Text komentáře:

Ano, díky - marc [29] (narozdíl od většiny ostatních) přesně pochopil, o co mi jde. O to pokrytectví, o zvyk, kdy se ze setrvačnosti schvaluje užívání tvrdé drogy ethanolu až do té míry, že její výrobci jsou sponzory sportovních klání a dokonce (kdysi) tak ušlechtilých podniků, jako je olympiáda. Tedy akcí s cíli, které jsou pravým opakem účinků drog, huntujících a rozkládajících a ne zušlechťujících tělo i ducha.

A ano, ethanol JE TVRDÁ droga, je podstatně tvrdší, návykovější a škodlivější než třeba THC nebo některá psychotropika. Je to jen *otázka míry a dávkování*. Nikdo nepopírá, že jedno dvě pivka týdně, nebo sklenička vína denně jsou přespříliš škodlivé (ale jistě každý viděl trosky zruinované chlastem, i jen pivem, na následky ethanolové závislosti umírá ročně víc lidí než na následky všech ostatních drog dohromady atd.).

Jenže proč v tom případě, himlheršvecmalina, se totéž neříká třeba o THC? Proč jeden joint je u těch pokrytců smrtonosné svinstvo, zatímco chlastat se může úplně bez omezení? Já jsem opravdu liberál - ať si olympiádu sponzoruje třeba Česká Zbrojovka nebo První Heroinová, a. s., když by to sportovcům samotným nedělalo nějaký morální problém, je to jejich věc. Ale vadí mi, že je vybrána jedna konkrétní droga (zdaleka ne nejlehčí) a ta je nejenže tolerována, ale i podporována a oficiálně oslavována. Na cigaretách musí být obrovské cedule o jejich škodlivosti, ale na flaškách s chlastem ne. Reklamy na alkohol nemusí být až po 22. hodině, propagaci chlastu můžete zhlédnout dokonce hned po Večerníčku.

Ne, nejsem abstinent, nevadí mi pivo a reklamy na něj jako takové. Vadí mi ta nerovnost a pokrytectví. To, že člověk, který nechce společně s národem chlastat a raději by si v klidu užíval jiné, dokonce prokázaně o řád méně škodlivé drogy, je automaticky za vyvrhela (že, Jiří X.). Kdežto kdejaký notor, závislák a povadlé individuum permanentně pod vlivem svého chlastíku může být bez problému poslancem či premiérem - a nanejvýš je to předmětem přitroublých vtipů.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře