Text komentáře:

Docelá hezká diskuze ;-) Pokusím se objasnit několik nepřesných interpretací. Každá platforma má své pro i proti, ale jsou určité zásady, kterými bych se držel při výběru.

1. Pokud bych si měl pořidit počítač striktně na účetnictví nebo do kanceláře firmy v nekreativním sektoru, kupuji PC s Windows (výhodou je relativně nízká cena a kompatibilita).

2. Pokud se pohybuji v prostředí heterogenních sítí nebo sítí obecně a prioritou je bezpečnost a cena, zvolil bych PC s Linuxem (nízká cena, extrémně stabilní a bezpečné).

3. Pokud se jakkoliv pohybuji v kreativním sektoru (film, foto, audio, video, atd.) volím Macintosh (v ceně jsou programy takže nízká cena, díky UNIX jádru extrémně stabilní).

Existují také varianty dva počítače nebo dva operační systémy najednou.

Osobně jsem zvolil Macintosh s operačním systémem Mac OS X (nechápu, že jsem se tomu UNIXu tak dlouho vyhýbal ;-))). Na účetnictví a Direct Connect++ mám Virtual PC s Windows 98 (Best Of Windows). Microsoft Office 2004 pro Mac je úplně to samé jako PC varianta a od jisté doby nepřicházím o soboury díky zaseknutému počítači, viry jsou pro mě velká neznámá. Navíc je každá další verze operačního systému rychlejší. Z hlediska finančních investic tedy předpokládám životnost dalších sedm či osm let (počítač je 1 rok starý a STÁLE nemám pocit, že bych potřeboval cokoliv zlepšovat ;-)).

Mám tři naprosto odlišné profily a na vše mi počítač stačí jeden přenosný počítač - kancelář, developer, hudební studio. Jedinou věc, kterou ještě používám, je mobilní telefon Sony Ericsson T610. Po mi stačí k tomu, abych víceméně byl všude online. Nějaký ten hotspot má už i restaurace naproti.

Ano jistě, rád vzpomínám na doby, kdy jsem se ve svém posledním PC šťoural téměř každý měsíc, protože jsem výhodně prodal starou grafiku a koupil novou, tu a tam měnil HDD, apod. ;-) Ano, i tohle byla pozitivní stránka. Připadal jsem si jako konstruktér vlastního virtuálního světa ;-) Držel jsem se zásady "Jak dobře si to odladíš, takové to máš"... Ale nerad vzpomínám na doby, kdy jsem dva dny před termínem odevzdání své práce dospěl k názoru, že modrá obrazovka není úplně "košer".

Obdivuji počítačové nadšence, kteří nastavují Windows do režimu Automatic Windows Update, stahují kdejaké záplaty a kontrolují aktualizace AVG a tráví spoustu času u obrazovky, aby tu a tam něco vylepšili.

Stejně tak obdivuji ty, kteří nedali za zkušenosti druhých a teď vlastní počítač s nějakou distribucí UNIXu. Mám pro Vás dobrou zprávu: nejlepší hrací platforma je PlayStation. Podívejte se do Annonce, za kolik se dá sehnat jednička ;-)

A nakonec, za vše mluví moje zkušenost s Windows XP Professional pod Virtual PC - ignoroval jsem stahování Service Packů a jiných aktualizací, nainstaloval jsem účetnictví a za tři dny AVG. Cvičně jsem jej spustil a ejhle, cvičně zde bylo 82 zavirovaných souborů. Takže jsem nainstaloval Windows 98 (připadají mi mnohem rychlejší, co Vám?) a vše je vpořádku.

Rád bych slyšel také Vaše multiplatformní PC zkušenosti, takže citujíce Cimrmana: "Srabe, braň se!" si rád přečtu i opačný názor a dojdu k osvícení, že jsem přece někde zapomněl zaškrtnout bambilion nastavení ;-)

P.S.: Nevlastníte někdo Halo na Playstation? Že bych si ho přesmahnul... Ale ne, už nebudu rýpat. Přeji Vám, ať Vám okna pevně...


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře