Text komentáře:

[52] Pokud dobře čtu, tak nikdo frekvenci CRT a LCD neporovnává. Jde o to, že eMac bohužel nabízí pro delší práci u počítače poměrně nezajímavé a oči mučící frekvence. eMac má CRT, eMac nabízí v maximálním rozlišení 1280x960 frekvenci pouze 72 Hz. Jiště - vím, že si přeci můžu nastavit nižší rozlišení. Pro mě je ale 1280x960 minimum, při kterém vůbec pracovat dokážu. Když něco dělám, potřebuji vidět CO dělám a ne stále nškde něco posouvat, abych se podíval, co je "za rohem" okna. Potřebuji 2 dokumentz vedle sebe, nebo velké okno, kde vidím přehledně velký kus zdrojového kódu, o práci ve Photoshopu nebo Illustratoru ani nemluvě. V rozlišení 1280x960 se to už dá celkem vydržet, ale tam je právě VELMI nepříjemných těch 72 Hz.

Toto prosím nění flame typu "pro PC si můžu koupit velký monitor, který umí všechno a lépe". Oceňuju počítače typu eMac práve pro jejich blackboxovitost :) Pro někoho je výhoda, že si může svůj počítač sám postavit, sám upravit, sám vyměnit komponenty. Pro někoho je výhodou pravý opak - chce domů dostat balíček, ze kterého vybalí jednu krabičku, kterou zapojí do zásuvky a jede. Osobně sice pracuji na PC, ale postupem času i já tíhnu k tomu, že si chci pořídit počítač jako celek (ať už to bude Mac nebo PC) a o nic se nestarat. Dovedu si svůj počítač spravit, když se pokazí, umím si ho přestavět, něco v něm vyměnit, přeinstalovat, apod. Ale už mě to dlouhou dobu nebaví - vadí mi to, ruší mě to, zdržuje mě to od práce. To není nařážka na PC s Windows - Macy trochu znám a i oni mají své problémy, svá krkolomná řešení a svoje chvilky, kdy má člověk chuť vyhodit ten krám z okna a dívat se, jak se pěkně rozprskává po chodníku.

"Akční cenu" nemá význam porovnávat s cenou PC. Macy jsou prostě obecně dražší a to je fakt. Jde o to, že "na Maca" je tahle nabídka vážně dobrá. Moc mě mrzí, že momentálně si ho nemůžu dovolit - hodně rád bych si ho koupil, i když PC bych si určitě nechal. Já nepotřebuji volit mezi platformou Mac/PC - nejradši bych měl a používal oboje na to, na co se každá platforma hodí nejvíc.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře