Text komentáře:

[23] Pokud se bude třetí díl zabývat "látkami štěstí", tak bych hlasoval nejen pro endorfiny, ale i pro syntetické fenyletylaminy (empatogeny jako MDMA, látky typu DOM, DDM, TMA). Možná by se hodil i čtvrtý díl o ketaminu a fencyklidinu :)

S tím autem je to podivná věc. Kdysi se dělaly pokusy s reakční dobou a odhadem vzdálenosti a podobně po intoxikaci různými látkami. Už si výsledky nepamatuju přesně, ale vím, že alkohol (a THC) schopnost řízení narušoval velmi. Po kofeinu vzrostla krátkodobě rychlost jízdy, jenže zanedlouho se dostavil útlum a ztráta pozornosti. Z testovaných látek dopadl "nejlépe" d-metamfetamin (pervitin), po jehož požití lege artis vzrostla rychlost jízdy, zkrátila se reakční doba a tento stav zůstal zachován dlouhou dobu. [in: Riedl, Vondráček - Klinická toxikologie]

Ovšem osobně bych "vysmaženého perníkáře" na silnici nerad potkal - ony se mu sice zrychlí reakce, ale také vzroste počet chyb ("zbrklost"), navíc u člověka, který pervitin aplikuje často, dochází k psychickým poruchám (stihomam, pseudohalucinace, halucinace), které jsou s řízením auta neslučitelné.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře