Text komentáře:

Já jsem dost ovlivněný tím, že jsem kdysi dělal výzkum veřejného mínění a volby a tak jsem hodně poznal jaký je vlastně volební systém atd. Co se stane s vaším hlasem když budete volit stranu, která nejde dál (v parlamentích volbách má méně než 5%)? Záleží na tom, jestli překročí 3% hranici či nikoliv. Jestli ano, pak tato strana dostane za vás nějaké peníze, ale váš hlas pak bude rozpočítán mezi hlasy zvolených stran, jako byste nehlasoval. Když by měla méně než 3%, tak nedostane strana z vašeho hlasu ani korunu a její účast byla jen mrháním jejich prostředků a prostředků daňových poplatníků.
Protože se mi silně hnusí představa, že by jedna čtvrtina mého hlasu byla odevzdána komunistům a čtvrtina mého hlasu sociálům, ačkoliv jsou mi velmi proti srsti, tak raději volím menší zlo - strany, které mají šanci se dostat do parlamentu a nebo alespoň získají peníze na další rozjezd (i když pak je přesto můj hlas dán nenáviděným stranám, ale ta podpora strany to vynahradí).
Kdybych volil jinak, pak bych k těm volbám vůbec nemusel. Samozřejmě můžete říkat, že pak se strany těžko prosazují a nebo že nevolím toho koho bych volil nejraději protože je mi názorově nejblíž, ale politika je prostě o kompromisu a často o menším zlu.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře