste nasli chyby a nesrovnalosti. A soude podle reakce, jich tam bylo pozehnane. OK, panu autorovi trosku ujel vlak, mozna nevladne tak dobre perem, a tezko prenese na papir sve myslenky. Nicmene verim, ze sam sebe povazuje za zkuseneho kodera, nebo alespon do te miry, jako se za zkusene povazujete vy sami. Tak se asi rozhodl o své zkušenosti, za mrzký peníz :-) od Computer Pressu, podělit. Co vám brání udělat totéž (a lépe) ?

 

Asi jsem se hodně rozpovídal: shrnu to. Zkrátka se mi nelíbí, že šmahem odsoudíte někoho, kdo káže tak, jak jsme všichni ještě nedávno sami kázali. Zkuste se nad tím zamyslet - prostě nejsou všichni tak "in" jako vy, ale vy jste taky vzdycky nebyli.

[13] Vložil(a): Víťa Z., 2004-02-20, 00:48 Solo | MuteČtenáři: ---

Možná, že seriál na Živě.cz se dalšího pokračování nedočká, alespoň ne od Šimon Grimmicha, tedy alespoň pokud jsou na Živě trochu soudní.
Stránky javascript.webz.cz jsou místy docela "dobré" čtení, skoro jako Deníky Pána Prstenů :)))

[14] Vložil(a): pixy [web], 2004-02-20, 01:30 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [12] > Je v tom ale jeden podstatný rozdíl, který ti možná unikl - když jsme byli ještě tabulkoví cucáci a <font> nám tekl po bradě, neměli jsme potřebu tvářit se jako odborníci a psát výukové kurzy v odborných periodicích. O to tady jde.

Já jsem tolerance sama u jakéhokoli autora a z vlastní zkušenosti víc, že žádný učený z nebe nespadl. Ale u profesionálů a odborníků, kteří chtějí učit jiné, jsem nekompromisní a naprosto netolerantní.

[15] Vložil(a): Roj [web], 2004-02-20, 01:42 Solo | MuteČtenáři: ---

Ja myslim, ze Zive.cz si tim ostudu moc neudela. ono to totiz uz snad ani nejde :-)
BTW soubory se po kabelech pohybuji docela rychle. Neverili byste tomu, ale skoro rychlosti svetla. Zalezi na permitivite isolace tech kabelu ;-)

[16] Vložil(a): Wenca, 2004-02-20, 02:26 Solo | MuteČtenáři: ---

Zaujal mne jeden prispevek z diskuse: "Zastoupení Internet Exploreru se pohybuje kolem 90 %. Proto v první řadě tvořte stránky pro něj...Držím palce, abyste dokázal udržet tuto kvalitu i v dalších pokračováních...Ten článek se mi moc líbí..."

To, ze napsal clovek (Pavel Kout), ktery je podepsan pod dogma w4??? To se mi nechce verit...

[17] Vložil(a): Dagi [web], 2004-02-20, 07:37 Solo | MuteČtenáři: ---

Nechapu proc se nad tim clankem vsichni tak pozastavuji. Server zive.cz je z 90% bulvarova vsehochut a tak se neda ocekavet, ze odborna uroven clanku bude na vysi. Samozrejme neznam a mohu pouze odhadovat rodinu ctenaru, ale k cemu odborny clanek kdyz pro tenhle typ media staci neco povrchniho. Jinymi slovy pro odborne clanky si chodim na odborne stranky, od bulvaru neocekavam co do odbornosti nic, to je proste fakt.

[18] Vložil(a): Honza Hučín, 2004-02-20, 08:48 Solo | MuteČtenáři: ---

Podle mě článek mohl (a měl) obsahovat místo blábolivého textu pouze odkazy na existující zdroje - např. www.kosek.cz, www.jakpsatweb.cz apod. A k tomu větu: přečtěte si to, zkoušejte, ptejte se, hledejte další informační zdroje.

[19] Vložil(a): dave g [web], 2004-02-20, 08:55 Solo | MuteČtenáři: ---

[14] Pixy, vazne ses tehdy s <FONTem> povazoval za laika? A kdy teda nastava ten zlom, ze se muzes zacit tvarit jako odbornik? Ja osobne mam kazdy rok-dva pocit, ze jeste loni jsem o (.+) nevedel nic, kde $1 je prakticky cokoliv. Ale v loni jsem TO nemohl vedet, ze?

(navic profesionalita, to je hooodne siroky pojem - musi prece pojmout krome tech "skutecnych profiku", radu dalsich lidi, treba fakt-odborniku, kteri jsou dejme tomu nezodpovedni, no a predevsim cely zastup diletantu. Díky tomu mají experti vyhody pred konkurenci)

[20] Vložil(a): Petr [web], 2004-02-20, 10:12 Solo | MuteČtenáři: ---

[3]Kdyz si predstavim jak sedim u psaciho stroje a pisu zdrojak tagy HTML stranky (v dobe kdy HTML jeste neexistovalo), tak se smeju az padam ze zidle :)
Parada, parada, parada... takovychto clanku by melo byt na Zive podstatne vice. Clovek se pobavi a zasmeje... prerazuji server Zive ve svych zalozkach do zabavne-humorne sekce :)

[21] Vložil(a): bubak, 2004-02-20, 10:33 Solo | MuteČtenáři: ---

Pridavam se ke tem, kteri pravem kritizovali. Neni nic horsiho, nez na zacatku navalit lidem do hlavy spoustu nesmyslu (aby prednasejici vypadal jako "guru") a nenest zodpovednost za to, ze lidi maji vetsi problemy se zbavit toho, co je nekdo ucit. Proto pixy naznacil, ze v dobe <font> se nepovazoval za profika - ma totiz zodpovednost (svedomi) a nikoli jen sebevedomi.

Ten clanek na me pusobi, jen jako cesta za honorarem - zodpovedny (a znaly) redaktor by ho IMHO nedovolil zverejnit. Pokud ma byt pro LAIKY, tak proc nezvolit jednoduchy jazyk (jako pro male deti) - to by bylo vetsim prinosem a nikdo by se tolik nezlobil.

[22] Vložil(a): dave g, 2004-02-20, 10:57 Solo | MuteČtenáři: ---

[21]: Ale vysvetlete mi, proc (by) se Pixy v dobe <font> nepovazoval za odbornika? To v te dobe nebyli odbornici? To je prece uplny nesmysl.

Clanek jsem necetl a nevyjadruju se k nemu. Vadi mi jen prilisna kriticnost ke kazdemu, kdo pouziva metody, ktere jsme sami pred par lety propagovali.

Navic nejake nepresnosti v clanku v "pocitacove-bulvarnim" platku Zive nenapacha tolik skody. Na to tu mame onacejsi individua a instituce - ozrale poslance, telenovely (neni to zkracenina teletele + nova?), export do HTML ve Wordu, atd...

[23] Vložil(a): rony, 2004-02-20, 10:58 Solo | MuteČtenáři: ---

mozno namiesto toho podtrhleho clanku by viac prospelo ukazat ine riesenie potrieb ludkov.

zvacsa im ide o tuzbu placnut si na web nejaku stranku a naplnit ju obsahom. a tu tuzbu predsa splnaju sice prefabrikovane ale dokonalejsie nastroje s potencialom rychlejsie splnit im presne takuto tuzbu.
a ci to bude frontpage alebo bloguje.cz je irelevantne.

ked ma redakcia Zive pocit, ze musi ucit zaklady HTML, zrejme je vhodnejsie koncipovat clanok vo forme odkazov na hodnoverne zdroje. ale aj to je praca pre cloveka s nadhladom...

treba pochopit ten rozdiel:
profesional, ktory nepublikuje a neevanjelizuje ma na to zrejme dovod - proste nie je schopny podat informaciu a vie to o sebe.
na zive vypublikoval clanok clovek, ktory evidentne s tvorbou stranok bojuje.

neda mi nevypichnut tu na pode autora (blogu) jeho vlastnu knizku o CSS (nie je to len CSS) a prave jeho prvu kapitolu, ktoru neustale doporucujem vsetkym ako naozaj skvely uvod k pochopeniu podstaty tvorby stranok a preco vlastne to skusat tak ako to tu vacsina ludi evanjelizuje.

ja osobne si myslim, ze je to krok dalej a je to lepsie a dokazal som sa aspon ciastocne zbavit "tabulkovych/font/b" navykov, co ale mozno nebude lahke u inych ludi.

[24] Vložil(a): llama, 2004-02-20, 11:34 Solo | MuteČtenáři: ---

[15] opravdu? i u optiky? :)

btw mozna jste to prehledli, ale na Zive zacal vychazet i serial o PHP!!! To bude zase lamicek... Ten server miluju.

[25] Vložil(a): vrabcak, 2004-02-20, 11:54 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [22]: V dobách <font> zajisté odborníci byli. Jenže tehdy to byla moderní technologie a vlastně jedna z mála možností jak dát webu nějaký vzhled. Že to byla chybná cesta se ukázalo velmi rychle a proto je dnes tahle technologie mrtvá. Vám uniká časová souvislost - např. Jirka Kosek, což byl a stále je jeden z těch odborníků v té době <font> učil - ale dnes by to jistě už nedělal.
Nechápu, proč by měl někdo začátečníky učit historii html. To je jako by Vás na kurzech Němčiny učili starogermánsky.

[26] Vložil(a): noname, 2004-02-20, 12:05 Solo | MuteČtenáři: ---

malá noticka: já si nemyslím, že je problém v autorovi. Prostě to neumí a chce dělat chytrého. Problém je, že to prošlo redaktorským okem. Vždyť tohle by po prvním odstavci mělo být vyřazeno a autorovi poslán "děkovný dopis".
P.S.: mimochodem, když jsem včera na RSS dostal informaci o novém článku na živě s jeho headline, tak jsem si rovnou řekl, že to raději číst nebudu. A jak vidím, udělal jsem dobře.

[27] Vložil(a): Jaromir Kuzma, 2004-02-20, 12:11 Solo | MuteČtenáři: ---

[16] keby si cital ten stupidny clanok, tak by si vedel, ze v prispevku Pavla Kouta je ta prva veta citatom. Je fakt, ze tam mohol buchnut uvodzovky, ale aj tak je to citat. Taku vetu by clovek jeho kalibru tazko splodil :-D

[28] Vložil(a): Simon Grimmich, 2004-02-20, 12:41 Solo | MuteČtenáři: ---

Na svoji obhajobu asi nemohu vznést nic. Snad jen, že seriál je určen především začátečníkům. Pokusím se vyvarovat chyb v dalších dílech.

[29] Vložil(a): Roj [web], 2004-02-20, 13:35 Solo | MuteČtenáři: ---

[24]. No dobre, u optiky je to o neco pomaleji, ale porad bych s tim nechtel zavodit :-)

[30] Vložil(a): andrej, 2004-02-20, 14:14 Solo | MuteČtenáři: ---

ten koniec bold bloku tam maju este stale! :D:D:D

[31] Vložil(a): TimJ, 2004-02-20, 16:01 Solo | MuteČtenáři: ---

Souhlas s Pixym.
A ad vy, co tady tvrdíte, že Pixy třeba v dobách <font> byl nebo nebyl odborníkem (osobně si myslím, že nemá cenu to řešit), pochopte, že tady jde naprosto o něco jiného. Nejde o to, že neučí nové pokusy, jde o to, že ten článek je o zastaralejch metodách a některý věci jsou naprostý bláboly.
Když to přeženu (a rovnou říkám, že to bude blábol):
taky byste hájili učitelku na základní škole, kdyby vám dneska(!) vaše dítě, chodící do druhé třídy, přišlo ze školy domů a oznámilo by vám: "Tati, my jsme se dneska učili o naší planetě, prý se všechno točí kolem ní a je to placka!!!"???????????????

[32] Vložil(a): TimJ, 2004-02-20, 16:02 Solo | MuteČtenáři: ---

[31] "nové pokusy" ? ehm, měl bych si to po sobě příště přečíst.

[33] Vložil(a): Miloš, 2004-02-20, 16:22 Solo | MuteČtenáři: ---

[21]: „Pokud to má být pro laiky …“ — mám spíš pocit, že by bylo vhodnější použít výrazu diletant (diletant nemusí být nutně laik ((i když mluvit o „diletantské profesionalitě“ či „profesionálnímu diletantismu“…)) a naopak — to, že je někdo laik, nemusí nutně znamenat, že je diletant; a pokud je laik amatér ve smyslu milovník, pak je to dobré, není-liž?).

[25]: Tak tak; docela pěkná analogie třeba v medicíně … brrrrrr!

[34] Vložil(a): dave g [web], 2004-02-20, 17:57 Solo | MuteČtenáři: ---

vidíte, balancoval jsem na hraně a spadl jsem na špatnou stranu....

Souhlas s učitelkou [31] souhlas s panem Koskem [25], chtěl jsem říct [12] něco úúúplně jiného.

Zkuste mě prosím pochopit, pak snad nebude žádný FLAME....
Pan A udělá pro firmy XY web, kde na titulní stránce vyskočí okénko, roztáhne se přes celou obrazovku a v něm naběhne flash. Pan A je spokojen, využil znalostí javascriptu, html, css, flash.

My víme, že to, co pan A vyrobil, je děs a hrůza. A co víc, on se považuje za profíka. Ale!!! Kvízová otázka zní: co na to blogerská scéna?

a) Rekneme a vsude napiseme, ze pan A je korunovanej a ze ho vubec nemaji poustet k pocitaci, ze je uplne mimo misu a akorat nadelal spoustu skody.

b) Rekneme panovi A, ze dnes se to dela jinak a posleme mu link na clanky z webu Jakpsatweb.cz, Sova v siti, Interval, Pixylophone.

A ja mam prave pocit, že vetsina zkusenych lidi zareaguje podle bodu A). Což se mi nelíbí.

 

Už mi rozumíte?

[35] Vložil(a): TimJ, 2004-02-21, 10:33 Solo | MuteČtenáři: ---

[34] njn, ale co když se vrátim zase k tý učitelce? Už tě slyšim, jak říkáš "Ona je trochu pozadu, ona za to nemůže, tak ji neodsuzujte..." :-P
 Ono jedna věc je něco sám dělat a tvrdit o sobě že jsem profík (někdo tomu uvěří, opravdovej profík ze mě bude mít akorát srandu a udělám si ostudu) a jiná věc je to někoho učit(!!!), to přece nejde...

[36] Vložil(a): Martin Trčka, 2004-02-21, 18:23 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy napsal: "HTML 4 doporučuje značku [b] vůbec nepoužívat (byla v něm ponechána jen z důvodu zpětné kompatibility). V další vývojové posloupnosti (současné i připravované verze XHTML) už byla značka [b] zcela odstraněna."

Právě jsem se díval do HTML 4.01 a žádné doporučení o nepoužívání [b] jsem teda nenašel. Poslední verze XHTML je 1.1, která, stejně jako XHTML 1.0, značku [b] obsahuje. A jelikož je značka [b] přítomna i v HTML 2.0, řekl bych, že je [b] součástí zatím všech publikovaných (finálních) verzích HTML. Až XHTML 2.0 tuhle sérii hodlá "zkazit" :-)

[37] Vložil(a): Marek Janů [web], 2004-02-21, 20:58 Solo | MuteČtenáři: ---

Sůhlasím, se vším zcela sůhlasím. Také bych to tak napsal. Je to pro nás - odborníky jasné.

[38] Vložil(a): dave g [web], 2004-02-21, 21:52 Solo | MuteČtenáři: ---

[36] pravda je nekde uprostred: znacka <b> (a small, tt, big, i) odstranena nebyla, ani neni "depreacated", ale primo se pise: "Although they are not all deprecated, their use is discouraged in favor of style sheets".

Receno trosku jinak: pokud umite pouzivat vhodně CSS, tyto znacky nepotrebujete. Na druhe strane, proc je nevyuzit kdyz existuji? Zalezi na kazdem, jak se rozhodne (napriklad Marek Prokop na Sově v siti <small> běžně používá).

[39] Vložil(a): rva, 2004-02-22, 02:09 Solo | MuteČtenáři: ---

obdivuhodny vycerpavajici popis!

dukaz toho, ze VEDET neznamena automaticky ZNAT a znat neznamena UMET {napsat clanek, knihu....}

[40] Vložil(a): Brutus, 2004-02-22, 15:03 Solo | MuteČtenáři: ---

Tak tohle je brutus, to preci nemohl napsat nekdo se zakladni znalosti HTML. Mimochodem ta zmena ke ktere doslo v clanku na Zive v casti o URL je zajimava - umazali priklad, ale zkratku "napr." tam nechali.

[41] Vložil(a): jirka, 2004-02-22, 22:21 Solo | MuteČtenáři: ---

takže ten článek na živě se opravdu mění:) dokonce online
"URL - Uniform Resource Locator, unikátní adresa, např. , server na tento požadavek odpoví"

[42] Vložil(a): Pavel Kout [web], 2004-02-23, 02:36 Solo | MuteČtenáři: ---

[16] Ano, ta první věta je skutečně citátem, viz [27] - akorát mi systém "zbaštil" vyznačení citace. Za svým názorem si stojím. Proč? Ten článek je pro laiky. Kdo bude chtít číst odbornější články, ten je nebude hledat na Živě. Budou tomu článku laici rozumět? Podle mého názoru budou. Navádí ten článek laiky k postupu "zmáčkni tlačítko s červeným velkým A, když chceš psát červeně" (bez vysvětlení, co to tlačítko způsobí)? Nenavádí. Že jsou tam chyby, které samozřejmě nelze přehlédnout? Jasně - jsou. Ale ten seriál začal daleko lépe, než spousta podobných. Za tohle jsem autora chválil; vysmívat se dokáže každý. A vůbec - počkejme si na dvě-tři pokračování a pak začněme házet kamením, OK?

[43] Vložil(a): Vita, 2004-02-23, 02:47 Solo | MuteČtenáři: ---

http://www.example.org/test.php?id=5#jumptome

[44] Vložil(a): Vita, 2004-02-23, 02:53 Solo | MuteČtenáři: ---

IMHO ten clanek na zive.cz vubec nemel vyjit. Zive je prilis siroce zamerene, ti kteri se chteji stat profi webmastery pujdou nejspis jinam a nauci se to z lepsich clanku nebo dokumentace, pro ty co to chteji delat amatersky to zas smrdi az prilis podrobnostma. Ten clanek vpodstate nema sanci trefit cilovou skupinu protoze je na spatnem serveru. Navic takovehle clanky vychazi kazdy rok temer na vsech serverech... takhle bude leda k smichu. Nema smysl delat kockopsa.

Navic na to ze to ma byt vseob. uvod tam bylo chyb az hruza.

[42] lepsi neznamena dobry

[45] Vložil(a): Petr [web], 2004-02-23, 10:31 Solo | MuteČtenáři: ---

[34] Bohuzel problem velmi casto je v tom, ze firmy XY to takto chteji... a nic na tom nezmeni autor, ktery jim stale a dokola rika, ze takto by to byt nemelo, ze to prasarna a ze to mnoho lidi odradi :((

[46] Vložil(a): piErcE, 2004-02-23, 10:55 Solo | MuteČtenáři: ---

[1] .. http://javascript.webz.cz/xhtml.php3 - co veta, to perla .....

[47] Vložil(a): CHYBA - jméno nesmí být prázdné, 2004-02-29, 16:19 Solo | MuteČtenáři: ---

"Existuje ještě jedno jednoduché pravidlo, čím počítačově gramotnější návštěvníci, tím méně Microsoftu."

Nechápu proc se toto objevilo mezi kritizovaným. IMHO je to statisticky ověřitelný fakt.

[48] Vložil(a): Ondřej Doněk [web], 2004-03-01, 03:38 Solo | MuteČtenáři: ---

Gratuluji, výborně jsem se pobavil - tento příspěvek bych pasoval na nejlepší roku na www.pixy.cz. Jinak samozejmě, že s vámi plně souhlasím.. :) o.

[49] Vložil(a): llook [web], 2004-03-21, 02:23 Solo | MuteČtenáři: ---

[46] - perla na javascript.webz.cz je už ve stylech. mám zrovna nastavený 800x600, jinak bych si toho možná ani nevšiml.
#obsah {
    width: 770px;
Při mém nastavení fontů(Luxi serif) a při tom kolik je v Opeře "0.8em" mi vychází přibližně 140 znaků na řádku. Přeji všem pohodlné čtení, zvláště delších článků(ještě že má Opera Small screen rendering - Ctrl-F11)...

[50] Vložil(a): llook [web], 2004-03-21, 02:26 Solo | MuteČtenáři: ---

[46] - errata
SCR = shift-F11
ctrl-F11 vypíná/zapíná menu


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]