Text komentáře:

ad [20] > To je mi vážně líto. Ale do genderových problémů zabředat nehodlám a je to trochu jiný problém (ano, "Mrs John Brown" je hrozné; ano myslím si o bojovných feministkách své - žádnou flamewar, prosím).

Ale pokud je nějaká paní doktorka Franks, tak zajít "za doktorkou Franks" je zcela korektní a pokud to někomu RVE oči (jako mně, nepopírám!), svědčí to jenom o tom, jak moc je na to přechylování zvyklý. Ale mě prostě víc než tohle vadí to komolení jmen - protože mi úplně stejně vadí, když mi Američan říká Peter, i když jsem Petr; úplně stejně mi vadí, když mě Japonec nazve Sutaničiku-san, možná je to JEJICH zvyklost - ale já se tak prostě nejmenuju (a to i když vím, že to japonština prostě jinak nedokáže - to my s tím aspoň žádný technický problém nemáme, nám se jenom nechce). A když si ty nelibé pocity recipročně obrátím na pohled oné paní Liuové, převáží to nad tím, jak jsem na přechylování zvyklý a jsem ochoten se ho vzdát. Nežijeme pod skleněným poklopem a chceme-li komunikovat se světem, musíme ho trochu respektovat a přizpůsobit se mu.

Pokud vám by nevadilo, kdyby vás někde (kdesi) uvedli slovy "Jaňuri Vanikaš", tak je to o něčem jiném - já ovšem vycházím z toho, že většině lidí to vadívá...

A pod [21] se můžu jen podepsat. :)


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře