TOPlist

Pixylophone - archiv

Úterý, 26. listopad 2002

Webdesign
09.37

Kurzory v CSS

Celkem často se stále setkávám s nastavováním kurzoru nad prvkem pomocí Javascriptu a jinými, ještě obskurnějšími metodami. Je to zcela zbytečné a neefektivní, vše může zařídit CSS. Pokud se má nad prvkem změnit kurzor a poukázat na to, že na prvek lze kliknout, stačí mu nastavit ve stylu cursor:pointer. Tato definice zajistí, že kurzor bude všude normální, jen v prostoru nad prvkem se změní na kurzor používaný pro odkazy (obvykle ruka s napřaženým prstem). Po opuštění jeho prostoru se vrátí zase do normálu.

MSIE ve Windows ale z jakýchsi důvodů tento standardní typ nepodporuje a místo něj používá vlastní výmysl hand (který nefunguje nikde jinde). "Naštěstí" má MSIE ještě jednu chybu, a to špatné zpracování pravidel CSS. Dá se toho využít pro malý hack, který zajistí stejný "ukazovací" kurzor ve všech prohlížečích: {cursor:pointer;cursor:hand}. Je nutno dodržet toto pořadí, opačné fungovat nebude. Toto pravidlo můžeme otestovat na příkladě: tento text má cursor:pointer;cursor:hand a naopak: tento text má cursor:hand;cursor:pointer

S ostatními typy kurzorů, které CSS používá, už problémy obvykle nebývají. Pouze musíme pamatovat na to, že kurzor určitě nebude vypadat všude tak, jak ho vidíme na svém počítači. Vzhled kurzorů poskytuje operační systém a každý je zobrazuje jinak. Např. hel se někde zobrazí jako šipka s malým otazníkem, jinde jako velký otazník, jinde zas jako komiksová bublina atd. A vůbec největší rozdíly jsou v kurzorech typu nw-resize,se-resize atd. — ty vypadají na každém OS úplně jinak.

P.S.: Ach ten stress. Samozřejmě jsem ty definice hand-pointer napsal opačně — takže se omlouvám všem, kteří si to stihli přečíst ještě před opravením a pochopitelně jim to nefungovalo. Teď už je to správně.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (1)


Čtvrtek, 21. listopad 2002

Lampárna
01.39

Oskar

Nedalo mi to a pro jistotu jsem se ještě jednou na toho Oskara podíval, abych tady nekázal bludy. Polilo mě horko...

Hezký, vkusný, přehledný (sice flashový, ale výborný) a hlavně skvěle použitelný web nahradili fádní, tuctovou prezentací beze špetky invence. Veškerá navigace je navíc vyřešena javascriptovým menu, jehož obsah tvoří... nic. Asi bílý text na bílém pozadí, či co, každopádně orientace na webu je v háji. V prohlížeči bez Javascriptu je to úplně nepoužitelné! A za logo v záhlaví bych se opravdu styděl.

Může mi někdo vysvětlit, proč jeden z nejlepších českých webů, sršící nápady, pohledně, vtipně a přehledně vyřešené dílo musí být nahrazeno takovým paskvilem? To už je vážně totální potlačení vkusu základní podmínkou pro získání MBA? Nebo co k takovému pološílenému rozhodnutí manažery Oskara vede? Fuj, fuj, třikrát fuj.

Použitelnost: 1/10 (původně: 10/10); Design: 2/10 (původně 10/10). Eurotel, náš vzor!

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Lampárna
01.09

Eurotel

Dospěl jsem k závěru,že Eurotel prostě neumí udělat stránky. Po nedávném zkušenosti s MobilGo jsem potřeboval něco přímo u Eurotelu a jsem upřímně zděšen. Úvodní stránka se zobrazí pokaždé jinak, pokaždé ovšem nepoužitelně - viz otisk1 a otisk2 (panoramatické snímky, první jsem dokonce musel zmenšit na 40 %). Hrůza, běs a utrpení: a takhle můžete dopadnout i s validním HTML... BTW, skutečný obsah na stránce zatím rekordních 1,86 %.

Ale i když pominu všechny chyby - zkuste si to jako já. Představte si, že jste obyčejný, nepříliš poučený zákazník, který si chce koupit dotovaný mobil. U Oskara jsem to nedávno absolvoval za dvě minuty (výběr telefonu se zvýhodněnou cenou a nalezení všech informací co to obnáší, přehled tarifů atd.). U Eurotelů jsem to po deseti minutách vzdal. Najít, co to vůbec je zvýhodněná cena, přehled tarifů a podmínky, za nichž dotovaný telefon dostanu - nic z toho se mi prostě nepodařilo. Hlavně, že tam všude mají fotky chlapa s rybama a kuchaře, co uchutnává polívku... Je to proboha vůbec web mobilního operátora?

Kompatibilita: 0/10, použitelnost: 1/10. Fuj.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Středa, 20. listopad 2002

Jen tak
20.42
Úžasné, jak Česká televize pružně reaguje na aktuální situaci. Aktuálně celý den zařazuje Studio NATO, stand-upy, overviews, previews, i postviews s hromadami talking-heads, přesouvá programy z ČT 1 na dvojku a zpět, celé programové schéma je v troskách a televizní program je vám k ničemu. Kavčí hory evidentně summit NATO zaskočil. To je taky nápad, začít to plánovat jen rok dopředu, pak to takhle dopadá.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Úterý, 19. listopad 2002

Apple
23.18
Co ti lidi nevymyslí... Tak dlouho jsem sháněl všelijaké utilitky, abych trošku viděl pod kapotu své staré tyrkysové imacové kraksničky, až mi dnes na MůjMacu podstrčili řešení vše v jednom. Jmenuje se to iPulse a tak trochu startrekovsky ukazuje tolik věcí najednou, že by jeden nevěřil (viz obrázek). Ručičky ukazují hodiny (když se zapne text, je vidět i datum a den v týdnu), černý puntík kolem je vteřinovka. Střed zobrazuje aktuální vytížení CPU (odlišené user- a systémové procesy); kolem něj je nahoře stav paměti a dole zaplnění všech disků. Vnější kruh ukazuje nahoře průběh swapování a dole aktivitu na síti (vlevo download, vpravo upload, plus IP pakety). A červené puntíky kolem jsou minutová historie system-loadu za poslední hodinu... A to všechno běží třeba jen jako ikonka v doku. Inu, jsou to hlavy - vůbec se nedivím, že to dělal jen jeden programátor, ale čtyři grafici vymýšleli interface.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Pondělí, 18. listopad 2002

Čeština
11.07

Sajty co hákujó suchec só normálně na levó, akorát centráci vygómali fronkovní vál pro kalósky z oltecu. Švédy z toho tutáč hrábne, ale férové plotňák si z radovance uvalí do trijoly. Jó, kdyby číšci v bódě gómali hantec jako každé štatlař, hlásili by na férovku a nemóglovali křivý války. Nežrali by béčkový fligny z farinovýho sloválu od agošek pro falešnó válku a svingovali fofr pali na rovné hantýrunk. A měli by po šolichu. Každé druhé v Práglu by z toho měl hokej v budce, hlásil hakl krén a valil do šaškecu. Jenomže sajtna na oltecu by se z toho upecnila až do futrálu a betelná čurina by byla pila v hrncu - takové levingston by byl totál pasové, lajvont nechat cajzly v ponoru.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Pátek, 15. listopad 2002

Čeština
17.08
Lidová tvořivost je bezmezná. Stačilo pár vhodně vyškrábnutých písmenek na nabídkové tabuli a rázem je původně fádní a nudná nabídka malé kladenské pizzerie zajímavá a neortodoxní: ŠUKOVÁ, SLÁMOVÁ, LENINOVA, AVIÓNOVA, "ANA A SOVA" a SYROVÁ.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Lampárna
14.03

DATART

Koukám se na webu po nové PC-sestavě a už vím, kde si ji určitě nekoupím - na www.datart.cz.

Ta šedivá písmenka nahoře vypadají jako menu, ale mohl bych se na nich uklepat k smrti a nic z toho nevyleze. Aha, menu je jenom to modré nad tím... Rozbaluje se toho víc než asi má a kdo na to má klepat, když to zase rychle zmizí. Když se mi to konečně povede, zjistím, že ani tam nenajdu nabídku zboží. Já hlupák - ten velký leták! Čekal bych, že aspoň tam najdu nějakou nabídku, ale ouha: stránka se mi jenom refreshovala.

Výsledek:

  • přišel jsem nakoupit nebo se aspoň podívat, co nabízejí - neúspěšně
  • díky objevování skrytých tajemství webu a  díky kurzoru ve tvaru nitkového kříže jsem si zavzpomínal na slastné okamžiky při hraní DOOMa
  • hlavně, že tam maj' všechno "vychytaný" a pohodový ;)
  • jestli je možné na webu něco porušit, tak tohle je referenční site - zmatená navigace, přepisování status-baru, nepodtržené odkazy, odsazení odstavců čtyřnásobným tvrdým zalomením, barvy pro bolení očí, nápis typu "zvládnu to snad jenom pro MSIE"...
  • možná jsem udělal chybu já, že používám Mozillu a Operu a nerespektuju hlas většiny
  • to stačí... :(

Ještě, že mi nemůžou zakázat napsat do promptu třeba www.dell.cz nebo www.brave.cz ;)

www.datart.cz - použitelnost: 0/10, kód: core-MacroMedia

Vložil Pavel Kout - Trvalý odkaz - Komentáře (1)


Čtvrtek, 14. listopad 2002

Jen tak
22.56

Poslední věta 150stránkové knihy s velmi náročným formátováním a po několika hodinách závěrečných úprav spočívajících hlavně ve zdlouhavém propojování stovek křízových odkazů. Tečka, uložit. Application Word has unexpectedly quit. Soubor již nelze otevřít. Pravidelné 10minutové Autorecovery na disku není. Všechny pokusy o znovuotevření mají za následek maximálně text podobný sypanému čaji.

Jsou chvíle, kdy i milius jako já má cukání popadnout brokovnici a zajet si do Redmondu...

[--nadávka--] (Corrected by AutoCenzor 1.01beta)

Dodatečný dovětek o den později: po hodinách marného snažení o záchranu souboru mi jedna dobrá duše nabídla pomoc a soubor zachránila (díky Pavle). Podařilo se to otevřít ve WorduXP, zatímco původce (WordX/OSX) to nedokázal. Dobrým duším zdar, na Redmont kobylky.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Jen tak
08.59

Jedna z událostí roku, aspoň pro mě! Naprostou náhodou jsem objevil, že začala vysílat první česká hudební TV stanice!!. Jmenuje se O a je k dostání jen přes satelit a na kabelu (po zemi snad někde v okolí Jablonce nad Nisou). Radost. Jestli mi v bedně něco chybělo, tak právě tohle. Pravda, záplava klipů na všech našich televizích (především v neděli od 01.00 do 04.00 na ČT2) jim bude dělat velkou konkurenci, ale snad to ustojí ;)

Stanice je to fajn, jejich web je naopak hrůza hrůzoucí... Měl bych sto chutí je vrazit na blacklist, ale to bych se mohl upsat. Tak začínají, no. Dejme jim čas. Ale web mají FAKT příšernej...

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Středa, 13. listopad 2002

Webdesign
02.20

Už několik mailových dotazů a zmínka Lukáše Oborského o návrhu kontrastních barevných schémat mě přiměly tady zase oprášit svůj generátor barevných schémat.

Sám po něm občas taky sáhnu, jen mě mrzí, že algoritmus pro přepočet z použitého "malířského kola" do z barevného prostoru RGB je tak složitý (a téměř dokonale irevirzibilní), že zpětný přepočet je prakticky nemožný. Musel jsem zrušit zadání barvy pomocí RGB, protože zaokrouhlovací chyby zadanou barvu vždycky někam posunuly a zadání bylo k ničemu... Nu což, i když je základní barvu nutno hádat a návrh barevného schématu na základě již existující barvy je složitější, pro návrh z čistého stolu to může být stále užitečné.

Uvítal bych, kdyby mi někdo mohl poslat algoritmy simulující nejčastější poruchy vidění. Nemáte je někdo?

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Úterý, 12. listopad 2002

Jen tak
01.58

A co bych to sem neplácnul. Procházím tak stará data na disku a narazil jsem na své jemné pošimrávání techna. Mno... Třeba to někoho pobaví.

Slavonic Dance no. 7
MP3 - 3,4 MB - 3'49. No, asi by to Tonda Dvořák ještě poznal...
Aurora
MP3 - 3,3 MB - 2'57. Kdybych já si tak vzpomněl, kdo tohle vlastně napsal. Ale mám takový tušení, že originál není o dobu předsazenej, jako se to líbilo mně...

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Jen tak
00.25

Dobrý nápad je k nezaplacení. Kdysi jsem ty kouzelné fotky Allana Tegera viděl a pak jsem úplně zapomněl kde i jak se autor jmenuje. Teger se specializuje na zátiší tělesných partií a na romantické a vtipné krajinky. Nic divného? Ani když to je obojí současně?

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Neděle, 10. listopad 2002

Webdesign
16.03

Přesouvám sem upravený seznam definic písem pro CSS. Jen jsem ho trochu aktualizoval a doladil. Uvádím zde definice písma vhodné pro použití v CSS na českých (resp. středoevropských) WWW stránkách. Zvýrazněné položky jsou pro bezchybnou funkčnost nezbytné, ostatní lze vynechat. Pořadí se musí dodržet, názvy písem obsahujících mezeru musí být v uvozovkách (jednoduchých nebo dvojitých). Proč to musí být právě takhle, podrobný popis a další detaily se dočtete v Knize.

bezpatkové
font-family: sans-serif;
patkové
font-family: serif;
neproporciální
font-family: monospace;
Arial
font-family: "Arial CE", "Helvetica CE", Arial, helvetica, sans-serif;
Verdana
font-family: "Verdana CE", "Arial CE", "Lucida Grande CE", "Helvetica CE", Verdana, Arial, lucida, sans-serif;
Tahoma
font-family: "Tahoma CE", "Arial CE", "Helvetica CE", Tahoma, Arial, lucida, sans-serif;
Times New Roman
font-family: "Times New Roman CE", "Times New CE", "Times CE", "Times New Roman", times, serif;
Courier New
font-family: "Courier New CE", "Courier CE", "Courier New", courier, monospace;
Georgia
font-family: "Georgia CE", "Times New CE", "New York CE", "Times CE", Georgia, times, serif;
Impact
font-family: "Impact CE", "Arial CE", "Techno CE", "Helvetica CE", Impact, lucida, sans-serif;
Comic Sans MS
font-family: "Comic Sans MS CE", "Arial CE", "Sand CE", "Helvetica CE", "Comic Sans MS", lucida, fantasy;

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Sobota, 9. listopad 2002

Jen tak
22.13

Jsem to ale - šaškuju tady na Internetu a úplně mi vypadne z hlavy, kolik už je to hodin a že máme lístky na Lauru! Vystartovali jsme během minuty a stihli aspoň víc jak půlku koncertu.

Fjúúú. Laura s Poštou a Csákovou zpátky na frontu, to už se jen tak nevidí. Jen nechápu, kterou inteligentní hlavu napadlo postavit tak našlapanou kapelu do divadla. Skoro stejná pitomost jako hrát Shakespearovu Bouři na Strahově... Ale i když to byla blbost a diváky z přišroubovaných křesel nezvedne ani Nebudeme v double tempu (hráli to aspoň 300 bmp), mohl si Šůcha odpustit ten otrávenej ksicht a blbý poznámky. Docela mi zkazil náladu, blbec. Ale Csáková do Laury prostě patří - růžovýma tornérama si může vytřít a rychle spláchnout, ale tahle nadupaná latina jí sedí. A naopak ani Laura bez ní (o Poštovi nemluvě) za moc nestojí... Kdyby se tak chtěla vybodnout na popík a vrátit se zase k muzice... Uf, to byl nářez.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Webdesign
19.33
Martin Michálek ve svém blogu hořekuje, jak se pěkně scházejí scházejí světoví webdesignéři v NYC či SF, diví se, proč to nefunguje i u nás. Ono to ale funguje - jenže když se sejdou lidi od českého webu, tak je to v Nuslích v hospodě u piva, příjemně se propijí k ránu a nezatěžují tím agenturní zpravodajství :) Efektivita tím neklesá: takové DogmaW4 či další připravované aktivity jsou plodem akcí právě tohoto typu. Kam se hrabe Davis objímající Meyera... Nalijte jim po půllitru a to teprve uvidíte věci!

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Jen tak
19.15

Nejmíň tři dny jsem nebyl prakticky na žádném webu. Jen práce, práce a práce - a když mám třeba večer chvilku, zjistím, že se krutě blíží termín odevzdání knihy do vydavatelství a ještě mi chybí kus poslední kapitoly (jak je sakra vlastně venku? Tma? Už? Že bych se konečně nesnídal?...) Obdivuju všechny, co si každé ráno u kávičky projdou svých 10-15 oblíbených stráneček a pak do svých vlastních blogů sypají moudra, co kde zase potkali [2, 3]... Ještě že je mám. Jak tak koukám do svých záložek, žádná sláva. Zeldman: zaprášená, Nielsen: dvě pavučiny a vysušený pavouk, Meyer: cosi zeleně chlupatého s vyvinutou civilizací mrňavých fujtaflů...

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Webdesign
18.44

Když už jsme u těch utilitek pro webové stránky, za zmínku stojí i Doctor HTML. Zkontroluje na stránce skoro všechno, co vás jen napadne: nejen strukturu dokumentu, ale tabulek či formulářů, obrázky, validitu odkazů, udělá jazykovou korekturu (jen anglického textu, jak jinak), ukáže přehled kompatibility kódu ve všech možných prohlížečích; dokonce stránku zfromátuje do přehledného tvaru, nebo ji naopak smrskne a ušetří kolem 10 % jejího objemu. Pěkná službička, užitečná - jen kdyby tak ještě ovládala lépe XHTML. Standardní a korektní syntaxi považuje někdy za chyby, i když je kód zcela bezchybný a validní. No jo, nikdo není dokonalý.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Lampárna
18.03

Digiweb.cz

Kdyby mě z Chipu nepožádali o názor na tenhle web, asi bych tam sám od sebe v životě nezabrousil. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem pochopil, o čem to vlastně je. Ale vzhledem k tomu, že to bylo v souvislosti s weby pojednávajícími o elektronice, a že kdesi v hloubi paměti mi jakási informace o nějakém Digiwebu zůstala, nevzdal jsem to a skutečně po chvíli narazil i na nějaké zprávy o technologiích. Ale kdybych tam zabloudil náhodou, tak se patrně nezbavím pocitu, že to je ekonomický portál. Tématické odříznutí od klubka 25 webů skupiny iHned a větší důraz na důležitý obsah namísto ekonomického zpravodajství a mamutí navigace, nesouvisející s tématem, by Digiwebu pomohlo asi nejvíc.

I když pominu zastaralý kód podle technologií z roku raz dva (tabulkový layout, neefektivní CSS), tak nakynutý objem stránek (přes 1900 řádek na dokument, z toho obsah tvoří jen asi 12 %) a neuvěřitelná chybovost (přes 340 chyb jen na homepagi) se přehlédnout nedají. A bezpodmínečný zákaz podtržení odkazů, nutící uživatele bloudit po stránce a hledat, kde se co pohne, taky leccos vypovídá o vztahu k návštěvníkům.

My máme web, ó my se máme. Ale kdo nám to sem furt leze? Sakra?!!

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Webdesign
17.43

Díky Markovi za odkaz v Sově na pěkný měřič skutečného obsahu ve stránkách. Potěšilo mě, že můj soukromý bložík má přes 50 %. Což se nedá říct o mnoha velkých webech u nás (viz též Blacklist:Digiweb). Pěkných 8,6 % na zpravodajském webu iDnes mě ani nepřekvapuje, ale u portálu jako je třeba IOL.cz, kam by teoreticky měl člověk chodit denně, je neuvěřitelných 3,86 % dat tvořících vlastní obsah titulní strany, celkem na pováženou (na stažené 29,5KB stránce je z pohledu uživatele 28,5 KB balastu [bez obrázků a skriptů]). Já bych se tedy bál, že to mé zákazníky brzo přestane bavit - Telecom ale takovéhle přízemní problémy určitě netíží...

A ještě bookmarklet (stačí uložit si následující odkaz do bookmarků): Objem obsahu aktuální stránky

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (3)


Úterý, 5. listopad 2002

Webdesign
16.17
První položky na černé a bílé listině. Dobrý a užitečný český blog o WWW (Whitelist: Weblog sovy v síti) a vedle něj ukázková ignorace uživatelů ve stylu "MSIE&Windows Only" (Blacklist: Eutotel - mobilGo).

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Webdesign
16.15
Založil jsem dvě nové stránky - Blacklist a Whitelist, na kterých budeme shromažďovat odpuzující a naopak ukázkové příklady zpracování webů. Není přitom ani tak důležité, jak web vypadá: hlavní je jeho použitelnost, kompatibilita v různých prohlížečích, ohleduplnost autorů k uživatelům s libovolným nastavením a preferencemi.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Lampárna
14.12

Weblog Sovy v síti

Často aktualizovaná stránka,bezchybný kód, layout bez použití tabulek s čistým CSS, mnoho užitečných informací pro profesionální i amatéry. Tak má vypadat kvalitní weblog. Škoda jen delšího čekání při načítání, bez skriptů dolaďujících obsah stránky bych se klidně obešel.

www.sovavsiti.cz/weblog/ - použitelnost: 9/10, kompatibilita: 10/10

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Lampárna
13.40

Eurotel - mobilGO

K dobití kreditu se naštěstí lze ještě jakž-takž dostat, ale dozvědět se něco o mobilech a službách Go je prakticky nemožné. Předpokládám, že s MSIE a Windows stránky asi nějak fungují - s (nejnovějším) MSIE na Macu jsou však zcela nepoužitelné. Menu vlevo, které obsahuje základní odkazy pro každou sekci webu, je neaktivní. Vetšina funkcí je dostupná pouze přes javascript, pokud jej uživatel nemá (nebo si jej vypne), zmizí ze stránek i poslední zbytky použitelnosti. Vypnutá CSS způsobí na stránce hotovou katastrofu.

www.mobilgo.cz - použitelnost: 1/10, kompatibilita: 0/10.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Jen tak
13.11
První sníh kreslí
jemnozrnný negativ
vánočních nocí

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Pondělí, 4. listopad 2002

Jen tak
17.24
Amnesty International obvinila Izrael, že ve válce porušuje lidská práva. To je mi teda objev. Tanky válcujou domy, co chvíli vám kolem uší proletí raketa nebo něčí střeva, děti mají vlastní kalašnikov dřív než prvního dřevěného kačera - a někdo si všimne, že se přitom porušují lidská práva. Docela by mně zajímalo, jak se má vlastně správně srovnat vesnice se zemí, aby to vyhovovalo mezinárodním úmluvám. Jestli na to nemají vyškolené nějaké komisaře, kteří chodí s notýskem za vojáky a dohlížejí, aby byl každý vesničan náležitě poučen o svých právech, spoután nezadírajícími se pouty (kovová s koženým polstrováním tloušťky alespoň 3 mm, případně textilní s maximálně 30% složkou polyamidu), ohleduplně odveden do odhlučněného prostoru (nebo v otevřeném prostoru alespoň 870 metrů od hranice vesnice) a za zvuku hymny jeho státu (živá produkce nejméně tří hudebníků nebo nahrávka kvality dolby-stereo a vyšší; nemá-li dotyčný vlastní stát, nebo pokud jej voják alespoň ústním prohlášením odmítne uznat, je možné použít jinou skladbu dle seznamu národních písní, schváleného novelou OSN [viz přílohu 37a až 93d]) teprve zastřelen (pouze zepředu, obsah olova ve střelách nesmí přesáhnout 27 mg na každých 10 kg vypálené munice)? Já být Amnesty International, tak chodím kanálama a za takovou nejapnost se navěky stydím...

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Neděle, 3. listopad 2002

Jen tak
14.09
Venku prší, v televizi změna programu a všechny rozumnější pořady nahradily Povolební Mluvící Velké Hlavy... Jediná koukatelná je Markíza, kde poletuje Superman. Upřímně se divím, že se stále spokojujeme s emeryckou produkcí a nevytvoříme taky nějakou vlastní verzi superhrdiny. No, nebyl by pěkný takový český seriál z prostředí redakce Mateřídoušky, kde pracují Lojza Lejno a Klárka Centová, která by se příležitostně proměňovala v SuperBabu?

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Archiv tohoto zápisníku


 RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: 2005-05-10, 11:43 CET