Text komentáře:

Dle mého soukromého, nicméně za ty roky co se o tom mluví, naprosto neoblomného přesvědčení se pixy mýlíš v jedné věci:

Registrované partnerství by němělo být I pro typy soužití, které ve svém příspěvku zmiňuješ, ale naopak PRÁVĚ pro ně. Z důvodů čistě pragmatických (dětictví apod.) Pro homosexuální partnery by měl být prostě rozšířen institut manželství. Jako něco, čím si dva partneři navzájem řeknou, že jsou pro sebe něco víc než přechodná epizodka. Jiný, než symbolický význam manželství nemá (resp. nemělo by mít, právní závazky jdou řešit právě už na úrovni onoho registrovaného partnerství, které by ani nemuselo být jen dvoustranné). Manželství nemá nic společného s dětmi (alespoň ne přímo - dítě není žádná povinnost a dá se celkem snadno vyrobit i bez manželského glejtu). Možná kdysi, ale to potom můžeme stejně dobře uznat pseudoargumenty pseudostrany KDU-ČSL, že je to prostě proti bohu a basta.

Z opačného úhlu pohledu je také potřeba navrhované registrované partnerství rozšířit i o páry opačného pohlaví, protože ne každý chce dělat ten symbolický krok, o kterém jsem mluvil, nicméně chce mít "okoučované" právní problémy v případě úmrtí/rozchodu (dělba majetku apod).

Co se dětí týče, tak tady mě pixy tvůj názor opravdu překvapuje. To, že je braná homosexualita jako nenormální je prostě jen přežitek. Jedná se bezesporu o menšinu, ale v čem je problém. Z tohoto úhlu pohledu je nenormální i manželství (více než 50 procent z nich končí rozvodem, takže normání je být rozvedený) nebo plat nad 30 tisíc korun (většina lidí přece vydělává míň). Adopce by měla být založena jen a pouze na morálních předpokladech páru (ale proč ne i jednotlivce), být schopen po citové (i materiální) stránce zabezpečit zdravý vývoj dítěte. Mám několik známých, kteří jsou sice hetero, ale že by se jim měly svěřovat děti... no nevím, nevím a naopak (a v rámci objektivity musím samozřejmě dodat, že mám kamarády homo, kteří by asi pro dítě moc velkým požehnáním nebyli). Každopádně to nic společného se sexuální orientací nemá.

Ale bez ohledu na předchozí odstavec považuji fakt, že není možné legalizovat partnerství lidí stejného pohlaví (ať už jsou životními kamarády nebo partnery i v sexuálním slova smyslu) za jednu z největších ostud, kterou náš právní řád má a fakt, že v tom zdaleka na světě nejsme sami není žádnou omluvou.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře