Text komentáře:

Ad [47]: nemusí to být hned diskriminace. Za vhodné řešení bych například považoval to, že uživatelům MSIE tam pošlu 'position: absolute', ostatním 'position: absolute; position: fixed' (viz poznámka 2). Tím uživatele MSIE neochudím o žádné informace a to, že si budou muset pro menu odrolovat nahoru, je čistě důsledkem jejich volby. Ještě jednodušší je to v případě :hover pro zvýraznění např. řádků tabulky - uživatelé MSIE je prostě nebudou mít zvýrazněné, jejich chyba.

Poznámka č.1: samozřejmě to jedním vrzem odnesou i uživatelé Opery, kteří ji vydávají za MSIE. Nelituji je kvůli tomu, oni také nelitují, že pomáhají zvyšovat impozantní čísla MSIE ve statistikách a tím komplikovat život uživatelům ostatních prohlížečů - včetně sebe.

Poznámka č.2: "implementace" hodnoty fixed u MSIE je vypečenější než by se zdálo. Podle specifikace CSS musí prohlížeč neznámé hodnoty atributů ignorovat. Takže řešení 'position: absolute; position: fixed' by mělo fungovat tak, že prohlížeče implementující fixed použijí fixed, ostatní absolute (což je ve většině případů přijatelná náhrada). Jenže MSIE deklaraci 'position: fixed' interpretuje jako 'position: static'. To osobně považuji za daleko horší prohřešek než fakt, že MSIE dodnes neimplementuje hodnotu fixed.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře