Text komentáře:

volební průkazy - ty prostě musí být, kdyby měl člověk volit jen s občankou, tk si nedokážu představit tu evidenci, aby se člověku znemožnilo volit dvakrát. Nebo byste propojil všechny místnosti onlajn s centrální evidencí obyvatel? Jinak to prostě v našich podmínkách nejde. Samozřejmě by šla optimalizovat procedura vydávání průkazu, ale to je jiná věc.

Snížení kvóty na nižší procenta je sice dobré pro rozbití hegemonie stávajících stran, ale je to velmi nebezpečné pro efektivitu fungování parlamentu jako takového, z historie je mnoho příkladů, kdy parlament s desítkami pidistran není schopen jasně plnit svou zákonodárnou fuknci a vede zemi do krize.

Tíma ale nechci říct, že je současný systém ideální a že si dokážu ze současných parlamentních stran vybrat, jen poukazuju na nevýhody některých návrhů.

Povinou polební účast mají třeba v Belgii a taky to není ideální - posiluje to totiž extrémistické strany s jednoduchými a populistickými programy, které volí nerozhodnutí "donucení." Kdesi dneska psali, že cca 7 procent lidí v Belgii odevzdává neplatné lístky na protest proti tomu, že si nemůžou vybrat.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře