Text komentáře:

[41] - jenže tady je problém, že televize musí plánovat měsíce dopředu, ale to jestli bude nějaké sportovní utkání, které bude někoho zajímat se dozvíš tak maximálně týden dopředu, a že to bude utkání, které by mohlo zajímat i reprízované, se dozvíš až po utkání, tedy pár hodin dopředu.
A hudba je krásná i když ji posloucháš s několika denním zpožděním - u fotbalu to má smysl jen když je přímý přenos a nebo den poté ráno, když ti co nemohli vidět přímý přenos, protože třeba makali se na to mohou kouknout ze záznamu, aby pak večer až půjdou zase do šichty o tom mohli debatovat.
Já myslím, že tohle je prostě pochopitelné. Když bychom teď náhodou postoupili do finále evropy třeba ve florbale, tak by tím možná také přerušili nějaký program (a možná i nějaký zápas divize ve fotbale, i když jinak florbal zajímá méně lidí). Dokonce si nějak vzpomínám, že zde neočekávaně přijela nějaká hvězda (či se zdržela o den dýl, či se rozhodla, že když už je tady, že vystoupí, už si to nepamatuji) a zařadili přenos z jejího koncertu místo něčeho jiného.
Právě to, že mohou reagovat na aktuální děje je to co dělá veřejnou televizi službou pro veřejnost. Nova by kvůli tomu určitě Dallas neodložila (viz jejich povodňové zpravodajství).
A k čemu je to, že více lidí sleduje sport? To je stejně blbá otázka jako k čemu je sledování klasické hudby. Obé je to kultura (ve většině států je sport daněn stejně jako kulturní představení, jen u nás teď sport dali do 22%), obé slouží k povznesení ducha. Že zrovna vy fotbal nemusíte (a někdo zas nemusí klasickou hudbu) na tom nic nemění.


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře