Text komentáře:

Dámy a pánové, zúčastnění diskutující: zaráží mne, jak amatérsky se vede diskuze okolo výchovy dětí homosexuálními páry - nejen zde, ale i ve společnosti obecně. (A aby bylo hned ze začátku jasno -- diskuzi předem rozšiřuji i matky-lesbičky, které mají tu troufalost a aroganci vychovávat svoje děti v lesbickém páru).
Díky Baldrickovi [83], že alespoň trochu rozšířil diskuzi o psychologii jedince.

Ad. úplná rodina:
"Na světě existují dvě lidská pohlaví. Pro pochopení svého druhu jako takového dítě kriticky potřebuje úzký vztah k matce i úzký vztah k otci. Většina psychických problémů civilizace pravděpodobně ve své příčině pramení z narušeného vztahu k jednomu z rodičů.

Pokud jeden z těchto pilířů dokonce chybí úplně, jedná se pro dítě o katastrofu. Jak vyrůstá, potřebuje se identifikovat jak se svým vlastním pohlavím, tak zkoumat rozdíly k pohlaví druhému -fyzické i psychické. Pokud se chcete podívat, kam vede výchova v ne-heterosexuálním prostředí, stačí si vzít libovolnou z tisíců studií rodin, kde při výchově dítěte jeden z rodičů chyběl (např. protože byl pracovně zaneprázdněn, rozvedl se, zemřel apod.). S psychickými následky se mnoho lidí z takových rodin vyrovnává celý život. Brání jim uzavírat v životě kvalitní svazky a žít subjektivně šťastný život.

Ad. "lepší homosexuálové než ústav":
Již zde bylo řečeno, že poptávka po adopci výrazně převyšuje nabídku a stále roste. A nejspíše v dohledné době dále poroste. To, že vůbec nějaké děti v domovech jsou, je způsobeno pomalým složitým procesem adopce a kontroly adeptů - a nepružností úředníků.

Je jedno, jak způsobilí homosexuální partneři k výchově dětí jsou. Jak jsou lidsky kvalitní. Na světě existují dvě pohlaví a dítě potřebuje kontakt s oběma! Následky opačného JSOU v psychologii dobře známé.

Jak vysvětlíte již dospělému jedinci, prožívajícímu jeden z mnoha popsaných následků nepřítomnosti druhého pohlaví v rodině, že bylo nějakým úředníkem přiděleno zrovna homosexuálům? Kdo mu vysvětlí, že o měsíc později by se adopčním procesem neprošel nějaký vhodný heterosexuální pár? Kdo si dovolí rozhodovat o jeho osudu a vědomě ho přitom zmrzačit na duchu?


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře