Text komentáře:

ad [41] > Viktore, a co asi dělám? Ja myslel, že je z toho patrné, že nemoralizuju proti nějaké reklamě na alkohol... ale co bych se opakoval - viz [31].

ad [38] > A to je ten skoro největší průser (s odpuštěním). Pivko je v pohodě, to je měkká droga, že... Kde jste vzal to tvrzení řadit alkohol mezi měkké drogy po bok THC?

Když byste si vzal jako krajní meze to THC a na druhé straně pervitin, tak alkohol je svou tvrdostí (tj. návykovostí, účinky na oragnismus) tak někde mezi nimi, možná blíž k tomu pervitinu - u něj je přitěžující okolností, že se bere intravenózně; kdoví, jak byste dopadl, kdybyste si bouchal čistý ethanol... :/

A nikotin třeba má zase strašně vysokou míru návykovosti (a extrémně rychlý nástup závislosti), srovnatelný s nejtvrdšími drogami. Ale sám o sobě zas tolik škodlivý není (v uvozovkách, pochopitelně) - ale u cigaret škodí ty ostatní složky, hlavně dehet a tisíce dalších karcinogenů, které jsou vlastně jen pouhým "nosičem" toho méně škodlivého nikotinu.

Prostě tvrdost a měkkost drog jsou velmi otevřené pojmy, několikarozměrné, se širokým prostorem souvislostí. Je obtížné posoudit, která droga je tvrdší a která měkčí, když mají málo společných charakteristik nebo když jsou celkem "blízko" u sebe. Ale u extrémů to samozřejmě jde. A THC je třeba svou extrémně nízkou mírou návykovosti (na trávě prostě jen tak závislí nebudete) i škodlivostí na organismu (nepočítaje v to případné vedlejší následky šlukování) na okraji a opravdu měkkou drogou. Alkohol je vedle toho neskutečný dryák.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře