Text komentáře:

no já si myslím, že by se takové "on-line" volby se sledováním udělat daly, stačí vám telefonní linka (která je všude, je to povinnost pro volební místnost, protože z ní pak volají výsledky a i kdyby - máme gprs), počítač vám na dva dny půjčí. Ale je to přeci jen nějaký vícenáklad a lidí kteří potřebují volební průkaz je relativně málo, aby se to vyplatilo (<1%), většina která nešla volit nešla z jiných důvodů než že by nebyla schopna si vyřídit volební průkaz. Stejně tak se volí (mimo EU volby) i na všech ambasádách.
Stejně tak by šly potom udělat i přímo on-line volby s elektronickými klíči (protože už byste měli okamžitou informaci, že člověk nevolil na místě a že tak jeho volba je unikátní a tedy platná). Věřím, že to tu někdy bude, dávám tomu tak 5-10 let.
povinné volby - proč nechceš? Jak ti nevyhovují dny? Jseš někde v zahraničí? Můžeš volit na ambasádě. Jseš někde na vesnici? Můžeš volit tam (s průkazem). A nebo odkudkoliv (když bude internetová volba). Funguje to v mnoha (demokratických) státech tak nevím proč ne u nás.
Co se týče mnoho stran - já si myslím, že je horší domluva 4 stran z nichž libovolné dvě mají 51%, než domluva 20 stran, z nichž největší plus libovolné dvě tři mají >50%. Buď musí být dvoustrannost (amerika) nebo mnohostranost. Málostranost nahrává právě blokacím viz nyní. Problém totiž je, že naše opozice si myslí, že být "opozice" znamená hlasovat PROTI jakémukoliv názoru/zákonu druhé strany, i když je třeba lepší než současný zákon i z jejich volebního pohledu. A některé strany (komančové) hlasují přímo tak, že se snaží rozvrátit / rozhádat zbytek stran naprosto bez ohledu na jejich program. To při mnohostrannosti není tak jednoduché, protože ke koncenzu se dá získat více partnerů. Ovšem chce to i aby se strany naučili dojednávat zákony před hlasováním a nikoliv ve sněmovně. Aby sháněli pro každý zákon partnera (jako u každé jiné menšinové vlády), to zatím naše strany neumí.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře