TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Kartinka: Zpod našeho politického šapitó


[1] Vložil(a): Rivall, 2005-04-01, 22:32 Solo | MuteČtenáři: ---

Hlavně že to všichni myslí upřímně...

[2] Vložil(a): MiKee, 2005-04-01, 23:17 Solo | MuteČtenáři:  + + +

Pixy, rozhodně nechci být za rejpala, ale nebylo to o tom, že by standyvláda získala důvěru, nýbrž o tom, že _nezískala_nedůvěru_.
Co na tom, když výsledek je vlastně tentýž: poprvé od revoluce je tu vláda, která zůstává u moci díky "nepřímé" podpoře komunistů. Jen by mne zajímalo, co jim Stanislav Veliký slíbil, když pak člověk vidí v záznamu ze sněmovny soudruha Grebeníčka tak sebevědomě hřímat o budoucím pečlivém dohledu, jak si tato vláda dále povede a co bude dělat... Šmejdi!

"A voni dokážou bejt i panovačný!"

[3] Vložil(a): skaff [web], 2005-04-02, 00:25 Solo | MuteČtenáři:  - -

Co máte proti tomu Grossovi? Zkuste si uvědomit, kdo z vás by byl schopný takhle usilovně pracovat a pod takovým nátlakem řídit stát? myslim tim tlak médií, ODS, uřvanýho histerky Kalouska a všech těch blbců kolem. On má na ramenech obrovskou zodpovědnost, je to dost nadějný kluk, a místo toho aby ho ostatní podpořili, to ne, oni mu ještě hážou klacky pod nohy. To je ta vaše česká povaha co? Tím se chubíte v EU? Pánbuh Vám pomáhej. Být na místě Grosse, 99% z vás by uteklo za Koženym někam na Bahamy. Ale Gross ne, nenechá se porazit a jestě je znovu zvolen. Tomu říkám správnej člověk.

On udělal chyby, to nikdo nepopírá, ale to nebyly chyby které by dělal naschvál, pramení to z toho že není tak zkušený, nemá takovej "rozhled" jako Zeman, sedící vysoko na Vysočině.

Můj názor na Zemana je ten, že kreténem se stal on. Chápejte, on doporučil Grosse nebo Buzkouvou, to on řekl: "Tady tihle to zvládnou". A co teď? Nedokážu si představit zemi, kdy si může někdo beztrestně nazvat premiéra "kretén". Pan Miloš by se hodil do doby Římského Impéria, za urážku císaře tam byly tresty dělaný přímo pro něj. Nejdřív je doporučí, pak si napíše knihu ve které je potupí a uráží. Krystalická nelogičnost.

A na konec Kalousek nebo Ambrozek nebo jak se jmenuje ten blb. Gross měl dost vyrovnaný projev, bez emocí, čistý a prostě dobrý. Pak na scénu vletěl jeden z těch dvou, nevydržel to a začal řvát. Předvedl tam nejvetší primitivnost co se kdy v politice stala. Prostě povrchní a trapný.

Uff, jesli to někdo dočet, tak poklona.

[4] Vložil(a): pixy [web], 2005-04-02, 00:25 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [2] > Redakce děkuje za rýpnutí a opravujeme.

[5] Vložil(a): skaff [web], 2005-04-02, 00:29 Solo | MuteČtenáři:  - -

a ještě něco - zahraniční politici říkají, že se nikdy nestalo za celý dějiny Země, že by vláda která teď v toto chvíli, hlasovala o to, že už tam nechce být a nechce "být u moci". Zamyslete se nad tím lidi. Tohle všechno je reprezent pro stát

[6] Vložil(a): binarniladin [web], 2005-04-02, 00:37 Solo | MuteČtenáři:  + + +

[3] Já jsem to tedy dočetl...a řeknu ti, já bych na rozdíl od tebe asi nechtěl žít v zemi kde si premiérovi nemůže říkat kdo chce a jak chce.

[7] Vložil(a): Joker, 2005-04-02, 10:22 Solo | MuteČtenáři:  + +

Já nevím, ale není to spíš problém toho že komunisti v tom parlamentu maj v parlamentu přes 40 hlasů?
Komunisti rozhodovali o osudu vlády ať by hlasovali jakkoliv. Kdyby hlasovali pro nedůvěru, tak se dá zas říct že se ODS spojila s komunisty aby svrhla vládu. A koneckonců to že ODS nedokázala získat 101 poslanců pro svůj návrh je spíš problém ODS, ne?

Koneckonců za současný stav můžeme poděkovat těm kdo volili komunisty a těm kdo nešli k volbám.

[8] Vložil(a): Špendl, 2005-04-02, 14:41 Solo | MuteČtenáři:  + -

[3] Dalo by se toho napsat tuny. Jen pro příklad: nelíbí se mi stát, ve kterém premiér používá policii pro řešení svých mocenských zájmů. Jasně, že nic není dokázáno, ovšem podezřelých událostí na dané téma se stalo přibližně o 100% víc, než je mi milo.

Na druhou stranu - všichni víme, že to Standa myslí upřímně.;-)

[9] Vložil(a): aTeo ;) [web], 2005-04-02, 15:46 Solo | MuteČtenáři:  -

ad [3] Na svým webu se mi snažíš namluvit, žes spadl do oranžový barvy. "Zvonku to tak vyzerá", ale raději si to přebarvi - slušel by ti úplně jinej odstín....

[10] Vložil(a): Ald, 2005-04-04, 00:11 Solo | MuteČtenáři: ---

Držet se zuby nechty = držet se jak Gross u korýtka.
Nevím kým chce ještě vyspravovat drolící se vládu. Pokud požádat sněmovnu o důvěru znamená získat 101 hlasů, tak už vlastně vláda padla.
Stando, ale pokud myslíš upřímně i tu spolupráci s KSČM, tak to raději zabal.

[11] Vložil(a): Alka, 2005-04-04, 09:10 Solo | MuteČtenáři:  + + +

ad[3] To nemá chybu !! Vlastně jednu ano. O dvacet šest minut pozdě !!
Stále se mluví o politické kultuře a odvolávání z funkcí. Vzpomene si ještě někdo, za jakých okolností odstupovala Thatcherová či Kohl ? Ano, odstoupili, protože jinak by byli odvoláni. Kým? Svou vlastní stranou! Strany se zbavují politiků v okamžiku, kdy přestávají být jejich kandidáty (candidus=běloskvoucí). Česká varianta (volba Grosse) je důkazem, že strany ještě nemají zkušenost a chybí jim pud sebezáchovy. Navíc v poměrném volebním systému mají prakticky jistotu, že v parlamentu zůstanou.
Že se Stáňa chová jako gorilí samec, který získal premiérství své tlupy, je 1.pochopitelné 2.pomíjivé. Boží mlýny si s tím poradí. On to ještě neví.

[12] Vložil(a): noname, 2005-04-04, 12:04 Solo | MuteČtenáři:  + + +

Já nevím proč se teď lidi bouří - to jak to dopadne bylo naprosto zřejmé okamžitě potom, co Kalousek prohlásil to že odmítá podporovat vládu které vládne Gross (pár měsíců nazád). Vždyť jiná možnost nebyla, trvrdil jsem to tehdy (našly by se jistě důkazy v nějakých fórech) a potvrdilo se to.
Alternativní možnosti:
1. Gross odstoupí - předtím měl téměř 100% podporu ve své straně. Shodit Grosse by znamenalo dát velkou sílu KDU. Navíc jediný protikandidát Škromach má ve své straně téměř nulovou podporu. A i když se kouknete na hlasování lidí v různých výzkumech: 85% chtělo odvolání Grosse, ale jen 10% si myslelo, že Škromach je lepší než Gross. Musel by se udělat nový silný kandidát, který by měl důvěru ve straně i u voličů, jenže toho tak rychle nenajdete, notabene v takovéhle průserové situaci.
2. hlasování o nedůvěře, komunisti pro odvolání:
V tom případě by padla vláda. Následně ať by se dělo cokoliv, nemohl by Klaus najít nikoho jiného, kdo by vládnul. Po třech pokusech by byly nutně vypsány nové volby, do té doby by vládla úřednická vláda (ze které by pak jistě vzešla další strana). Po volbách by se nejsilnější stranou stala ODS, která by zřejmě s KDU získala pohodlnou nadpoloviční většinu. Země by pak získala jasný pravicový kurs. Tohle by přece komunisti nemohli dopustit!
Takže to dopadlo prostě:
Gross zůstal, komunisté šalamounsky vládu "nenepodpořili" (umyli si ruce před voliči, nehlasovali "Pro" Grosse, ale přesto to díky nim tak dopadlo". Následně bude přes rok vládnout jenom ČSSD (US v takové vládě nemůže zůstat), a jakýkoliv levicový zákon, který navrhnou jim komunisté odklepnou a kterýkoliv se jim nelíbí mohou zamítnout (protože ostatní strany nebudou ČSSD podporovat v čemkoliv z principu). Díky tomu si mohou vymoci výměnou za (ne)podporu některých zákonů vlastní zákony.
Takže kdo z toho těží a kdo ne: i pro ČSSD to byla nejlepší možnost, i když ztratí spoustu hlasů - když by Gross odstoupil okamžitě (a nebo to jen nabídl sněmovně), předtím, než to navrh Kalousek, tak na tom ČSSD mohla naopak získat (vidíte jak jsme čestní). Komunisté si rozhodně polepšili. KDU - získali si renomé těch, co všechno rozhýbou - také si polepšili. US zanikne v každém případě. ODS by si polepšila, ale už tu není moc nikdo kdo by je volil, kdo tak již neplánuje nyní, tj. zůstanou na stejném.
To může ve finále pomoci politické kultuře v ČR - politici pochopí, že někdy dosáhnou nejvíce, když odstoupí. Doufejme že cena za tuto zkušenost nebude příliš velká - naštěstí senát může každý špatný zákon vrátit a až o dva měsíce jej tím pozdržet, stejně tak prezident může svým vetem způsobit až dvouměsíční zpoždění. V případě hodně špatných zákonů může zasáhnout i ústavní soud. Naštěstí bez senátu nemohou provádět změny v ústavě.

[13] Vložil(a): Alka, 2005-04-04, 15:04 Solo | MuteČtenáři: ---

ad[12] Pěkná analýza, se závěrem nesouhlasím. Politici nikdy a nikde nepochopí, že by měli odstoupit - člověk vždy dokáže pochopit, omluvit a dát odpuštění tomu, koho má nejraději, tedy sám sobě. Vždy musí být donuceni odstoupit vědomím, že jinak budou vyhozeni, čili výsledek stejný, ostuda navrch. ČSSD dala v dané situaci přednost krátkodobému řešení, neboť sdílí pocit beztrestnosti, vzpomeňme na projevy arogance i všech předchozích vlád. Nemohu se ubránit dojmu, že zlepšení politické kultury může pomoci jen čas v řádu jeden hodně dlouho. Jako katalyzátor bych navrhoval většinový volební systém. Možná by bolel ještě víc, ale ne tak dlouho.
Závěrem to nejdůležitější: pěkná kartinka, pixy !!

[14] Vložil(a): vfb [web], 2005-04-04, 15:40 Solo | MuteČtenáři:  -

Má tvůj odchod z Kompostu a přesunutí tvých Kartinek také něco společného s klatbou na dvojici Fuka/Baldýnský a akcí "Kompost je zlo!" a nebo jde o pouhou shodu náhod? ale ty přece neexistují!

[15] Vložil(a): nice [web], 2005-09-02, 09:08 Solo | MuteČtenáři: ---

Very nice


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]