Text komentáře:

ad [8] > Takovýhle unáhlený soud a patrně špatné pochopení mně dost mrzí. Já se rozhodně nepovažuju za nějakého diktátora vkusu a jsem v tomhle ohledu tolerance sama. A když se mi něco hodně nelíbí, tak to nanejvýš řeknu případně odejdu, ale jsem rozhodně dalek toho v tom bránit jiným, pokud mě to nijak neomezuje. Každému jeho Poděbrady, heslo mé ;)

Že se někdo rád dívá na řízeně zábavní třeskutě veselé estrády mi nijak nevadí - ale jen do okamžiku, kdy v rámci úspor jsou ve prospěch podobných pitominek, které mohou z fleku běžet na Nově či Primě, rušeny pořady jiné, které Nova zaručeně nikdy vyrábět ani vysílat nebude. Vysílání nějakého sportovního utkání, které mně zrovna nezajímá, mně také nijak neomezuje a je mi šumafuk - dokud není přesportováno (už jste zažili, kdy na jednom programu běží sport už celé odpoledne a na druhém nějaké dohráno, nebo aktuální fotbalový zápas?), ale to se už stává opravdu málokdy; ale především mi sport začne vadit, kdy jako jediná z oblastí lidské zábavy není v ČT nijak redukován, zatímco oblasti jiné (kultura, dokumenty, dramatická tvorba) jsou porubány na samou dřeň.

To jisté zbožštění sportu a jeho usazení na roveň zásadním světovým událostem je na delší povídání a samostatnou kapitolu. Ale ve své podstatě je sport JEN prostá zábava, gladiátorské hry - jenom jedna z mnoha oblastí, jimiž se lidé ve volném čase baví; na stejné úrovni jako divadlo, hudba, společenské hry nebo literatura. A ČT nemá žádné právo protežovat jednu z těchto oblastí na úkor jiných. Notabene zrovna oblast, která zajímá i ostatní, komerční televize (a pro niž dokonce existuje řada samostatných stanic) - a oblasti jiné, které jsou naopak stranou zájmu komerčních kanálů, zcela zrušit (třeba zmíněný folk a jazz).

Takže Michale, žádná nenávist. Není pravda, že některé sporty nenávidím - jen mě nezajímají a jsou mi upřímně a naprosto ukradené. Ani jedno, ani druhé mi ale nedává žádné právo brát ty sporty jiným, kteří o ně mají zájem. Ale mám zatracené právo se ozvat, když veřejnoprávní televize sport upřednostňuje na úkor jiných zájmových oblastí, kterým je povinna se věnovat úplně stejně.

Stejně jako se budu ozývat, když veřejnoprávní televize bude draze vyrábět hloupoučké pořady, které mohou směle konkurovat opusům našich komerčních stanic - zatímco minoritní žánry, kterým je jako jediná povinna se věnovat, bez náhrady zruší.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře