Text komentáře:

Danieli,
jen doplnění, nechci zaplivávat páně Staníčkův web svými názory (tímto se mu omlouvám).

To je právě asi ten náš rozdíl v pohledu na věc. Já koukám při vývoji Webu na návrh Webu, tj. kompletní návrh designu, včetně databázové logiky, využití aplikačního serveru pro rozsáhlé weby, a kompletní profesionální user-friendly funkčnost (obsah nechávám autorům).

Ve Tvém příspěvku ale stále vidím to hnipání se v technologii a vyzvedávání toho, jak se "má technicky dělat HTML stránka". To právě evokuje, že v těch maličkostech, které i dle tvého názoru nemění obsah Webu - vysledek bude "stejny" - zůstali ti slavní web programátoři právě v tom roce 98. A ještě bych dodal v české kotlině, neboť svět je někde jinde.

A tím hnipáním se v každé řádce kódu si nestihli všimnout, že existují profesionální generátory CSS, generátory ASP, ASP.NET, PHP kodu, JAVA klientů, včetně designu databází a aplikační logiky pro APP servery. (Já si např. při návrhu databáze můžu zvolit, jestli chci výstupní kód vygenerovat pro ASP nebo PHP, jestli chci Windows klienta nebo JAVA pro Linux, popř. jestli chci optimalizovaný HTML/JVS kód pro Apache, či IIS).

Koho pak zajímá nějaký ten detailně optimalizovaný kód nebo spíše vyšperkovaný kód, který nikdo neocení, jedině snad ten jejich autor, který si tak rád libuje v ručním psaní HTML nebo PHP.

Takže bych parafrázoval Tvé závěrečné zvolání: kodéři ať se patlají v technologiích a Web designeři ať navrhují profesionální Weby a užívají si vydělané chechtáky na plážích v Malibu :-)

--
Alfred


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře