Text komentáře:

1) samozřejmě, že de jure je vše v pořádku, alkohol je jure droga není. Jenomže o tom přesně Pixy mluví -- pohled de jure je nelogický.

2) nevadí mi, když se někdo zhulí nebo opije nebo do sebe cpe cigarety. Vadí mi, že musím platit zdravotní pojištění těm, kdo si nechávají ztvrdnout játra a musím platit daně na policii, která má spoustu problémů s opilci. Vadí mi, že ročně na následky jízdy pod vlivem alkoholu stovky nevinných lidí umírají nebo jsou trvale mrzačeni. Vadí mi, že se v létě nedá spát pod stanem v českých a slovenských kempech, protože tam hulákají opilci. Vadí mi, že si kuřáci léčí svoje prohulené plíce z mých peněz za zdravotní pojištění a nutí mě dýchat kouř téměř ve všech restauracích. Vadí mi, že kuřáci zahazují nedopalky všude, kam je napadne (a ani jim to evidentně není trapné).

3) Navrhuju zasadit se, aby 20% plochy z každé reklamy na alkohol pokrývalo sdělení "alkohol může vážně poškozovat zdraví" nebo podobná formulace. Doporučil bych ještě více zvýšit spotřební daň na alkohol a cigarety, aby se alespoň částečně hradily negativní vlivy a omezila jejich spotřeba. Že tím stoupne vliv černého trhu, je věc jiná.

4) Legalizace marihuany je dobrý nápad. Vážným problémem marihuany, pokud vím, je pouze flashback efekt. Je spíše otázka pro lékaře, jak konkrétně flashback řešit a spotřebu regulovat (pokud vůbec). Že bude z kulturních důvodů obtížné dostat legalizaci do zákonů, je věc jiná.

5) Vrcholový sport dle mého mínění s problematikou drog vůbec nesouvisí, pouze k našemu smutnému stavu dodává kontrastní emoci.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře