Text komentáře:

Rád bych učinil poznámku k výchově dětí (když se tu na to téma tak diskutuje). Mám o 17 let mladšího bratra, který se stal v 11 letech sirotkem. V té době jsem byl ženat a měl jsem roční dceru. Žili jsme společně, s mojí matkou a bratrem v rodinném domě. Po matčiné smrti jsem ihned požádal o převzetí bratra do pěstounské péče. Soud vydal velmi rychle jakési předběžné opatření, že bratr mohl zůstat doma do doby, než zpracuje fakta a vydá rozsudek. A tady přijde jeden moment, který mě silně zaráží.
V rámci "pěstounského řízení" jsem musel podstoupit psychotesty, zda jsem schopen vychovávat dítě!!?? Test dopadl naštestí dobře a bratra mi nevzali, ale možná by to to mohl být krok k tomu, aby homosexuálové mohli vychovávat děti. Určitě se před osvojením psychotesty dělají, tak proč by je nemohli dělat i homosexuálové? Pokud by se v těch testech ukázalo, že dobrými rodiči být mohou, tak proč ne?
Jak tu bylo zmíněno, rozdíly mezi rolí otce a matky se dnes smývají i v "normálních rodinách" (sám jsem byl na mateřské :), tak co?

A co se týče dětské krutosti, to tu myslím nezaznělo, je potřeba vzít v úvahu hlavně osobnost dotčeného dítěte. Pokud je dítě nějaké psychicky trochu odlišné od ostatních, je častěji terčem útoků, než dítě, které má stejný problém, ale je na tom psychicky "lépe". Argument, že jsou děti kruté mi v této diskusi tudíž přijde nerelevantní.
Myslíte, že "normální" děti v integrovaných třídách vyfukují invalidnímu spolužákovi pneumatiky u vozíku, jen proto, že je "jinej"? ;)


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře