Text komentáře:

Mé milé děti:), hned od začátku mi všichni mluvíte z duše, takže jsem si příspěvky zatím nečetl až do konce (pardon), také proto, že za chvíli začíná Princ a Večernice!!!:)))
Takže to zkrátím: Prakticky se vším, co bylo vyjmenováno na hlavní stránce souhlasím. Bohužel se pohádky a ostatní filmy dnes vyrábějí pro peníze, a ne pro lidi, čímž se kolem sebe furt ohání patvůrce pohádek Troška (i když první Princezna ze mlejna se mi moc líbí, protože oba hlavní hrdinové jsou krásní a děj je taky moc pěkný. Dvojku jsem zhasnul po pěti minutách, protože je to jenom debilní honička, stejně jako jeho ostatní pohádkové pokusy). Právě nekvalita současných pohádek se podle mě skládá ze dvou hlavních okruhů viníků:
1.Nejsou tvůrci, kteří by napsali nebo upravili pohádku, která nepostrádá myšlenku, děj, moudrý vtip-tohle je u českých pohádek snad to nejdůležitější!, klasický souboj dobra se zlem, pěknou hudbu a písničky, atd...
2. Nejsou herci: snad každý z dřívějších herců měl svůj osobitý vzhled (dneska je každý herec svalnatý chlap s neodolatelnou bradkou nebo účesem, dříve byl princ prostě hezký chlap s "dětsky hravým" obličejem, totéž u princezen), osobitý herecký výkon, který byl nezaměnitelný, své proslovy a glosy, nezaměnitelný hlas.
A česká pohádka má být pro všechny generace a ne aby se jim smály pětileté děti, které z nich za pár let vyrostou. A také vždy hraje důležitou roli krásná nezaměnitelná česká krajina.
Z poslední doby se mi líbí opravdu jen Princezna ze mlejna I a Lotrando a Zubejda. Jinak bych také kromě filmových pohádek vyzdvihl ty televizní, např: Což takhle svatba, princi, At priletí čáp, královno, Princové jsou na draka, Koloběžka první, atd atd atd...
Dobrou noc, děti!!


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře