TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Když dva dělají totéž...


[1] Vložil(a): Michal A. Valasek [web], 2005-04-25, 01:40 Solo | MuteČtenáři:  + -

Microsoft je komerční firma, takže místo předvádění technologické masturbace dělá to, co jí efektivně přinese zisk.

[2] Vložil(a): Gregor [web], 2005-04-25, 02:36 Solo | MuteČtenáři:  -

Microsoft by mal radsej upravit IE tak aby splnoval standardy CSS aspon tak ako ostatne prehlidace...

[3] Vložil(a): Adam Sindelar, 2005-04-25, 07:25 Solo | MuteČtenáři:  + +

[1] Apple je přece taky komerční firma a přestože se věnuje téhle "technické masturbaci" stále se jí daří rok od roku zněkolika-násobit svůj obrat. Myslím že Microsoft by nezabilo kdyby se kromě marketingu taky trochu věnoval kvalitě svých výrobků, když už ne kvůli zisku, tak aspoň kvůli dobré firemní image, ta je přece taky důležitá.

[4] Vložil(a): Arthur Dent, 2005-04-25, 07:25 Solo | MuteČtenáři:  +

[2] Měl, měl... Ale proč by to dělal? Zkuste se zamyslet: Šéfujete firmě a máte výrobek, který je mizerný. Jiní mají výrobky tohoto druhu lepší. Ale vy máte dominanci na trhu, protože se ten váš prodává s (třeba) 80% nově prodaných počítačů a funguje v 99.9% případů.

A teď přemýšlejte: Investoval byste do radikálního předělání celého produktu, které by zajistilo jeho opětovný návrat na technologickou špici (kde byl před nějakými pěti lety)? Nebo ho budete drobně vylepšovat, jen tak, aby se na něj nezapomnělo?

Pro lepší rozvahu:

Přímý zisk z prodeje skvělého výrobku: $0
Přímý zisk z prodeje drobně vylepšeného výrobku: $0

[5] Vložil(a): Joker, 2005-04-25, 07:44 Solo | MuteČtenáři:  + -

[4] To že nevytváří žádný přímý zisk nejspíš bude ten hlavní argument, ale k tomu podílu na trhu: zajímavý je i podíl na trhu v budoucnu, a to že se tržní podíl mého výrobku za poslední rok snížil o víc než 10% by mě zrovna nepotěšilo.

[6] Vložil(a): rarous [web], 2005-04-25, 08:08 Solo | MuteČtenáři: ---

nemyslim si ze je MSIE technologicky pozadu. Co se tyce renderovani stranek, tak asi ano, ale jeho api nema konkurenci / mozna v Mozille, ale po te jeste programatori tolik nesahaji /. Napriklad vychvalovana Opera ma api zalostne a napsat nejakou rozsahlou aplikaci, aby v ni fungovala, je docela nekdy nemozne. Videli jste nekdy MSIE6 ve spojeni s VirtualServerem? doporucuju...

[7] Vložil(a): pkm, 2005-04-25, 08:20 Solo | MuteČtenáři:  + -

[3] Jo, windows se za poslední rok prodalo víc, než je celkový počet Maců vůbec. Ale tvrdil to nějaký hlavoun z MS, takže mírně s rezervou.

[8] Vložil(a): Gregor [web], 2005-04-25, 09:08 Solo | MuteČtenáři:  -

[4] jasne investoval by som. a dovod? uz len tym ze by moj "software" pokryval 80% trhu a len trochu by som poopravil chyby pouzivanost by urcite vzrastla.

Co myslite kolko uzivatelov by sa vratilo k IE keby bol aspon tak dobry ako Firefox resp. Opera? Ja urcite, keby mi ho dodali aj s pocitacom.

Ostatny? Ty nech sa vyjadria tiez.

[9] Vložil(a): Adam Sindelar, 2005-04-25, 09:13 Solo | MuteČtenáři:  + + +

[7] Jasně, Windows se prodalo víc než čehokoliv jiného, protože Microsoft má olbřímí podíl na trhu... ale na druhou stranu Apple vykazuje ve většině odvětví trhu nárůst 400% (!!!) oproti loňskému roku, někde i víc. Snažím se jenom říct, že úspěšná firma se nemusí nutně chovat jako ta nejzlejší a nejodporonější entita (přeháním, vím ;)) ale vlastně to může být skupina i poměrně slušných lidí.

[10] Vložil(a): Arthur Dent, 2005-04-25, 09:33 Solo | MuteČtenáři:  + + +

[8] Troška pragmatismu...

1. Myslím si, že 90% uživatelů IE ho užívá prostě proto, že ho "už mají nainstalovaný" a dokud v něm uvidí každou stránku na kterou vlezou, tak ho budou používat.

2. Microsoft nemůže náhle změnit CSS a riskovat že miliony stránek, které až doteď počítaly s jeho chybami, náhle zástupům BFU nebudou fungovat... (A BFU jsou nezanedbatelnou kupní silou... Dokonce bych si odvážil tvrdit, že tou největší!) To si může dovolit Mozilla, jejíž příznivci jsou "tak trochu jiní" a kteří se s rozhozenými stránkami smíří a řeknou si "Webdesignér je prase". BFU bude volat svého PCguru a bude mu spílat, že se "s tím novým internetem" nemůže dostat na nějakou stránku...

3. "Kdyby byl IE dobrý jako Firefox..." - IE je pro BFU dobrý! Lepší než cokoli jiného!!! V IE totiž vidí všechny stránky, všechno jim funguje a vadný BOX model je netrápí... A BFU jsou nezanedbatelnou, stále rostoucí skupinou...

[11] Vložil(a): binarniladin [web], 2005-04-25, 10:00 Solo | MuteČtenáři:  + + +

[10] Arthure, ve srovnání s tebou jsem rozhodopádně BFU a přesto pro mě MSIE není dobrý.
 MSIE mi vadí právě proto , že jsem BFU, totiž od té doby co poslední půl rok používám firefoxe, nemusel jsme celý comp přeinstalovávat, protože díky používání FF se zdaleka tak silně neprojeví, co jsem to za lamu při nastavování firewallu stejně tak se neprojeví, že si možná neumím dobře vybrat antivirus, že s tím browsičem vlezu kde-kam atd. atp.
Když jsem tohle provozoval s Billzkumníkem každou chvíli jsem musel celý ten krám přeinstalovávat, což je pro mňa jako BFU s prominutím, voprus , všech voprusů futrál. Takže se raději držím Firefoxe a mám klid. Co se děje se všema těma nulama a jedničkama vevnitř toho prohlížeče, to je mi tak trochu salám-banán. Fičury co má ff navíc jsou celkem fajn, ale dokázal bych žít bez většiny z nich. Naopak mi trochu vadí , že ff je o poznání pomalejší
než IE a když už jedno ff okno spadne, vezme sebou všechny další ff okna. Ale nevzeme sebou celý comp, takže vlastně další plus pro něj. A co se týká koretního zobrazování, tak musím říct, že na stránku totálně nezobrazitelnou ve ff jsem už nenarazil dlouho, IMHO už začínají být v tak totální menšině, že to brzo nebude stát vůbec za řeč.

[12] Vložil(a): Adam Sindelar, 2005-04-25, 10:18 Solo | MuteČtenáři:  - - -

Trochu off-topic, ale neví někdo z vás jestli Microsoft vydá MSIE 7 i ve verzi pro OS X? Tím by odpadlo to věčné šaškaření s VirtualPC :)

[13] Vložil(a): Arthur Dent, 2005-04-25, 10:26 Solo | MuteČtenáři: ---

[10] Ve srovnání se mnou možná... Ale jen tady ve firmě bych našel tak čtyři uživatele, pro které bys byl "ten pán přes počítače". :)

[14] Vložil(a): pixy [web], 2005-04-25, 10:32 Solo | MuteČtenáři:  + + +

ad [12] > Na 99.9999999_% ne. Vývoj MSIE/Mac byl definitivně ukončen, příslušná divize rozpuštěna, hotova. Hlavním důvodem bylo Safari - když ho MS viděl, vzdal to rovnou a bez řečí. A jelikož Safari je stále lepší, MS nemá jediný důvod znovu sestavovat vývojářský tým a portovat IE7 na platformu, kde má zanedbatelnou šanci se uchytit.

A mimochodem - MSIE/Mac byl vždycky ÚPLNĚ jiný prohlížeč (s jiným jádrem, vyvíjený zgruntu jiným týmem + IE na Windows je tak provázaný se systémem, že jeho port na jiný OS vždy znamená, že jde o jiný prohlížeč) a přínos pro ladění webů je tak nulový. Vždycky se muselo a muselo by se i dál ladit v IE přímo ve Windows.

BTW: Já si místo VPC pořídil za <20k obyčejný PC notebook a ladím tam. ;)

[15] Vložil(a): binarniladin [web], 2005-04-25, 10:33 Solo | MuteČtenáři:  - -

[13] asi by se pro lidi jako já měla vymyslet nějaká jiná zkratka.:o) Přecijen jako profík se necítím neb nejsem a běžného Frantu už jsem asi opravdu trochu předběhl a teď si připadám takový nezařazený. Zvláštní..trochu off-topic mě napadlo, že tenhle pocit mám celý život.:o)

[16] Vložil(a): Arthur Dent, 2005-04-25, 10:53 Solo | MuteČtenáři:  - -

[15] Klid, to mám taky... :)

[17] Vložil(a): pixy [web], 2005-04-25, 11:01 Solo | MuteČtenáři:  - -

ad [16] > No, nevím - chtěl jsem říct, že to mám taky - a to jsem opravdu naprostý laik, pokud jde o ty "dráty", kterým fakt vůbec nerozumím. A taky musím být rodinný "guru" přes počítače. :(((

Možná je rozdíl mezi mnou a BFU v tom, že já bych tomu možná mohl rozumět a mohl bych to všechno chápat a umět - ale já tak krutě NECHCI. Nechci tomu rozumět, nechci se v tom šťourat a nechci vědět, co je to přerušení, driver a stránkování paměti. Já chci nakreslit v Illustratoru pěkné logo a napsat text, abych se mohl soustředit jen na jeho obsah - a ne na to proč a jak mám něco dělat.

Já jsem BFU programově a úmyslně. Jsem BFU rád.

[18] Vložil(a): Arthur Dent, 2005-04-25, 12:11 Solo | MuteČtenáři:  + +

Ještě ad [15] - tady jsem si dovolil... odpověď... obšírnější... http://www.maly.cz/index.php?item=1364 :)

[19] Vložil(a): Arthur Dent, 2005-04-25, 12:15 Solo | MuteČtenáři:  + + +

[17] Rozdíl mezi Tebou a BFU je ten, že pokud tobě něco nepůjde, tak budeš přemýšlet čím to může být. BFU zvedne telefon a zavolá "svému guru". :)

[20] Vložil(a): cube, 2005-04-25, 14:28 Solo | MuteČtenáři:  + + +

a neexistuje safari i pro win? docela bych to skusil...

[21] Vložil(a): Vašek, 2005-04-25, 14:37 Solo | MuteČtenáři:  + -

Navazuji na svůj poslední komentář u pixyho nedávného příspěvku "Kyselina na druhou".
Myslím si, že jeden z důvodů proč zatím CSS2 není implementováno žádným prohlížečem je ten, že ta norma je příliš složitá na to, aby se dala splnit úpravami současných jader prohlížečů. Možná to vůbec nelze.
Proč tomu tak je?
U IE se to dá pochopit, jeho vývoj s sebou táhne starý kód určitě ještě z IE4 ne-li z IE3.

Opera se zlepšuje na úkor nekompatibilit v rendrování CSS mezi verzemi, ale asi jí nic jiného nezbývá, protože za sebou zřejmě také táhne kámen (proti balvanu IE).

Proč ale Firefox, který se začal vyvyíjet pod jménem Phoenix tuším někdy na konci '90 let, když specifikace CSS 2.1 byla hotova v roce 1998, nenaimplementovali za 2-3 roky kompletní CSS 2.1?

A je spousta nových prohlížečů, které CSS 2.1 neumí.

Není to třeba proto, že ta norma je nesrozumitelná a někde i nejednoznačná?

Takový links se do CSS raději ani nepouští.

Ukažte mi magora-webdesignéra, kterej si pamatuje (a chápe) pravidla (né syntaxi, ale pravidla!) popsaná Pixym v jeho knížce o CSS v kapitole "Vizuální formátovací model CSS" nebo v ukázce na
http://www.zonerpress.cz/download/xcss-klic-k-pochopeni-css.zip
a jasně ví, jak bude vypadat výsledný design.

Jak je vidět i v Acidu byla (zatím jedna) chyba přímo od autorů, kterou odhalil Hyatt.

[22] Vložil(a): Adam Sindelar, 2005-04-25, 14:40 Solo | MuteČtenáři:  + +

[20] Neexistuje a nejspíš ani nikdy existovat nebude, ale jádro prohlížeče Safari (WebCore a JavaScriptCore) které se stará o vykreslování stránky je open source a je napsáno na C++ knihovně QT, která běhá pod Linuxem, Windows i Mac OS. V nejbližší době vyjde QT4 a s ní snad i více platformní verze linuxového prohlížeče Konqueror, který používá stejné jádro jako Safari. Uf... :) Prostě Safari nejspíš nebude, jiný prohlížeč co stránku vykresluje podobně jako Safari snad ano.

[23] Vložil(a): Arthur Dent, 2005-04-25, 14:41 Solo | MuteČtenáři: ---

Připojil bych se k [20]... Jestli o něčem takovém víte (nebo alespoň o "online simulaci Safari jádra"), takl dejte vědět.

Předpokládám, že něco takového, jako "free MAC emulátor pro Win/Lin", který by dokázal Safari spustit, asi budu hledat když ne marně tak těžce...

[24] Vložil(a): Adam Sindelar, 2005-04-25, 14:42 Solo | MuteČtenáři: ---

[21] S tím absolutně souhlasím, sám pořád říkám že CSS je vyloženě <em>špatný</em> standard, ale faktem je že nic lepšího (zatím) neexistuje.

[25] Vložil(a): Adam Sindelar, 2005-04-25, 14:45 Solo | MuteČtenáři: ---

[20], [23]

Tak oprava, na http://www.danka.de/printpro/NX.html se Konqueror dá sehnat už dneska, ale je to trošku složitější než rozbalení ZIP archivu :)

[26] Vložil(a): pixy [web], 2005-04-25, 15:10 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [23] > Předpokládáš špatně. http://www.cherryos.com/ - ale bohužel je to teď v takové ošemetné fázi, která je na delší povídání. A je to navíc jen holý emulátor, MacOS si do toho musíš obstarat sám - stejně jako Windows do VirtualPC.

[27] Vložil(a): jakub, 2005-04-25, 15:13 Solo | MuteČtenáři: ---

[23] existuje emulátor pearpc pro win i lin, je free a dá se na tom spustit osx. Použitelné je to právě tak pro testování webů v safari (pro silnější nátury i v ie/mac). Je k tomu ovšem potřeba mít instalační cd osx, trpělivost a trpělivost. www.pearpc.net

[28] Vložil(a): jakub, 2005-04-25, 15:14 Solo | MuteČtenáři: ---

[26] cherryos je/byl vykradený pearpc

[29] Vložil(a): spaze [web], 2005-04-25, 15:51 Solo | MuteČtenáři: ---

[21] FF (Firebird, Phoenix, rikejme tomu, jak chceme :) neni novy prohlizec. Byl to fork z cely Mozilly, ktera byla celkem "naduta", spouste lidi se spousta veci zdala zbytecna, ale i presto je meli ;) Takze FF s sebou tahne kamen zvanej Gecko a ten uz taky neco pamatuje.

[30] Vložil(a): Pavel Kout [web], 2005-04-25, 16:13 Solo | MuteČtenáři:  + + +

[21] Pamatovat si formátovací model není až tak nemožné - horší však je, že si člověk musí pamatovat, které agenty a kde v něm dělají chyby, a s nimi při návrhu layoutu dopředu počítat. A to už je velký problém, řekl bych občas na zavaření mozkových závitů (otestováno na sobě) :-)

[31] Vložil(a): petr_p, 2005-04-25, 18:37 Solo | MuteČtenáři: ---

[21] Gecko nema kompletni podportu CSS 2.1 mimojine proto, ze ve specifikaci jsou nejasnosti a nekdy i chyby. Navic se ceka na CSS 3, ktera by mela zname chyby opravit a urcit smer na nekolik dalsich let. (Napr. https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=169334 )

[32] Vložil(a): Jan Brašna [web], 2005-04-25, 19:45 Solo | MuteČtenáři: ---

[21] CSS 2.1 je/byl draft, nikoliv hotová specifikace, proto IMHO nebyla zcela implementována. Ad model - viz [30] - problém to není.

[26] To delší povídání:
http://www.macworld.com/news/2005/04/05/cherryos/
http://www.ht-technology.com/cherryos-pearpc/cherryos-pearpc.html

[33] Vložil(a): pixy [web], 2005-04-25, 20:23 Solo | MuteČtenáři:  + -

ad [32] > a) CSS2.1 není draft; b) CSS2.1 je vlastně CSS2 více přizpůsobené realitě.

Jinak já uznávám, že z hlediska chápání CSS nejspíš nejsem zrovna reprezentativní jedinec, ale opravdu nechápu, kde vidíte ty nejasnosti, sporná místa a nepochopitelnost formátovacího modelu. Já vidím kolem CSS *jediný* vážný problém, a to jsou ty chyby a nekompatibility v prohlížečích.

[34] Vložil(a): Milan, 2005-04-25, 20:36 Solo | MuteČtenáři: ---

[21] [32] No tak to je jasne, kdyz neexistuje CSS 2.1 specifikace (pouze navrhy na ni), tak to ani zadny browser nemusi implementovat. Ted koukam, posledni verze je Candidate Recommendation z 25 February 2004, tedy vice nez rok stara zalezitost. Dale koukam do roadmapy, Recommendation se to melo stat v lednu 2005.

To znamena, ze browser muze implementovat nektere (vsechny) veci z toho, ale nikdy se neda rict, ze implementuje CSS 2.1, kdyz tato jeste oficialne neexistuje.

Ted se koukam, jak je to s CSS3 - vidim to poprve, je to silene - specifikace (nebo presneji receno roadmapa) je rozdelena na mnoho podcasti. Nektere mely byt hotove v roce 2004, 2005, nektere az v roce 2007. A nic neni hotoveho. Takze se podpory CSS3 jen tak nedockame ... vim, ze uz ted treba Gecko podporuje jiste casti CSS3, ale ty se klidne mohou jeste zmenit...

[35] Vložil(a): Pavel Kout [web], 2005-04-25, 21:01 Solo | MuteČtenáři:  -

[33] Také si myslím, že prohlašovat "CSS je nedokonalé a nedostatečné" je docela off-topic, když ho díky špatným implementacím pořádně nemůžeme vyzkoušet v praxi (vč. generovaného obsahu apod.). Kdybychom tu možnost měli, třeba bychom s úžasem zjistili, že vlastně uspokojí většinu našich potřeb (kromě vícesloupcové sazby - ovšem je otázkou, zda ji skutečně potřebujeme).

[36] Vložil(a): Opaquit [web], 2005-04-25, 21:02 Solo | MuteČtenáři:  + + +

[23] Online simulace jádra Safari je třeba zde... http://www.danvine.com/icapture/ - ale poslední dobou se mi zdá, že jejich server nějak nestíhá zpracovávat požadavky.

[37] Vložil(a): Michal Kubeček, 2005-04-25, 21:13 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [33]: To je jeden možný úhel pohledu. Druhý je takový, že CSS 2.1 je pokusem o kompromis ve stylu "No dobře, tak my vám pár těžších věcí vyhodíme, zkuste implementovat aspoň tohle." Přesto dodnes žádný prohlížeč neimplementuje ani oškubané CSS 2.1 a ten nejrozšířenější ani nepředstírá, že by se o to chtěl snažit. Proto musím CSS 2.1 hodnotit jako naprostý krach - byl to vstřícný krok W3C, který se nedočkal žádné odezvy z druhé strany.

[38] Vložil(a): Zephir, 2005-04-25, 23:49 Solo | MuteČtenáři:  +

Čekal bych, že PIXY jako proklamativní odborník na CSS VÍ, že MS ve svým návrhu úmyslně použil tentýž box model jako Netscape ve snaze nerozbíjet de-facto standard a teprve W3C navrhla boxmodel vlastní, zcela odlišnej a jdoucí proti duchu obou existujících implementací.

http://www.webylon.info/C16.cs.aspx

Kdo tu svévolně porušuje a rozbíjí zavedený webový standardy, aha ? Microsoft - nebo W3C?

[39] Vložil(a): pixy [web], 2005-04-25, 23:59 Solo | MuteČtenáři:  -

Nevim sice, co to je "proklamativní odborník", ale po důkladném studiu CSS jsem si *JIST*, že box-model MS byl nahrazen modelem W3 proto, že je nesmyslný, nekonzistentní a spousta věcí se s ním nedá vůbec udělat. To nebylo žádné "rozbíjení zavedeného standardu", ale pokus o zavedení logiky do kalabujícího chaosu. A pokud zdařilý.

Taky mi někdy vadí, že ten W3C box-model je zrovna takový, jaký je, a kdybych mohl použít MS box-model, bylo by řešení mého problému podstatně jednodušší a ušetřil bych si práci. Ale protože vím PROČ je ten boxmodel právě takový, jaký je, překousnu to. Box-model W3C má prostě svůj smysl a podle mého je pro konzistenci CSS nezbytný.

A ty demagogické bláboly z Webylonu sem raději netahejte.

[40] Vložil(a): Jan Brašna [web], 2005-04-26, 00:32 Solo | MuteČtenáři:  + + +

[33] Jasně, špatně jsem se vyjádřil, měl jsem na mysli že to není finální doporučení. Reagoval jsem ale na větu "specifikace CSS 2.1 byla hotova v roce 1998" -- do r. 2003 to byly jen pracovní drafty.

[38] V té době byl AFAIK MS členem W3C a IMHO byl jedním z těch, kdo tento boxmodel navrhoval (ačkoliv sám nechával ve svých browserech "kompatibilitu" ;-) ...)

[41] Vložil(a): Zephir, 2005-04-26, 00:44 Solo | MuteČtenáři:  -

To, že MS použil STEJNÝ box model, jako Netscape, ačkoliv ho k tomu nikdo nenutil je FAKT. To, že W3C zavedlo po několika letech vlastní a odlišná doporučení na technologii, kterou nevymyslelo je také FAKT. To, že se MS svůj standard mód později opět přizpůsobil zavedené autoritě je také FAKT.

Všechno ostatní, včetně poznámek o demagogiích je FIKCE.

Na závěr několik citací - zdroje jistě najdeš pomocí Google sám..

...Personally I find W3C's box model completely counter-intuitive...

...The fundemental flaw with the "W3C" is Right" way of doing it is that the padding is a feature of the box, not the content. If you want to "wrap your content" so it takes up more space, apply a margin to it.

...IE 5 got padding right. w3c got it horribly wrong

...My favorite example is W3C's box model. In this model, the width property defines the width of the content of the box, excluding paddings and borders. In my opinion this model is completely illogical....

[42] Vložil(a): Zephir, 2005-04-26, 00:51 Solo | MuteČtenáři:  - -

[40] V té době byl AFAIK MS členem W3C a IMHO byl jedním z těch, kdo tento boxmodel navrhoval (ačkoliv sám nechával ve svých browserech "kompatibilitu" )

Většina doporučení Microsoftu byla v té době úmyslně vetována. Proto také MS z W3C vystoupil.

[43] Vložil(a): pixy [web], 2005-04-26, 01:16 Solo | MuteČtenáři:  +

ad [42] > Jo tak, oni ubližovali Microsoftu... A MS byl proti W3C box-modelu... A kdy že to MS z W3C vystoupil? A kdypak se zase vrátil? Tyhle "urban legends" vyšly v nějaké knize bajek, nebo tak?

ad [41] > Podobných blábolů si na počkání vycucám z prstu dvacet stránek. Nikdo nepopírá, že jsou lidi, který se ten box-model nelíbí. Ale neznám nikoho, kdo content-box-model plně pochopil, a přesto si myslí, že je outer-box-model lepší. Nelibost pramení pouze z neznalosti - ale neznalý BFU do toho zase má málo co mluvit...

I pravil velký Nielsen: Don't listen to BFUs!

[44] Vložil(a): Zephir, 2005-04-26, 02:20 Solo | MuteČtenáři:  - -

O lidech co se snažej argumentovat otázkama si myslím svoje - pokud máš argumenty, sem s nima. Pokud je nemáš, jsem asi tak ten poslední, na koho by ses měl obracet...:-)

[45] Vložil(a): Zephir, 2005-04-26, 02:30 Solo | MuteČtenáři:  -

W3C ostatně svůj omyl již přiznalo - ve specifikaci CSS3 umožňuje box-sizing property přepnout z "content-box" (W3C box model) zpátky na "border-box" (MSIE box model).

Jsem zvědav, co budou BFU říkat teď.

[46] Vložil(a): Michal Kubeček, 2005-04-26, 11:18 Solo | MuteČtenáři:  + + +

Ad [45]: proč hned omyl? Prostě umožňují použít i něco jiného, protože to v pár specifických případech usnadní práci. Ostatně, jakýpak je tam default?

[47] Vložil(a): Zephir, 2005-04-26, 11:44 Solo | MuteČtenáři:  -

OK, beru zpět - W3C zpravidla navrhuje opak toho, co právě implementuje MS.

I za cenu toho, že by mělo odvolávat, co právě odvolalo.

[48] Vložil(a): Vašek, 2005-04-26, 13:56 Solo | MuteČtenáři:  + +

Za větu "specifikace CSS 2.1 byla hotova v roce 1998" se omlouvám. Když jsem klikal na odkazy na reference, tak jsem se uklikl.
V roce 1998 byla hotova CSS2. Ani ta však nebyla plně implementována nově vznikajícími prohlížeči.

K box modelům. Myslím si, že nepřirozenější neni ani content-box ani outer-box ale obraz-s-rámem-na-stěnu-box.
Nebo-li:
Šířka včetně paddingu ale bez borderu. Border a margin připočítávaný k šířce.

[49] Vložil(a): myf, 2005-04-26, 15:23 Solo | MuteČtenáři: ---

jsem taky z těch kteří tak docela nedocenili účelnost box-sizing: content-box; dokonce jsem z těch lam, které, když by si chtěly na nějak širokou zeď pověsit několik obrazů, zajímala by spíše jejich celková šířka (a to DOKONCE ->) i s rámy, než šířka jejich obsahu. Jsem w3c velmi vděčen, že takový (IMHO velmi intuitivní a z "reálného" světa prakticky známý) model v css3 zpřístupňuje. ( jak zmínil již [45] )
http://www.w3.org/TR/css3-ui/#box-sizing

[50] Vložil(a): Pachollini [web], 2005-04-26, 16:10 Solo | MuteČtenáři:  + +

> A ty demagogické bláboly z Webylonu sem raději netahejte.

Myslím, že Webylon by si zasloužil věcnější polemiku.

[51] Vložil(a): pyty [web], 2005-04-26, 19:19 Solo | MuteČtenáři:  - - -

zaujimave..

[52] Vložil(a): Vláďa [web], 2005-04-26, 20:22 Solo | MuteČtenáři: ---

 Vašek, myf> Naprosto s Váma souhlasim. Nerozumim tomu, proč se zavedly margin a border tak, že jejich výsledný efekt je v podstatě stejný. Jedinej rozdíl nastane při použití pozadí nebo orámování.
Ale chtěl bych poprosit zde přítomné odborníky o názor na moje řešení stránek. Pokud na ně kouknete, dole je přepínadlo stylů. Styl 2 se automaticky zvolí, pokud nadetekuju Gecko prohlížeče nebo Operu. Používam tam konstrukci, kdy nastavim pozici ze všech 4 stran a výšku a šířku dám na auto. Oba zmiňované prohléžeče se zachovají logicky a roztáhnou DIV do daného prostoru. IE to nepobere.
Moje otázka zní: Je to chyba IE nebo mojí konstrukce? Pokud je chyba na mé straně, jak to udělat jinak, správně? A další dotaz: Mohl by někdo prosím otestovat, jak se chová Safari?

Předem děkuji,
Vláďa

[53] Vložil(a): pixy [web], 2005-04-26, 20:48 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [52] > Blbcem je tu samozřejmě IE, konstrukce je správná. Taky mi tahle možnost (kvůli IE nepoužitelná) občas dost chybí... A v Safari OK.

[54] Vložil(a): Vláďa [web], 2005-04-26, 20:58 Solo | MuteČtenáři: ---

Díky moc. Jenom, abych mohl zahrnout Safari mezi podporovaný prohlížeče, jak se identifikuje? Jsou v tom nějaký záludnosti nebo když najdu v User Agent String slovo "Safari," tak jsem doma.
Ještě jednou díky,
Vláďa

[55] Vložil(a): pixy [web], 2005-04-26, 21:10 Solo | MuteČtenáři: ---

Stačí "Safari" v userAgent.

[56] Vložil(a): Ash, 2005-04-29, 22:08 Solo | MuteČtenáři: ---

[43] Jé a já také opravdu myslel, že MS z W3C vystoupil... a už se nevrátil... Tahle bajka bude asi opravdu hodně rozšířená.

[57] Vložil(a): starej_vul, 2005-05-17, 14:53 Solo | MuteČtenáři:  - - -

Tak si to tady a padají mi oči z důlků:
1/ Ať dělám co dělám, at dělám jak dělám, ať instaluju jak instaluju, ten GATES musí zajistit, že to bude fungovat tak já chci.
2/ A když to funguje (teda jaksi náhodou) tak to musí fungovat do aleluja, ať mu něco umáznu nebo přemáznu jin ým softem. Jinak má chybu GATES
   A tak si představuju, jak se tenhle člověk/tací lidé durdí, stojíc u auta kterému došel benzín. Může za to NĚJAKÁ BENZIN COMPANY. nE JÁ, KTEREJ JSEM SI TEN BENZÍN V DOSTATEČNÉ MMÍŘE NENAKOUPIL.

[58] Vložil(a): wizard [web], 2005-07-18, 23:30 Solo | MuteČtenáři: ---

Asi už ti všichni víte, ale musim ten názor prezentovat znovu. Chybou je, že padding je vlastnost boxu. Proč nepoužít margin na vnitřní element, který chceme mít odsazený od okrajů?


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]