Text komentáře:

[30]
1. KAŽDÝ si může vybrat prohlížeč, který mu vyhovuje. Kromě IE si může vybrat z několika lepších (bezpečnějších, rychlejších a modernějších) technologií s lepším uživatelským rohraním než má IE, např. z Mozilly/Firefoxu, které fungují na všech hlavních operačních sstémech a platformách, nebo také Operu. Všechny zmíněné produkty jsou několikanásobně menší než IE, a přitom toho umí více. Podle řady globálních statistik lidé zjišťují, že je taky něco lepšího než IE, a jeho podíl postupně klesá.
A jde se na to dívat ještě z druhé strany. Uživatelé Mac OS X si novou (lepší) verzi IE již nikdy nenainstaluje (nebude), uživatelé Linuxu si nenaistalují žádnou (nefunguje).
2. Jistě, že tvůrce webu by měl počítat s tím, že návštěvníci mohou mít různé prohlížeče. Jenže žádný webmaster nikdy nebude vědět všechny finty a obezličky, jak si poradit s každým problémem IE (a někdy to vůbec nejde), a proto je jednodušší udělat dobře funkční web pro IE a uživatelům moderních prohlížečů nabídnout něco navíc - lepší komfort. PROČ BY SI TO NEZASLOUŽILI, když to jejich prohlížeče bezproblémů umožní? Uživatelé IE si prostě nemůžou stěžovat, že jim tam něco nejde tak jako v Gecku/Opeře/Safariv, jelikož nejde o neschopnost tvůrce webu, ale o neschopnost prohlížeče správně interpretovat daný kód podle jasně specifikovaných webových standardů.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře