Text komentáře:

Pánové já nevím co tu řešíte. Marihuana je de-jure droga. Tečka. Pivo de-jure droga není. Tečka. Ano, pivo v sobě obsahuje návykovou látku, stejně jako kokakola, kafe, čaj, kakao, čokoláda nebo třeba nějaké léky.
Přítomnost návykové látky z nich ale nedělá drogy, maximálně jsou některé z nich zakázané či nedoporučované v nějaké míře některým skupinám obyvatel (děti, těhotné, atd.). Takže podle zákonů této země a většiny světa nemáš Pixy pravdu, žádný výrobce drog olympiádu nesponzoruje. Možná podle nějakých tvých niterných pocitů dáváš rovnítko mezi návykové látky a drogy, potom ovšem nezapomeň křičet na sponzoring od Nestlé, Lipton, atd. A vzato ad absurdum samozřejmě Sazka a jiné firmy, které také vydělávají na nějakém návyku. A protože znám i mnoho žen, které mají doslova návyk či mánii na koupi bot či oblečení, pak i tyto firmy by neměly nic sponzorovat. A co takhle můj otec, který kdyby nesnědl denně půl kila nějakého masa, tak má silné abstinenční příznaky?! Jasně, masokombináty pod zámek, Hamé nemá nárok.
Jak z toho tedy vyplývá, návykové je v podstatě cokoliv, když se to užívá v míře větší než je zdrávo (co třeba sex). Ovšem droga dle zákona je jen něco z toho. A pivo to není.
P.S.: mimochodem ohánět se studiemi od lidí ala JXD na bezpečnost THC je jako mávat před nosem studiemi o (ne)bezpečnosti Temelína od rakouského zemědělce.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře