Text komentáře:

mimochodem - doktoři za stav nemocnice nemůžou a sestry jsou takové jaké jsou. Doktor není nikdo pro peníze, moje přítelkyně - doktorka - se sedmiletou praxí a atestací má v Motole dvanáct hrubého (prostě klasika tabulkový plat), těch třicet tisíc které se někdy objeví ve statistikách o doktorech je naprostý nesmysl, tabulky jsou shodné pro všechny, mohou si to vydělat akorát na službách (které ale u ambulantních doktorů nejsou) a to měla rekord asi dvacet pět hrubého, když byla v práci dvouapůlnásobek pracovních hodin (a pak blbci ze staťáku srovnávají nesrovnatelné - plat uklízečky se základkou makající 40 hodin týdně s doktorem po šesti letech vysoké a šesti letech praxe se 100 hodinama týdně a s klidem napíšou že má doktor dvojnásobný plat).
U sester je to horší - ty mají lehkou střední školu, plat mají asi o 10% nižší než doktoři a protože oni na rozdíl od doktorů nemusí dělat v nemocnicích aby měli atestace (doktor bez dvou atestací nemůže mít vlastní ordinaci), tak jim je jedno jestli jdou dělat sekretářky a většina sester v ČR tak jsou slovenky, ukrajinky atd. a ty nejhorší které existují a které by jinde ani nepřijmuly (čest výjimkám, v motole jich je asi 10%).
K tomu připočtěte to že v cizině (ani EU) se zatím stále neuznávají doktorské tituly a praxe z ČR (tedy mohla by tam nastoupit do nemocnice, ovšem i se dvěma atestacema by tam byla jako učeň, leda by měla vyrovnávací zkoušky v lokálním jazyce, přitom tady v klidu operují doktoři z ciziny bez zkoušek).
Tím nechci obhajovat doktory na Kladně, v takové hnusné nemocnici by asi každý dobrý doktor buď zakrněl, zbláznil se či utekl.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře