Text komentáře:

Značky jsou hezká věc, ale jsou to jen kusy plechu a nemají rozum. Takže když pojedu za jasného dne po suché dálnici mezi Brandýsem a Boleslaví 140, jsem hnusný gauner, který překračuje rychlost. Když pojedu za deště 130 po dálnici mezi Prahou a Brandýsem, jsem slušný řidič, který dodržuje předpisy. Kdo tu dálnici aspoň trochu zná, moc dobře ví, jak je to absurdní.

Když se zaváděla padesátka v obcích, slibovala policie horem dolem, jak v místech, kde je to bezpečné, upraví rychlost značkou. Místo toho jen automaticky místo všech padesátek nasázeli čtyřicítky a sedmdesátky jsou jen v místech, kde dřív byly osmdesátky. Mám snad věřit tomu, že od stanice metra Vysočanská až k nájezdu na Chlumeckou u Rajské zahrady se ani kousek nedá jet víc než padesát? Nebo že na široké, rovné a přehledné Kbelské u vojenského letiště je padesátka (v některých částech dokonce čtyřicítka) odpovídající rychlost? Že když je na dálnici snížena rychlost na šedesát kvůli opravě v délce padesáti metrů, je nezbytně nutné jet šedesátkou ještě další čtyři kilometry (k nejbližšímu nájezdu), protože pánové ušetřili jednu značku a nedali tam konec omezení? Že když je na Chlumecké třicítka kvůli stavebním úpravám, je nutné tam jet třicet i o půlnoci, kdy už tam osm hodin není ani noha?

A konečně: je snad náhoda, že právě taková místa, kde jsou omezení bez jakéhokoli důvodu, si vybírají policisté pro měření rychlosti? Nebo jste snad už někdo někdy viděli radar v místě, kde by bylo opravdu nebezpečné jet rychle? Já ani jednou, tam by přeci nic nevybrali.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře