Text komentáře:

Nechci se hádat na téma, na kterém se neshodneme, ale přesto mi to nedá, abych ještě jednou nezareagoval.

V čem by tě prosím Tě omezovalo, kdyby mohli být homosexuálové sezdaní? Koho by to co stálo? Argument, že ti přijdou líbající se 2 chlapi odporní a tudíž by se to nemělo podporovat, je trošku divný. Já sám také vyhledávám jiné estetické zážitky, nicméně musím sebekriticky poznamenat, že pohled na mě, jak se líbám, byť se svou krásnou (jak jinak, že ;) přítelkyní, také díky mé osobě nebude zrovna námět pro pero básníkovo. Nicméně pokud je na té analogii něco nenormálního, pak to, že to homosexuálové NEDĚLAJÍ, protože vědí, jaké by byly reakce okolí. Správné by naopak bylo, kdyby se tito partneři k sobě, řekněme na ulici, obchodě, ve filmu a jiných "běžných" místech chovali tak, jako partneři jakýkoliv jiní. Uráželo by-li to někoho, je to jeho komplex. Stejně tak, jako se dnes každý pousměje nad pohoršením babičky nad obscéností dneší mládeže, která si dovolí dát pusu na veřejnosti. A ještě jednou - to není nic, co by se mělo/muselo podporovat/utlumovat - prostě dva lidi, co se mají rádi a o nic jiného nejde. Prostě to existuje a basta.

A teď pragmaticky: co leze z děcáků za výkvět je všeobecně známo. Že rozpadlé rodiny (kterým by samozřejmě děti nikdo nebral) také nebudou úplně to košér pro výchovu dětí je snad také jasné. A že pár, který dokáže žít ve více či méně harmonickém vztahu, je pro výchovu dítěte lepší, než jedinec, který v této funkci (ať už zaviněně či nikoliv) selhal, mi také přijde očividné. Proč neumožnit dětem, které mají zprasený život tím, že je jejich heterosexuální (a tudíž normální) rodiče šoupli do děcáku, vyrůstat v rodině byť trošku nenormální, nicméně fungující. To opravdu nepochopím, ať se mi kdo bude snažit natlačit do hlavy cokoliv.

Na závěr shrnutí (terminologie ať se změní jak chce):
- registrované partnerství - de facto to čemu pixy říká manželství. Pro kohokoliv (a jak říkám, proč to omezovat na dvojice)
- manželství, nebo svatba - v podstatě jenom symbolický doplněk předchozího (pro XY, XX i YY)
- děti: nejsou podmínkou ani překážkou jednoho nebo druhého. V podstatě až "druhotný" problém - teda není-li nevěsta ve třetím měsíci ;)

P.S: Nicméně jakkoliv mám proti tomu, co je navrhováno výše uvedené námitky, jen ať už ten zákon konečně schválí, ať se trošku pohneme vstříc civilizaci bez předsudků.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře