Text komentáře:

Gratuluji pixymu za docela podnětný článeček - ale má recht, s tím co napsal, nemohu nesouhlasit. Takže jenom shrnutí mého skromného názoru do diskuse:

1. Institut MANŽELSTVÍ byl koncipován pro tzv.„normální” pár heterosexuálně založených osob, a k výchově dětí v takto sestavené komunitě. K tomu není co dodat.

2. Nemám nic proti lidem s odlišnou sexuální orientaci, pokud mě tím neobtěžujou. Sexuální chování je věc, dle mého názoru, výsostně soukromá. Tady bych ještě dodal, že (podle sexuologů) provozování jakýchkoli sexuálních praktik je věc absolutně normální věc, pokud s tím souhlasí všichni zainteresované osoby (ovšem, v případě nekrofilie je tato věc přinejmenším diskutabilní...) - s čímž suhlasím také.

3. Co se týče výchovy dětí, nepovažuji za správné jejich umístění do homosexuálních „jakože rodin”. Je známé, že dítě se velmi zásadním způsobem formuje na základě pozorování. Zatím sice nikto nepotvrdil, že homosexuální orientace se dá „naučit”, ale také nikto nedokázal opak tohoto tvrzení. Z čistě biologického hlediska je ale heterosexuální orientace prostě jediná možná (jinak by druh vyhynul). Také je ale známo, že děti z neúplných rodin (v důsledku vysoké rozvodovosti a pod.) se bortí podstatně častěji s problémy při navazování (a posléze taky v udržování) partnerských vztahů, než „normální” děti z rodin úplných.

4. Sloučením předchozích úvah je v mém případě názor, že registrované partnerství ANO (a nejen pro homosexuály, přesně tak, jak to napsal pixy!), ale MANŽELSTVÍ pro homosexuály (tedy jako svazek pro osoby stejného pohlaví) rozhodně NE.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře