Text komentáře:

Copak to myslíte vážně? V dnešním hyperglobalizovaném světě rozlišovat domácí a jiná média? Vážně si myslíte, že se všem světovým papalášům neobjeví druhý den v agenturní svodce něco jako "'I think the Czech army mobile hospital should stay in Iraq,' says Czech ambassador in Kuwait for Czech daily DNES", nebo něco v tom smyslu - a že u toho bude nějaký dovětek, že to ale ta paní myslela tak nějak soukromě, ne ze své oficiální pozice velvyslankyně? Že to v ní bylo jak v koze a muselo to prostě ven - ale stanovisko české vlády samozřejmě NENÍ, že by česká nemocnice měla v Iráku zůstat déle? To si vážně někdo myslí?

Jo, u nás je pořád ještě ta děsná móda - "že jste *****, jsem vám neřekl jako premiér, ale jako soukromá osoba"... To se prostě nedá oddělit. Cokoli veřejně prohlásí veřejně činná osoba, prohlašuje to z titulu své funkce. Velvyslankyně není obyčejný ponkař, aby velvyslancovala jen od osmi do pěti s pauzou na oběd a po šichtě už byla jenom obyčejná "Janina Hybášků", soukromá osoba...

Pracovní povinností velvyslankyně je veřejně prohlašovat pouze stanoviska vlády, jejímž jménem vždy a za všech okolností vystupuje. Pokud hodlá prohlašovat něco jiného, má před tím rezignovat - anebo nést důsledky za vědomé porušení těchto pracovních povinností, což se přesně stalo. A paní Hybášková si toho vědoma JE a dokonce to dnes sama přiznala.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře