Text komentáře:

[27] Bohužel, Vrchlabská porodnice (skutečně jedna z nejlepších v téhle republice) se bude z ekonomických důvodů rušit. Je to děs, protože takhle porodnice byla opravdu špičková. Nejenže bylo na úrovni chování doktorů, sester i technického personálu, ale vlastně všechno se řídilo potřebami nastávající matky. Takže sestra třeba přišla a řekla "ve vašem stavu by bylo vhodné kontrolovat vás každé dvě hodiny, ale jestli chcete mít klid, tak přijdu až za 6 hodin. Kdyby něco, zazvoňte na tlačítko."
Pokoje tam byly krásně zařízené, pohodlné, ničím to nepřipomínalo nemocnici. V případě nekomplikovaných porodů bylo možno na přání rodit přímo na pokoji nebo ve vaně u toho pokoje, nemuselo se jezdit na sál. Narozené dítě se ihned po porodu položilo na matku, žádný rituál vážení a měření nebyl, na to bylo dost času potom. Hned jak to šlo, dostala matka dítě k sobě. Po porodu pak spolu byly prakticky stále, nebylo tam žádné odvážení dětí na vozících a přivážení jen na kojení. Všechno bylo tak, jak si matka poručila.

Celé to tam bylo o absolutní pohodě pro maminky, o psychické podpoře... O něčem svědčí i to, že většina matek odcházela z porodnice druhý či třetí den, a naprosto v pohodě. Co si tak pamatuju na státní porodnici, kde jsem dělal na brigádě, tak tam se po chodbách ploužily zelené mátohy, které se z otřesného porodního zážitku pak vzpamatovávaly týden. Ve Vrchlabí nic takového neexistovalo. Nevím, jestli je ještě na porodnice v provozu, ale jestli zanikla nebo zanikne, tak to bude jedna z největších tragédií českého zdravotnictví. 8^(


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře