Krok 9. Korporační antiinvesticeTento a předchozí krok jsou přesně protichůdné, přitom jsou jedno tělo, jedna duše. David a Goliáš, Goliáš a David, komplementárně spojení jedinou pupeční šnůrou.


Příklad

Levný webdesign

http://formanz.kvalitne.cz/stranky.html - nahled

Originální stránky
Obrázek v plné velikosti
Archivovaná stránka (2003-08-14)

Nedopusťte, aby vaše stránky k něčemu vypadaly. Jak stránky budoucího autora, tak jeho reference na již vytvořená dílka pro vás budou dobrým vodítkem. A vůbec nejlépe, když web pro vaši korporaci bude jeho úplně prvním pokusem o vytvoření WWW stránek.


Není vaše "company" už žádnou malinkatou firmičkou? Jste pořádný moloch, milión sem, milión tam, pytel dolarů žádný peníz? Tak poslouchejte: přece nebudete dávat vydělat konkurenci?! Web vaší mezinárodní korporace hravě zvládne kdejaký student. Pozor: nenechte se zmást zdánlivou úsporou!

Přehnané úspory za tvorbu webu jsou taková obrácená investice. Na začátku sice jednorázově ušetříte, ale o všechny ty peníze zase v budoucnu několikanásobně přijdete.


Příklad

ŽDB

http://www.zdb.cz - nahled

Originální stránky
Obrázek v plné velikosti
Archivovaná stránka (2003-09-11)

Železárny a drátovny Bohumín rozhodně nejsou žádná firmička lokálního významu a web, který jakoby vypadl z dílny výše zmíněných "studentů", moc dobrou image společnosti nedělá.


Čím větší vaše společnost je, tím méně se o její web starejte. Hoďte to někomu na hlavu a tvrdě vyžadujte, aby byl web zítra hotový. Anebo ještě dnes odpoledne. Za zmínky o koncepci, analýzách trhu a tendrech na dodavatele dávejte okamžitý vyhazov.


Příklad

Východoslovenské železiarne

http://www.vsz.sk - nahled

Originální stránky
Obrázek v plné velikosti
Archivovaná stránka (2003-09-11)

To, co vidíte, je celý obsah webu vsz.sk. Není nepodobný již zmiňovanému webu Škoda Steel, informací je zde však ještě méně a vzhled je patrně ještě žalostnější. Oceláři jsou holt oceláři — bez ohledu na velikost firmy.


A víte co? Máte ve svém počítači Word? Tak dnes zrušte jednání s ředitelem Světové banky a večeři s premiérem, sedněte si k počítači a stránky si udělejte sám/sama. Vytvořit velký, pestrobarevný nápis "Vítejte na stránkách První Zatraceně-Obrovské Mezinárodní, a. s.", naplácat k tomu pár blábolů, přidat hromadu veselých blikajících obrázků a kliknout na "Uložit jako WWW stránku"? To přece zvládnete levou zadní. A máte zaděláno.

Investice do úspěšného webu musí být přiměřené a přesně odvážené, úměrně vašemu podnikání. Jejich extrémním podhodnocením spolehlivě proděláte.TOPlist