Text komentáře:

ad [107] > Na začátku jste napsal, že chcete něco říct čistě pragmaticky - proč jste to tedy neudělal místo osobního, iracionálního výpadu?

Nezlobte se na mě, ale ryze pragmaticky homosexualita JE porucha. Možná nemoc není vhodné slovo, ale řekněme "vrozená neléčitelná vada". V přírodě nemůže fungovat jakákoli komunita homosexuálních jedinců bez podpory heterosexuální majority (především proto, že by během jediné generace vymřela). Hlavní vývojovou větví každého živočišného druhu jsou jedinci schopní plodit potomky a tak svůj druh zachovávat - tedy obvykle heterosexuální páry, sameček+samička. Pokud se urodí jedinec, který nemá potřebu se pářit a plodit potomky, jeho vývojováá větev jednoduše zanikne. Proto je homosexualita "ne-normální", proto je to odchylka, proto je to porucha v přírodním řádu. Mohli bychom tomu říkat nemoc (protože průvodní znaky jsou stejné), ale nemůžeme, protože vztahovační, nechápaví a netolerantní jedinci jako vy si to okamžitě vyloží jako "fuj, malomocní, nakažliví, zastřelit".

Jestli něco považuji za vadu, poruchu, nenormálnost, ještě to přece vůbec nic nevypovídá o mém vztahu k němu. O ochrnutém člověku na vozíku může kdokoli říkat, že je úplně normální, a za rohem "tomu chromajzlovi kopnout do galusky" - stejně tak ho můžu na plnou hubu a po pravdě označit za postiženého, nemohoucího a ne-normálního jedince a přitom mu poskytnout práci, pomoci mu do schodů nebo s ním být životní kamarád. Označit něco popravdě přece není nic špatného - naopak eufemismy jsou často jádrem čirého pokrytectví a skryté nenávisti (potažmo celý "politicky korektní jazyk").

MarBen to řekl správně a jestli tu někdo přednesl čistě pragmatické argumenty, byl to on - vaše reakce má k pragmatickému přístupu daleko asi jako já k reverendu Moonovi.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře