Text komentáře:

Hele, klidně mě berte jako šovinistický prase, sexistu, nebo cokoli chcete. Já to ale beru ryze pragmaticky.

A z tohohle hlediska je homosexualita nenormální - pro životní cyklus a zachování druhu Homo Sapiens je potřeba páru jedinců opačného pohlaví. Páry stejného pohlaví jsou (sice neškodné, ale) odchylky, které můžeme nanejvýš tolerovat (dokud neohrožují normální populaci) - ale pro druh jako takový nemají žádný význam a jsou slepými odnožemi vývoje. Ale dokonce nutit stát (na nějž jsme část závazků týkajících se zachování druhu přesunuli), aby nejenže toleroval, ale dokonce podporoval, je už trochu moc. Ano, může to udělat, když ho to moc nebude "bolet" - prostě když už neví, co by roupama. Ale rozhodně to není jeho povinnost.

Naopak rodina je to, co se musí podporovat a o co stát stojí. To, že podporuje i bezdětné páry, je kvůli jejich potenciálu (ne každý má děti hned a ne každý pár je bezdětný natrvalo). Ale hlavním záměrem, pro které je "rodina základem státu" je JEN a JEN výchova dětí. Stát zvysoka prdí na nějakou lásku, osobní soužití a výhody života v páru. Zajímá jej jen jediné: dáte mi děti? Vychováte mi je a připravíte další občánky, ať nezmizíme z mapy světa / z genetické mapy? Ano, fajn, tak to vás budu podporovat. Ne? Ne?!! Tak co doprdele ode mě chcete?!

Abyste se nemýlili. Já jsem velmi tolerantní. Ale mezi tolerancí a souhlasem/podporou není rovnítko, je tam tááááákováhle mezera. Proč bych měl zastírat, že mi muckání dvou chlapů přijde odporné, že se mi zvedá žaludek z katolických rituálů a celé jejich ideologie, že se mi nelíbí černošky a levicové názory mi připadají zrůdné? Je to tak, takže nebudu pokrytecky říkat, že to tak není.

Jenže jsem současně tolerantní. Dokud mě homosexuálové neomezují na mých právech "normálního" občana a dokud se do mě nikdo nepere dva líbající se chlapy v reklamě uprostřed filmu v televizi, fajn. Znám pár homosexuálů, nikdy mi nevadili, nemám s nimi žádný problém a nedělám žádný rozdíl mezi svými známými takovými nebo makovými. Dokud není katechismus povinný, tak spánembohem, vyznávejte si třeba Višnu, jen když nebudete nutit mně, v co a jak mám věřiit. Dokud mě nikdo nenutí prohlížet si nahé černošky, nic se neděje. Dokud můžu chodit k volbám a volit pravici, je to OK, víc s tím nenadělám. Rozhodně nejsem ani homofob, ani militantní ateista, ani rasista. Toleruji cokoli - cokoli, co mi neubližuje a co mě nijak neomezuje.

Ale to proboha neznamená, že se mi to líbí, že s tím souhlasím. Za práva homosexuálů/černošek/levičáků/krišňáků se budu bít jen do té míry, odkud z omezení jejich práv můžu plynout nějaké (třeba budoucí) omezení práv mých.

Proto naprosto souhlasím, že registrované partnertsví je výborný nápad - společnosti jen prospěje, když bude mít víc spokojených občanů, kteří chtějí spolu žít a mají nějaké jistoty, které nikoho prakticky nic nebudou stát. A proto si taky myslím, že svěření dětí do výchovy homosexuálním párům je špatný nápad - pro společnost není přínosem, když bude dostávat jedince vychované bez osobní znalosti toho, co je pro stát nejdůležitější: rodiny. Já jako stát jsem přesvědčen, že lepší povědomí o rodině dá dítěti rozvedený/ovdovělý heterosexuál než pár homosexuálů.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře