Text komentáře:

tak zase po delší době já, hezky se to tu rozjíždí.
Pixy - ty tvrdíž, že stát podporuje páry protože vychovávají děti a tedy další plátce daně - to je bohužel jen plané přání. Podpora párů se dá rozdělit do dvou kategorií - zaprvé společné zdanění a za druhé přídavky (úlevy) na děti. Jen to druhé slouží k výchově dětí, to první bez toho druhého je jen podpora bytové politiky a zrušení platové diskriminace kdy dva co berou deset tisíc mají dohromady více peněz než ten kdo bere 20 tisíc a má nepracujícího partnera). Když k tomu ale připočítáte úlevy na dětí, pak to má samozřejmě i účinek "prodětský", neboť úleva se tak počítá z vyššího základu.
A teď zpátky k tématu - nevím, proč by neměli tyto úlevy na děti dostávat i homosexuální páry vychovávající dítě?! Jestliže ty peníze jsou pravidelné měsíční platby tak logicky musí jít o peníze na výchovu - za to, že někdo zplodí dítě je tu jiný příplatek a na ten by samozřejmě nárok neměli (pakliže by dítě adoptovali).
A ta daňová úleva na výchovu dítěte je vlastně náhradou nákladů, které by jinak stát musel dát za ústav (a reálně by musel dát ještě víc), navíc když použiji termín jedné poslankyně - věřím že v homosexuálních rodinách vyrostou "kvalitnější" jedinci než v ústavech a i než v průměrných rodinách (ne to neberte jako preferenci homosexuálních páru ale jev daný tím, že páry které adoptují děti jsou pečlivě zkoumány a vybírány a následně kontrolováni, takže jevy typu otec alkoholik nehrozí a kdyby se tak stalo, tak jim může být dítě snadněji odebráno).
Kdyby byla homosexualita nemoc nebo něco, co se dá naučit od rodičů, tak bych byl proti, ale protože je to vlastnost asi tak jako "hnědovlasost" tak nevím proč to zakazovat.
To že by se děti těmto dětem smáli a vůbec by to byla nevýhoda je smutný fakt, stejně jako se za Hitlera smáli a ubližovali dětem co mají židovského rodiče, ale neznamená to, že by tito rodiče mít děti neměli.
Krom toho je 4% homosexuálních lidí (a tuším 30% žen co to zkusilo s jinou ženou a asi 10% mužů co s jinými muži), prostou matematikou se dá říct, že v každé průměrné třídě je v průměru jeden homosexuál (jen to v první třídě ještě neví). Určitě je jen otázkou času, kdy to přestane být takovým problémem a u těch dětí zvlášť. Navíc paradoxně tyto děti patří pak mezi ty schopnější a úspěšnější - umí se poprat se životem a nepřáteli, chtějí svoji nevýhodu přebít větší aktivitou atd. Stejně tak rodiče se budou určitě více snažit (než průměr) aby dokázali že jsou dobří.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře