Text komentáře:

ad [46] a [50] – Přesto, že jsem spíše na straně pixyho – teda až na to, že některé levicové myšlenky mi nejsou cizí a myslím, že černošky jsou „celkom fešné baby“, tak:

- bránit někomu s někým žít je špatně. I když osobně se mi idea dvou zarukusevedoucíchtatínků (z hlediska přírody slepé to vývojové větve) moc nelíbí, tak na to prostě mají právo. A rád je v tom podpořím, stejně jako podpořím práci žen v dole, i když je to pěkná blbost, :-).

- finančně je zvýhodňovat, to se mi nelíbí. Proč by to stát měl dělat? ad [24] – ano, podle mne bezdětná rodina na finanční úlevy nárok nemá (v současné době je má proto, že děti mít potenciálně může a stát „jaksi“ počítá s tím, že bude).

- výchova dětí, ta je prostě sporná. Myslím, že jednou to půjde, ale že současná společnost na to není připravena. Pokud to v zákoně je, je to dobře. Otázka je, jak se to v důsledku bude realizovat.

- [50] – proč se rovnou hádat? Osobně dávám přednost diskuzi, :-).

Na závěr shrnutí:
- registrované partnerství (pro kohokoliv) – stát a společnost tím uznávají, že kdokoliv může žít s kýmkoliv (nic více, nic méně),
- manželství, rodina – institut určený k výchově dětí a jako takový je státem podporován,
- děti – naopak problém primární, přeci jen, nějaké to zachování rodu...

P.S: Zákon jsem nečetl a ani nemám čas v nejbližší době číst, ale pokud někdo znáte link na nějaký dobrý výcuc, sem s ním (něco jako Zákon o registrovaném partnerství v kostce).


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře