Text komentáře:

Dobrá, ukecali jste mě. Zcenzurovat některé příspěvky (třeba [12] až [16], [18], [19] atd.) by ode mě bylo sprosté, nečestné, nesportovní a jinak hnusné - i když to jsou příspěvky, které jsou na mém webu a porušují mnou stanovená pravidla, na která jsem opakovaně upozornil. Ale budiž.

Jen po mě nechtějte, abych se do téhle diskuse zapojoval. Věřte mi absolvoval jsem ji snad stokrát a po stoprvé už nechci. Jakékoli dohadování o tom jestli "Mac nebo PC" je flame z principu, ať si pojem flame omezujete jak chcete. Zúčastnil jsem se jen jediné opravdu rozumné diskuse (byla moderovaná) a jediným jejím smysluplným závěrem bylo, že technologie, architektura i filozofie obou platforem je natolik odlišná, že jakékoli přímé srovnání je scestné. Totéž platí o typických komunitách a potřebách uživatelů obou platforem - zatímco typickým uživatelem domácího PC je geek, kterého nezaskočí varování na obrazovce "Missing gxrpc32.dll, reinstall gdlib_312" a nejzákladnějším doplňkem počítače je pro něj šroubovák, tak typickým uživatelem Maca je kreativec (grafik, spisovatel/novinář, muzikant), který se nanejvýš dokáže pochopit princip obrázek -> klikni na něj, funkci počítače nejenže nerozumí, ale ani nechce rozumět, a základním doplňkem počítače je pro něj sklenice vína. (Abych byl úplný, je zde ještě třetí skupina, asi největší, která na počítači jen pracuje a v zásadě je jim jedno, co to je za značku. O tom rozhodují jiní. V tomto segmentu je typickým produktem vyladěný a zapečetěný Dell nebo Compaq - i když Apple zde má taky jistý podíl, u nás pravda zcela zanedbatelný).

Navíc je zde u nás ještě ve hře to ostudné embargo na Apply do roku 1990, kkvůli kterému (na rozdíl třeba od Francie) u nás byl Apple zcela převálcován Wintely a odstaven ne na druhou kolej, ale rovnou do vozovny. Troufám si přitom tvrdit, že - vzhledem k naší tak Francouzům podobné mentalitě - by v opačném případě byl trh s Apply jeden z největších v Evropě ne ve Francii, ale u nás... Jistě, Wintel by (stejně jako VHS proti stokrát lepší Betě) stejně vyhrál, ale Apple by zde měl ne 0,5% ale třeba 5% zastoupení. Ale sorry, to zase flamuju já.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře