Text komentáře:

Ahoj,
mám jen malé zamyšlení a asi trochu mimo. Omlouvám se, že přispěju něčím, co nepatří mezi nadšené komentáře obdivující skvělé funkce toho či onoho prohlížeče, skvělé featury CSS nebo plesající nad čistým HTML plně "přenositelným" mezi všemi exotickými prohlížeči, které používá již jen pár počítačových fanatiků.

Již nějakou dobu navštěvuji Tvůj Web (omlouvám se za tykání, ale snad jsme si na Webu všichni rovni) a docela se bavím. Díky moc za tvé otevřené názory, podněty a tipy, je to vždy osvěžení na duši a hlavně mám dobrý pocit, že existuje spousta správných a rozumných lidí, kteří vidí fotbal, či politiku podobně :-)

Z čeho jsem ale docela perplex a moc mi to nesedí k Tvým jinak rozumným názorům je tvé zabředávání do takových s prominutím hovadin, jako je "Explorerové síto". Chápu, že je zde spousta nadšenců, kteří potřebují znát do podrobna každou skrytou funkci, ovládat každý bit, či byte v paměti nebo na disku a libují si v tom nádherném světě počítačovém. Já se ale musím stále ptát: Proboha, proč???

Na co to je? V čem bude daný Web lepší, když použiji to nebo ono? Zvětší to návštěvnost? Řekne to návštěvníkům něco více? Ocení to zákazníci? Nebo je to jen takovéto samoúčelné hnípání se v technologii, o které ani sami autoři nevědí, k čemu ji vynalezli?

Není lepší se soustředit na obsah Webu a hlavně používat Web jen jako nástroj komunikace - se zákazníky, s přáteli, či obecně se společností, kde žiju nebo kterou chci zlepšit, či zhoršit (záleží na osobnosti)? Není TO zabředávání do technologie přílišným odtažením člověka, tj. Web programátora, od života?

Co takhle se zamyslet nejen nad fotbalem a fanatismem některých fanoušků, ale i nad fanatismem "technologickým", který dle mého jen odvádí rozumné lidi od jiných důležitějších věcí?

Ale to je spíše pro můj Web log, že :-)

Přeji hodně úspěchů a omlouvám se za takové, možná stupidní, zamyšlení.
Alfred Blaho


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře